bugün

daha cekici olduklarını dusunurum. Masum kızlar cok guzel bi kızdan daha dikkat cekebilir. (bkz: masum olsun benim olsun mantıgı)
(bkz: yerim onu ben)
ya çok iyi masum kız taklidi yapan masum olmayan bir kızdır,ya da gerçekten masum,taklit yapmayan kızdır.
sevimlidir çekicidir erkeklerin merak duygusunu okşar sonra da erkek neresini isterse orasını okşar.
(bkz: melek)* *
yok öyle bir şey inanmayın.
hatun turunun son ornegidir, cok ender rastlanabilecek bir tipidir. Sohbet ortamlarında konusmaya balıklama atlamaz, agirligi vardır,esprileri gec anlar ve saftır. Fakat bir erkegin elinde canavara donunce o da diger hemcinsleri gibi hayatına devam eder.
(bkz: masum olmayan kız)
türk filimlerinde ve dizilerinde baş rol oynayan kızların coğu.hem iyi kalpli hemde suçlanmışlardır yani masumdurlar.
(bkz: yok öyle bişiy)
(bkz: içimizdeki Şeytan)
(bkz: EXORCiST)
suçsuz, günahsız kız anlamına gelir. günümüzde sayılarının az olması ve "diğerleri"nin oynadığı bir tip olarak oluşması nedeniyle kendilerine her fırsatta leke sürülmeye çalışılır. görülen bir iki kötü örnekten ötürü bu masum yavrucaklar da iftiraya ve önyargıya kurban giderler.
çok uzun yıllar önce kaybettiğimiz ve bir daha asla geri gelmeyecek olan kız çeşidi
masumun sözlük anlamı; suçsuz, günahsız, temiz, saf
günümüzde böyle kızlardan son derece az sayıda bulunur. yine de olmadığını düşünmek saçmadır. bana kalırsa zeki kız daha makbuldür. insan oturup konuşabilir.
Bazıları vardır ki, dış görünüşleriyle masum olduğunu düşünürsünüz. Halbuki içinde bir şeytan vardır. Farkedildiği anda uzaklaşılmalı.

(bkz: ingiliz kızlar)
kanka olmaya alışmış kızdır, hep öyle masum kafa biri istenmiştir kankalar tarafından nedense hiç rastlanmamıştır, yazık.*