bugün

http://www.milliyet.com.t...6/06/10/magazin/amag.html de ayrıntıları olan rezalet. **
Bukadarı da pes dedirten olaydır. inşallah kannalla beraber mehmet ali erbili toptan kapatırlar.
gereksiz tv programlarının başında gelen,
bukadar gereksizin icinde en azından bir tanesinden
oh be kurtulduk dedirten hadise
bi insanın ekrana çıkmaması için bundan daha büyük ne kabahat yapması gerek. taciz onda sözlü tahrik onda teşhircilik onda, yapmayın etmeyin.
bizim, ilkokul ikide, üçte yaptığımız şakanın milyonlarca kişi önünde yapılmasıdır. bunun gibi denyoları tv'lerde rating rekortmeni yapmaya devam edersek daha çoook y.rrak sokarlar ağzımıza çook.
bu yarışmada birşeyler var hakikaten diye düşündüren olay.. benzer bir yarışmada güner ümit de kızılbaş skandalıyla ekranlardan silinmişti zamanında..nedense mehmet ali erbilin ayık olmadığını düşünüyorum yarışmayı sunarken, bu kadar yoğun bir tempo için birşeyler kullanıyorlar belki de..
(bkz: komplo teorileri)
http://www.medyatava.net/video/mali.wmv
bu seviyesiz herifin, bir insanı, olay anında televizyon başındaki ve stüdyodaki binlerce insana ve sonradan haber alan milyonlarca kişiye rezil etmeye ne hakkı vardır!..

yaşanan bu düzeysiz şaka(!) halka karşı yapılan saygısızlıktan çok, bir bireye yapılan aşağılamadır.

şiddetin her türlüsüne karşı bir birey olan ben; bu insana istanbul'da meydan dayağı atılmasını içtenlikle istiyorum.

merakımdan soruyorum, aynı olay kendi karısının ya da kızının başına gelseydi ne tepki verirdi acaba? yine karga gibi ses çıkartarak, pişkin pişkin güler miydi?

ne yazık ki halkımız yaşanan bu tür rezalete karşı tepki vermek yerine, izleyip gülmeyi tercih edecektir. hatta pazartesi günü öğrencilerimiz okullarında bu olayın krıtiğini yapacaktır. "lan gördün mü elemanın malafatı ahaha" gibi.

yaşanan bu olayın yargıya intikal etmesi dileğiyle sözümü burada noktalıyorum.

not: mehmet ali erbil ve onun bu rezil programını zevkle izleyen güruha geçmişe dayanan bir gıcıklığım vardır.
eminim ki; mehmet ali erbil bile akşam eve gittiği zaman o programla ve izliyenle dalga geçiyordur.
O yüzden; mehmet ali erbil'e kızsan ne olur kızmasan ne olur? Bilerek o görüntüyü yapcak kadar aşağılık bir adam olamaz. Tabiki de yanlışlıkla olmuş bir iş kazasıdır.
Ama türk affeder mi? tabiki affetmez.

(bkz: madem türk sün göster ürksün)
...bu nedenle adı geçen programı süresiz olarak yayından kaldırmış bulunuyoruz.
atv genel müdürlüğü
atv genel müdürlüğünün yaptığı açıklamayla ya şundadır ya bunda'nın yayından kaldırılmasına sebep olmuştur.

http://www.ucankus.com/haberic.asp?pw=24737
inşallah sırayla diğer saçma ve halkı olumsuz etkileyebilecek programlarda kaldırılır aynı bunun gibi dedirten olayların gelişmesine yol açan skandal.
yarışmanın adına bakarmısınız? "ya şundadır ya bunda" diyerek gariban insanların donunu aşağıya indiren memetali de yarışmanın ismine uyup belasını aramaya başlayınca ebesininkini bulmuştur.*
(bkz: çekirge bir sıçrar iki sıçrar)
oh be nihayet o saçma yarışma kaldırılmış. bu yüzden olayın olduğuna sevinmedim desem yalan söylemiş olurum.
Komedi ile yılışıklığı bir türlü birbirinden ayıramayan halkımızın,kendisinin her tülü şaklabanlığını alkışlaması neticesinde şımarıklğın doruğuna çıkan şarlatan kişinin haddini bilmez davranışıdır.Tek iyi tarafı saçma sapan programının ekranlardan gitmiş olmasıdır.
(bkz: hilmi bey)
yayından kaldırılması için çok bile beklenmiştir. şayet insanları bu kadar aşağılayıcı, it köpek gibi kullanan başka bir program yoktur, gerçi kullanılanlar da hallerinden memnun gibi gözüküyor! ama ortada birkaç ihtimal ve ihmal de mevcut bu olayla ilgili;

ilki, ki bu benim şahsi şüphem; mehmet ali erbil in programı sözleşmeli yapmış olması ve sıkılmış olması halinde bile bırakamaması, onu böyle bir olayı gerçekleştirmeye itmiş olabilir! tabi bu bir kurguysa malafatı görükecek kişiyi ayartmak zor olsa gerek! insanın gururu büyük bir engel gibi gözükebilir, ama bu gurur daha önceki programlarda zaten yerlerde sürünüyorsa ve bu şahsa giren çıkan yoksa, neden olmasın, para bu kapıyı da açabilir vesselam!

ikincisi ise bir ihmal! pascal nouma elini şortunun içine soktutuğunda olanlar ile şimdi olanlar; pascal ı bu medya itin götüne soktu, yermedik, eleştirmedik yazar kalmadı, bırakalım yazarı cumhurbaşkanı, başbakan ve bakanlar bile yorum yaptılar ve kellesini istediler! federasyon altı ay ceza verdi, sonra da baskılara dayanılamayıp gönderildi! şimdi bakıyorum da pek az insan pek hafif eleştiriler de bulunuyor! bu adam tekrar ekranlara dönebilecek, tekrar sinema filmlerinde oynayabilecek mi merak ediyorum? demek ki öyle elini sokup kurcalamayacaksın, şortu indirsen bir şey olmayacaktı, gördün mü pascal ım?

özellikle bu konulara hassas yaklaşan okan bayülgen bile hafif söylemlerle geçiştirebiliyor bu konuyu! yazık, çok yazık! lerzan mutlu veya hoşlanmadığı diğer insanların programlarında buna benzer bir olay yaşansa neler yapmazdı? taraflı ve danışıklı dövüşleri inandırıcılığını kırıyor, vasat bir televizyon çocuğukluğuna doğru sürüklüyor!

(bkz: el ziki ile gerdege girmek)
böyle olacağı belliydi dedirten olay....
yayından kaldırılması da iyi olmuş...
ama bu millet akıllanmaz kardeşim, yine konsun yine izler onu...işte bu da bizim nasıl bir millet olduğumuzun göstergesidir...
(bkz: yuh)
(bkz: ananı da al git)
espriye iki bacak arasından bakarak yaşanan skandal...
mehmet ali erbil'i canlı yayına çıkarmak başlı başına bir skandaldır zaten şaşırılmaması gereken bir durumdur...
artık bu kadarına da pes dedirten olay. bir adam nasıl bu kadar rahat olur. tv karşısında böyle bir şeyi nasıl yapar...gerçi şaşırmıyorum malinin daha önce canlı yayında* sevda demirele yaptığı bir olay vardı. neyse, bu sebeple bizde artık televizyonda tikli insanların tiki ile dalga geçen, sürekli belden aşağı espriler yapan izlenme oranları nedeniyle tahmin ederim ki küçük çocukların çok fazla zarar gördüğü bir programdan kurtulmuş olduk.
tesadüf olup da görmediğime şükrettiğim,duyunca bile beni çok utandıran, 'ay ne var yurtdışındaki tevelerde de böle şeyler oluyo programlar kaldırılmıyo ' diye yorumlar duymama neden olan hadise.
TAM ANLAMIYLA REZiLLiK BiR OLAY AMA NiYEYSE VERGi REKORTMENi BU YILISIK ADAM CIKIO