1. .
  türkçe ismi dedektif conan olan anime serisi. yaklaşık 12-13 yıldır gösterimi hala devam eden japonların delice izlediği çizgi film. ülkemizde show tv çok kısa bir süre yayınlamıştı bunu. kahramanımız daha lise çağında olmasına rağmen bir çok cinayeti çözmesi ile ünlü dedektif shinichi kudo. kendisi kız arkadaşıyla takılırken tanımadığı adamlar tarafından zorla içirilen bir hap yüzünden ilkokul bebesi ebatına dönüşmüş ve kendisine bunu yapan herifleri bulup esrarlı cinayetleri arkadaşı ve onun babası ile beraber çözmeye adamıştır. bunun yaratıcısı olan kişi hayat biter dedektif conan bitmez diyerek daha bunun uzun yıllar devam edeceğini söylemiştir.
  ... sex files
 2. .
  japonyada 1994 yilindan beri manga, 1996 yilindan beride animesi olan oldukca basarili bir seridir.
  simdiye kadar 700 fazla bölümü ve 17 sinema filmi cizilip cekilmistir. animenin yazari Gosho Aoyama suan japonyada en cok para kazanan adamlar icinde yerini alir.

  animenin konusu islenen suclarin ifşa edilmesi üzerinde döner. cizgi filmin kahramani 17 yasindaki shinichi kudo'dur.
  daha sonra esrarengiz siyah adamlar tarafindan öldürülmesi icin verilen bir hapla ilk okul cocuguna döner.
  taninmamak ve siyah adamlarin sirrini cözmek icin conan edogawa ismini alip, kiz arkadasinin ran ve onun vasifsiz dedektiv olan baba kogoro mori'nin yaninda yasamaya baslar.
  bundan sonra sürekli cinayet ve islenen bir takip baska suclari üstün zekasiyla cözmeye baslar.
  kücük bir cocuk oldugu icin, cözdügü suclari kogoro mori vasitasiyla ifşa eder. bunun icin her seferinde saat'inden cikan bir igneyle kogoro moriyi bayiltip onun sesini baska bir ivir zivirla ayaryalip harika kompinasyonlarla cözer.

  http://galeri.uludagsozlu.../meitantei-conan-510294/f----
  Shinichi Kudo ve onun kücülmüş hali conan edogawa
  ... sevginur