bugün

fatih aksoy kişisinin sahip olduğu, çeşitli tv programları yapan şirket.
TV programları yapan, yiğit şardan, alinur veledeoğlu gibi ajans sahipleri tarafından kurulmuş şirket. fatih cesur isimli müdürün samimi olduğu show tv ailesi sayesinde sadece show tv ye iş yapabilen başka büyük kanalın kapısından bile giremeyecek işporta yapım evi. Çalışan kızlarıyla meşhurdur. Erkek pesonel sayısında fatih aksoy tarafından sınırlamalar getirilmiştir. Bizzat kendisi genel toplantılarda bu ne kardeşim her taraf erklek dolmuş kovdum bunları deyip sadece süslenen kzıların çalıştığı şirket.
bir zamanlar bünyesinde armağan çağlayan'ı da bulunduran ve o tarihlerde rating anlamında iyi programlar yaparak parayı vurmuş olan yapım şirketi..
karadağlar dizisini çıkarak olan Fatih Aksoy'a ait şirket.
--spoiler--
MEDYAPIM 1993 yılının Kasım ayında kuruldu. Şirketin bugünkü hissedarları, Türkiye'nin en büyük reklam kuruluşlarından Güzel Sanatlar Saatchi & Saatchi Reklam Ajansı'nın ortaklarıYiğit Şardan, Alinur Velidedeoğlu, şirketin genel müdürlüğü görevini de sürdüren yapımcı-yönetmen Fatih Aksoy ve Sony Pictures Television International'ın Türkiye temsilcisi Mehmet N.Karaca'dır.

Kuruluşundan bugüne geçen 14 yıl içinde MEDYAPIM gerçekleştirdiği program türü, sayısı ve bu programların uzun süreli ve başarılı ekran performanslarıyla Türkiye'nin en büyük prodüksiyon şirketi olma niteliğini kazandı. MEDYAPIM bugün Türkiye'nin en önemli starlarının, ulusal kanalların ve de uluslararası birçok televizyon kuruluşunun birlikte çalışma konusunda ilk tercihi olmayı sürdürüyor. Şu an çeşitli kanallarda yayınlanan, birçok programın yapımını MEDYAPIM gerçekleştiriyor. Çok genç ve kalabalık bir yapım ekibi, bir bölümü canlı olmak üzere haftalık 20 saate yakın program üretiyor.

Yayınlandığı dönemlerde büyük ilgi gören BUZDA DANS, AŞK OYUNU, KiM 500 MiLYAR iSTER, FiLM GiBi, ŞAHANE PAZAR, TATLI HAYAT, POPSTAR TÜRKiYE, DADI, HÜLYA AVŞAR SHOW, LAF LAFI AÇIYOR, ŞANS KAPIYI ÇALINCA, HEPSi GERÇEK, BAŞKA YERDE YOK, BÜLENT ERSOY SHOW, HUYSUZ SHOW, TEKE TEK ve daha birçok uzun soluklu proje de MEDYAPIM imzasını taşımaktadır
--spoiler--
Dizileri ne kadar reyting alsa bile benim için güzel olmayan bir yapım şirketidir. Öyle ki bitmesi gereken dizileri seyirci izliyor diye uzatmış ve uzattıkça kötü bir şekilde bitirmiştir.

Yabancı dizilerden uyarlamayı çok sever ancak en büyük hatası Adını Feriha Koydum dizisini Emir'in Yolu olarak devam etme kararı oldu. Doktorlar dizisi içinde öyle yaptı. Ayrıca Fatih Aksoy dışında Armağan Çağlayan'da etkili bir kişidir görevini bilemem.

(bkz: doktorlar)
(bkz: adını feriha koydum)
(bkz: umutsuz ev kadınları)
(bkz: merhaba hayat)
(bkz: eve düşen yıldırım)
bir tv programını daha piç eden yapım şirketi. (bkz: xfactor star ışığı)
güzel bir youtube kanalı hatta kanalları zinciri kurmuşlardır. içinde dadı, tatlı hayat, çat kapı, belalı baldız gibi kült sit-com dizilerini de içeren sayısız kanal ve tüm bölümleri..