bugün

en kalabalık istanbul ilçelerindendir.
(bkz: mecidiye köyü)
Hali hazırda kalabalık olup, trump towers, ali sami yen yerine yapılan gökdelenlerle içinden çıkılmaz bir hal almış, alacak istanbul ilinin bir şehri. Unutmadan zincirlikuyu'ya yapılan zorlu gökdelenleri de şimdiden hayırlı olsun.
Kuştepeye de istiklale de yürüyüş mesafesinde semt.
ofis içi sıcaklığın ırzına geçilen istanbul ilçesi.

görsel
100 metre aralıklarla 10 dakikada 4 farklı kişinin sizden para istediği semt.
Çalıştım bir dönem genelde trafikte cam silicileri kaldırımlarda dilenciler seyyar satıcılar işportacılar vsvs doludur lüks gibi bir yer olarak görülsede bağcılardan varoştur amk.
istanbul'a ilk ayak bastığım 4 Eylül 2008'de Esenler'den sonra istanbul'da gördüğüm ikinci semt, düşünün artık üzüntümü okula varana kadar. Neyse ki Boğaziçiliyiz
metro ile metrobüs aktarma bölgesi gün içinde bir çok ülkeden daha fazla insan içeren kaoslu semt. avrupa yakasının özeti gibi bir yer.

kaldı ki avrupa yakasını sevgimiz o kaostan zaten, yaşamayan bilmez*
Bildiğin kent merkezindeki varoş, ıyyk.

Sakinlerinde çok para vardır çünkü parayı kazanırlar ve sadece marul lahana ekmek yumurta peynir alırlar. ne tatil ne kültürel harcama ne bar ne eğlence ne gazete ne sinema ne tiyatro hiçbir şey. Gündüz çalışırlar aksam ve hafta sonu evde oturup tv izlerler. tabi paralar birikmeye başlar. sonra o paralarla araba alınır; ama arabayla sadece şişli'ye kadar gidilir; ötesi benzin parası gidecek korkusundan yasaktır. E tabi yine para birikir. Sonra ev alırlar. Ama yine ot hayatlara devam yine para birikir...

Sonrası bir yığın paralı hanzo...
Allah' ın belası gibi bir yer.
istanbul'da en sevdiğim ve en çok bulunduğum 3. semt.
Benimde içinde yaşadığım mahalle. Görsel olarak çok güzel bir mahalledir ancak pislik yuvasıdır. Ayrıca istanbulun öğle vakti en çok insan trafiğinin olduğu yerlerin başında gelir.
Meci diye köy mü olur?
Farkettim de hayatımın uzun bir bölümü burada geçmiş.
2,5 km yolu 45 dakikada anca gidebildigin trafige sahip amk. Semti...

Ben boyle m.koy'unde istanbul'unda amk.

Bide hala bu sehrin nufusunu arttirmaya calisan orospu cocuklari var. Acin amk. Ananizi da imara acin paranin orospulari.

Hala istanbul'un her bos noktasi 1000+ konutluk sitelerle dolduruluyor.

Hala kuzeye kuzeye sehri genisletip cilgin proje diyor orospu cocuklari...

Eyyorlamam bu kadar.
(bkz: abdülmecid)
aktarma yaparak cakarta'ya bile gidilebilecek semttir.
artık bağımsızlığını ilan edip il olması gereken insan cehennemi.
Korkutucu. Kendimi animelerde gibi hissediyorum. O büyük ve upuzun viyadük yüzünden. Her an devrilecekmiş gibi duruyor. ince bir hat gibi ayırıyor. Bir tarafta gülbağ, diğer tarafta ortaklar. iki farklı mahalle.
istanbul'un en sevimsiz semti.
Her gün giderek kalabalıklaşan, salı pazarı tadında bir istanbul semti.
istanbul'un karadeliği. Burda oturanın aklına şaşarım.
görsel

Günümüzde istanbul'un en kalabalık yerlerinden biri olan Mecidiyeköy'ün 1940'larda Mecidiye Köyü olduğu zamanlar.
allah düşürmesin, iğrenç bir insan kalabalığı var.