bugün

hem o kadar para verip hemde yürüyen reklam tabelası gibi gezmenin alemi yok.
Saçma.
Ne yani bütün kıyafetlerinizi terziye mi diktiriyorsunuz?
Elbet mağazadan ya da pazardan aldığınız kıyafetin bir marka etiketi var. Markanın amblemi ya da ismi kıyafetin üstünde ve göze batacak şekildeyse bu tür ürünleri tercih etmemeyi normal karşılarım ki; ben de tercih etmiyorum.
Fiyat ve kalite dengesi olmayan markalardan sırf ismi için alışveriş yapmayı da doğru bulmuyorum.

Terziye diktirmediğiniz ya da kendiniz dikmediğiniz sürece, Aldığınız dona kadar her şeyin markası var arkadaşlar.
Bu söylediğiniz mümkün değil!
Pahalı hep iyidir demek değildir.
Her Marka her zaman kalite değildir. O işin algısı o. Bütçeme göre üzerime yakışan neyse kalite de odur moda da. Ben beğendiysem kimseyi de kazımam.
Güzele ne yakışmaz ki...
Kıyafet almaya para yok bir de markasina mi bakıcaz. ihtiyaçlar karsilansin yeter kafasındayım açıkçası.
Bazı markalar kalitesiyle nam salmıştır ve piyasaya göre parasını hakediyor olabilir ancak basit bir örnek vermek gerekirse bir kemer alacaksınız marka değeri olan bir firma bunu suni deri şeklinde 100 liraya satıyor ve bir başka marka değeri düşük firmaysa orijinal deri malzeme kullanıp bunu 70 liraya satıyor işte tam bu noktada marka takıntısı devreye giriyor ve mal mısın akıllı mısın belli oluyor.
Evvele gidersek, giyinmek denen şey bile başlı başına doğamıza ters bir durumken, bir de bu giyim-kuşam işine dünya masraf (Evet, masraf da doğamıza ters) yapmak bana iyiden iyiye manasız geliyor. Ama gel gör ki, yaşadığım zaman, mekan ve beraber yaşadığım şahsiyetler öyle demiyor, en azından ona göre yaşamıyor. Deli demesinler diye giyiniyorum yeminle, marka da neymiş. (Ütü de çok manasız bir şey bak aklıma gelmişken, onu da ayrıca konuşuruz.)
Lc waikiki tercihimdir.
ucuz mal alacak kadar zengin olmaktır.
bilinçli, özenti olmayan insanların eylemidir. ayaklı reklam broşürü gibi gezinmemektir. kendini mal olarak görmemektir.
ilk işe Başladığım zamanlar marka takıntım vardı ve hep marka giyinirdim tabi o zamanlar maaşım askeri ücretin 5-6 katıydı. Daha sonra yaşın olğunlaşması ile öyle saçma takıntılar ortadan kalkıyor, temiz, ütülü ve kendine yakıştırıyorsan markanın hiç bir önemi yok.
marjinal olma çabası.
Bırakın bunları, kendiniz olun yeter.
ünlü marka senin kaliteni belli etmez.
senin karakterin senin kim olduğunu belli eder.
Marka giyinmekten kasıt benim anladığım kaliteli giyimdir.

Mesela %100 pamuk bir gömleğin maliyeti 30 tl ise bunun geri kalan etiketteki kısmı markanın marka olmasına aldığı hava paradır.

Ne yazıktır ki türkiye pamuk ülkesi olmasına rağmen bir tane kıyafet markası bile yoktur dünya çapında.

Bir tane var aslında ama onu da adamlar kendileri oluşturdu (bkz: les benjamin)