bugün

akp tarafından gönderilip ama korunmayan gemi.
müslümanların (bkz: turnusol kağıdı) olmuş gemidir.
aklı başında olan her müslüman mavi marmara olayına karşı gerekli tavrını koymuştur.
diğerleride gerçek yapılarını belli etmişlerdir.

bir sonraki imtihan a kadar şimdilik geçmiş olsun.
(bkz: biz olsaydık mavi marmara ya izin vermezdik)
"yoluna devam ediyor"muş.
demek ki yeni naaşlar verilecek bize diye korkuyorum.
insanların yok yere hayatını kaybettiği bir geminin adı.

aciz türkiyenin alamet-i farikası.

sert tutumları ile bilinen israil askerlerinin üzerine bile bile sürülen gemidir aynı zamanda, fanatiklik ile insani yardım denen hadiseleri birbirinden ayıramayan canların, şehit olamadık diye hıçkırdıkları gemidir de.

yapmayın etmeyin şehitlik denen olayı iyice bir anlayın insanların kafasını karıştırmayın. her öldürülen şehitmidir.
bizimkilere çocuğu koydukları geminin adı.
onların bir suçu yoktu ama. suç onları oy potansiyeli olarak görenlerdeydi.
onlar hala yaşıyor. bu zavallılar da öldü.
elin araplari icin ölmeye yanip tutusanlarin muradina erdikleri gemidir.
israil sana yardim etme demiyor ki, sür gemiyi ashod limanina, kara yoluyla gönder ne boku göndereceksen ama yok, sen ucuz kahramanlik pesindeysen, nah al sana kahramanligin dik alasini.

yoluna devam ediyormus. türkmenler, uygurlar, cecenler, kan aglarken, göz göre göre ingiliz kasigiyla arap boku yemeye, belanin üzerine gidersen, idf'de sana belanin alasini yasatir.
uluslararası sularda insanı yardım malzemesiyle seyrederken israil köpeklerinin silahlı saldırısına uğradı, tüm dünya israil'i kınadı, saldırıyı abd'den başka hoşgören ülke olmadı ama ne hikmetse içimizde kendine sözde türk diyen müslüman diyen aslında birer yahudi uşağı olanların tepkisini çekti. mavi marmara yolcuları boşuna ölmedi, bu saldırıdan sonra ambargo kısmen de olsa kalktı, dünyada filistin'in feryadı daha geniş yankı buldu, işte bu sayede daha geniş kitlelere ulaşıldı, 2. özgürlük filosuna ingiltere, almanya, isviçre, ispanya, yunanistan, norveç, irlanda, malezya, endonezya, abd, italya, hollanda gibi ülkelerden yardım kuruluşları destek oluyor, gemiler yola çıkmak için hazırlık yapıyor.

ben de o gemide olmak için başvurdum, başvurmak isteyen için de aha da link; http://www.ihh.org.tr/filo-katilim-formu/tr/
dün otobüste bir kac üniversite öğrencisinin konustugu gemi.
inanamıyorum abi. büyükler gençlik nereye gitti falan diyorlar da kızıyoruz.
gecen dialog:

- mavi marmara var biliyosun demi haci.
+ yok abi nedir?
- ya hani su gemi yok mu israik falan?
+ haa duymustum haberlerde.
- işte o gemiyle tura cıkmıstım bi keresinde.
+ hadi lann. süpermiş ünlü bi gemiyle gezmişsin. müthişsin baba.

bende sanmıştım ki o acıyı tekrar yaşayacak. mantıklı bir konusma gececek aralarında. **
(bkz: gemidekiler güzel öldüler/#8266582)
kendisine müslümanım diyen ne idüğü belirsiz- yönetim hakaret yok burada, sadece ne olduğu belli olmayan demek var - insanların pisi pisi adam öldürülmesine sebep olduğu düşünülen gemi.

keşke her şey sizin bildiğiniz gibi olsa, değil.

hadi çok şey biliyorsunuz ya, şunun cevabını verin bana.

hamas, neden israil'i tanımıyor?

ALLAH YOLUNDA ÖLENLERE(ŞEHiTLERE) ÖLÜLER DEMEYiNiZ.

(bkz: allah yolunda ölenlere şehit demek)
bir saldırıya daha maruz kalma ihtimali yüksek olan gemidir.

hala uslanmamışlar ki yola devam kararı almışlar. kendiniz kaşınıyorsunuz be kardeşim. o çok güvendiğiniz lideriniz bile sizi kurtaramıyor. ancak çemkirip şov yapıyor sayenizde oy topluyor. değer mi hiç o güzelim canlarınıza kıymaya? intihar etmeye? sizi sevenler, aileniz bunlara yazık en azından.

anladık insani yardım yapıyorsunuz. eyvallah ama, denizleri aşıp başka bir ülkenin insanına sırf müslüman diye yardım ediyorsunuz. buna da eyvallah ta bizim ülkemizde hiç mi aç, yoksul insan yok sanıyorsunuz? sanki gelişmiş bir ülkeyiz, refah düzeyimiz çok süper ve kişi başına düşen milli gelir 50 bin dolar olmuş gibi, kalkıp oralara yardım götürüyorsunuz. onun yerine yanıbaşınızda açlıktan ölen çocuklara ekmek götürün derim ben.

ayrıca; neden siz yardım götürmek için bu görevi üstleniyorsunuz? çevrelerinde mısır var, arabistan var, bir sürü ortadoğu ülkesi de var. onlar ne yapıyor?

gelin sözümü dinleyin. o yardımlara çok daha fazla ihtiyacı olan insanlar var bu ülkede.

edit: he eksile eksile. daha çok eksile sen. görürüm seni yine tvlerde, israil askerleri seni vururken. önce üzülmüştüm. ama şimdi zerre üzülmem. beter ol amk.
mhp için "şahitler olsun da oylarımız artsın diye dua ediyorlar" diyen adamın yollattığı gemi. (bkz: zikir) (bkz: fikir)
2. dayağı yemek için yola çıkan provakasyon gemisi. amaçları şuymuş özetle ben boksörün kıçına parmak atıcam o dönüp bana yumruğu vurur vurmaz ağlayıp basıcam yaygarayı bakın dicem ne kadar kötü olarak özetlenebilir. ama yedikeri dayakla kalıyorlar. 11 eylülün mantığıyla bı gemilerin bi farkı yok mantık aynı. o füzeleri hamas boşamı atı sivilerin üzerine israil bize saldırsın biz çocukların arkasına camilere saklanalım çocuklarımız öldükçe müslümanlar israile kinlensin birleşsin. aynen bin ladinin açıkladığı gibi.
görsel

silah yokmuş !
iki taraf da uluslararası hukukun kaideleriyle dalga geçmektedir. burada uzun uzun geçen sene olan olayın hukuki altyapısı da anlatılabilir. ancak bu hikayede suçsuz olan, olay sonucu yaralananlar ve ölenlerdir malesef.
--spoiler--
silah olarak gösterilenler gemidekilere ait değil israil komandolarının silahıdır. gemiye ilk inen komandoların silahının alındığı fakat kullanılmadığı kabul edilmektedir. biraz beyni olan bunu kişinin silahı tutuş şeklinden anlar.
--spoiler--

isrrailliler saf salak 1 sene onca vido resim kaydını inceliyor ve aklına ulan bu bizim silahlar olmasın düşüncesi gelmiyor . ama evdeki koltuğunda show tv grt haberde izlediği görüntülerden gördüğü ve duyduğu 2 3 sipiker cümesinden aslan yazarımız olayı çözüyor. harbi dünyayı kurtaran adam bizim içimizden çıkmış.
--spoiler--
kardeş senin dünya gerçeklerinden haberin yok. israilin nasıl bir devlet olduğundan haberin yok. daha geçen gün onlarca suriyeliyi öldürüp aynı olayla ilgili bm'ye şikayet ettiler. gerçekleri sürekli değiştirip dünya basınına sunan bir ülke. madem gemidekilerde silah var silahla vurulan yaralanan bir israil askeri nasıl yok. mal mal insanlara cevap vermek zorunda kalıyoruz işte. yahudiysen ülkeni savunmak istiyorsan açık açık söyle. sözlükte kara propaganda yapmanın manası yok. zira tüm dünya israil'in ne olduğunun farkında. ayrıca seni buraya kim gönderdiyse beynine türkçe yüklemeden göndermiş.
--spoiler--

yahu israile 20 kere gittim sen kaç kere gittin. sana ne enjekte etmişlerse papağan gibi konuşuyosun. türkiyede bir akıl hastalığı var kople ama isrial hakında piskopatça akıl hastalığı dercesinde ölümüne koplolar ürtmekte admaları şetan danda ötesi gibi görmekte üstünüzew yok anca 300 yıl evelin insan modelini çiziyorsun. sana akp medyası israil düşmanımzdır dedi .sizde admaları ölümüne düşman beliyosunuz bu bi piskolojik hastalıktır yapılan herşeyi hatta israilin aleyhine olsa bile yine yahudilerden bilmek antisemitizm sapıklığıdır. akıllı olmak lazım.
islamcıların israile açtığı savaşın gemisi. kışkırmta gemisi. ayrıca admalar enayi değilki vursun silahı gösteriyor ki isrial askerleri ateş açsın onlarda isteikleri gibi malumu oynayıp isriali şeytan olarak dünyanın hedifine oturtsun. boşuna demiyoruz yavrum provakasyon gemisi diye. benimde derdim türkiye ile değil. türkiye içindeki türkiye ziklerinde bile olmayan islamcı "yobaz"larla.
(bkz: hazreti donanma)
israilin süper eğitimli sik kafalı askerlerin silahsız insanlardan dayak yediği gemi. gancıklık parayla mı? tabi ki değil. sivil, silahsız insanlara otomatik silahlar ile saldırmak pekte zor olmamıştır zannımca. zaten her zaman yaptıkları iş.
akp tarafından durdurulan, gitmesi engellenen;kanı da yerde bırakılan gemi.
israil bugün özür dilemeyeceğini açıkladı, aksini beklemiyorduk ki, tepki verin artık, ne gerekiyorsa !
bile bile ölüme gidenlerin gemisidir.o gün o saldırının olacağı besbelliydi.provokasyon için gittiler,sonucu da bilindiği gibi...
gram acımamıştım lan (bkz: iyi oldu ibnelere)
3 5 provakatörün öldürüldüğü gemidir.