bugün

Bir bira markası.
serum gibi görüntüsüyle espri konusu olan bira markası
en hesaplı ve fiyatına göre tadı en güzel bira. kesinlikle öğrenci birası. içen şişman içmeyen pişman diyim siz anlayın onu.
biranın cumhuriyet altınıdır.parasızlıkta son çare olmasıyla da bizi bizden alan biradır.
- kaç bira alacaksın uykucu ona göre izin vereceğim.
+ aşkım 2 tane yeter bu gece.

söz verildiği gibi 2 adet marmara gold alınır. bilmeyenler için bir şişesi 1 litre. evet oha...

+ geldim aşkım bak iki tane.
- derhal uzaklaş yoksa çok kötü olacak.
+ ne dedim ben şimdi yaaaa...
ucuz, çok ve içimi kolay bira. özetle öğrenci işi...
an itibariyle içtiğim, ağızdayken efes keskinliği, boğazdan geçerken 3. sınıf meyhane birası tadı, mideye indiğinde de ' boğazına kılıç sokan sirk çalışanının gösterisinin sonunda ağzında duyduğu tadı' bırakan ve 1 litresi 3.40 lira olan bira markası. alım içtim pişman değilim. olunmaması gerekilen de bira markası.
bira diye içine sidikli suyu dayanıp millete itelenen bira markası. (bkz: yasadim biliyorum)
içilmesi keyifli, fiyat olarak ucuz ama şişeden bira içmeyi sevenler için pek uygun olmayan bira.
1 ltlik cam şişesiyle türünün gördüğüm kadarıyla şuanki tek örneğidir. çevir aç kapaklıdır. içimi lezizdir. fiyatı uygundur. ilk tercih ettiğim biradır. tadı harikadır.
çok bira tüketen biri için son derece uygun çözümdür. cüzdanınızı da fazla yormadan size bira keyfini çok güzel biçimde yaşatır. ilk başlarda içimine alışılması gerekebilir ama zamanla tadı oturur damağınızda artık. litrelik olması ayrı rahatlıktır. kalitesi bir dönem düşmüş olsada toparlamıştır artık.
içtikçe içilir en sonunda kusturması muhtemel biradır.
alkol oranından dolayı 1 litrelik şişesi maksimum 30-35 dakikada can verse de,hesaplı fiyatıyla dar zamanlarda hızır gibi yetişen biradır.az paraya çok bira işte marmara.
bir haftadır alkole gelen zam nedeniyle tükettiğim sıvı. canmış cananmış.çok sevdim ben bunu.
tüketimi güzel bi biradır bi efes bi carls kadar güsel içimi olmadığının biz de farkındayız ama 1lt 3.50 olnca parasızlık+keder zamanında hızır gibi yetişiyor insana.
şişe versiyonundan çok haz etmiyorum ama kutusunu çok severim keratanın.hem ucuzdur kem hafiftir mideyi rahatsız etmez iç içebildiğin kadar.
bardağa doldurularak içildiğinde hem şişe dolapta soğuk kalıyor, hem de 1 litre ağır şişeyi kafaya dikmemiş oluyorsunuz. gayet güzel ve içimi keyifli bir biradır.
şişesinin ilginç görünümüyle tercih edilmiş fakat tadıyla da beni hayal kırıklığına uğratmış bira markası.
mideye tecavüz eden cinstendir. tombul şişe efesim varken veya tuborg fıçı dururken yüzüne bakılmaz ama parasızlıkta yoklukta iyi gider.
Efes extra'ya göre içimi çok çok rahat ve güzel hafif alkollü gazoz..
fiyatına göre gayet kaliteli, şişe tasarımını çok beğendiğim bira.
içerken şişeleri tokuşturma girişiminde keçilerin çan sesini andıran bir ses çıkaran bira.
tadı güzel, içimi kolay, ağızda kötü tat bırakmayan, kaymak gibi bira. piyasadakilerin çoğuna göre alkol oranı düşük olsa da çoğundan çok daha iyi.
tadı hoşuma gitmeyen, kafayı bulduktan sonra bira olsun da sidikten de olsa yine içerim dediğiniz anda içilebilecek bir bira. berbat değil ama güzel biralar listesinde sonlara yakın bir sırada bulur kendini.
fiyatına göre iyi biradır. efes üretimidir. şu sıralar 50 cl'likleri çıkmıştır piyasaya. şişe klasik efesin aksine uzundur. içerken insan kendini amerikan kolejlerindeki partilerde hissedebilir.***
güncel Önemli Başlıklar