bugün

görsel

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanı Mariam Kavakcı, sosyal medyadan muhalefeti hedef alan provokatif paylaşımlar yaptı. Kavakcı, ayrıca AKP'li Cumhurbaşkanı'nın da 'halife' olarak isimlendirildiği bir Erdoğan fotoğrafı paylaştı.

https://www.cumhuriyet.co...alifemiz-rte-dedi-1972498
Arap denen mikrop, osmanlı padişahını bile halife olarak tanımamış, rte'yi mi tanıyacak?. Boş işler.
Tabi ulufe meselesi.

Osmanlı torunları ise belediye ekmeği kemirsin puhaha.
reis halife olmasa bile yaptığı icraatlarla halifeliği atratürkü bile geçmiştir. yapılan işlere bakın inceleyin hak verirsiniz. evet..
görsel

vuu, islam düşmanlarına karşı bu güzel dudaklardan çıkan kelimelerdir. nımnımnım...
ABD'ye sadakat yemini edip burada halife aramak istiyorum.
görsel
halifemizin etrafı biraz değişik ...

görsel

görsel

görsel
bunu söyleyenlerin önce kendilerine bakması gereken mevzudur.

görsel
Bir de şu var :

https://youtu.be/n75jaF2RBkE
Bu insanlar bunları yapmaya mecbur. Zira erdoğan gittikten sonra 1 dk bile mevcut pozisyonlarında tutulmayacaklarını iyi biliyorlar.
diger halifelere bakmak fikir verebilir biraz.
valla böyle şeyleri tartışmak insanın zekasını aklını ret etmesidir.

unutmadan; evrim geriye işlemez (geri evrim - tersine evrim, devolusyon--devolution: evrimsel sürecin atasal formlara u-dönüşü) olamaz mümkün değil diyen atayizler hadi bunu açıklayın.
kim demiş evrim de devolution olamaz, şekil "a" da görüldüğü gibi evrim geriye işler.
allah derler peygamber de derler.
Bence de halifedir. Yalnız Ali de Yezid de aynı makamda oturmuş. Birinin adına canlar feda, öbürünün adına kem sözün bini bir para. Birinin adı camilerimizde üst başta, diğerinin soysuzluğu dillerde. Rte hangi kategoriye girer; bilen bilir. Tapınanların alayı ardından ana bacı kalaylamazsa; daha da bir şey demiyorum.
Hahaha şu yoğun iş gününde iyi güldüm.
evrim derken; evrim sadece biyolojik bir olgu olarak algılanmamalıdır.
düşünce ve davranış (sanat siyaset ahlak din ideoloji hukuk-yasalar idare vb olgular) olarak da insan evrim geçirir.
canlı yaşamında bu evrimsel çeşitlilik (sanat siyaset ahlak din ideoloji vb olgular) sadece insanlara özel bir durumdur.
aslında sürü güdüsü ile sosyal sorumluluk arasında ki farkın ortaya çıkardığı ahlak insanı diğer canlılardan ayıran en büyük etken (aslında tek özellik) olmaktadır.
canlılarda el ayak deri solunum sindirim sistemleri beyin vb aslında bir birinin ayanısı ama farklı şekillerdedir ve ihtiyaçlara göre biçimlenmiştir.
memeliler de iskelet neyse balıklarda kılçık odur.
insanın eli ne ise filin hortumu da fil için bir el, maymunlar da bulunan ter bezleri kadar insanda da aynı oranda ter bezi bulunsaydı insanlar kesinlikle bir maymundan daha kıllı olurdu. maymunlar bizim yanımızda epilasyondan berberden çıkmış gibi kalırdı.
neyse, evrim açısından ele alırsak insanlık son iki yüzyıldır devamlı gerilemede.
gerçekten insanlık bir gerileme ve çöküş içinde.

bir ara değinmek lazım ama insan artık düşünmeyi terk ediyor ve bir hayvan gibi doymak üremek sahiplenmek barınmak dışında bir değer yargısına önceliğe önem vermiyor.
bunun ilk belirtileri yozlaşan sanat, siyaset, moda da trend de mimari de çirkinliğin estetiğini ön plana çıkarmak, dejenere olan ideoloji din kültür aile yapısı hukuk ile materyalist bir algı hayatın tam ortasında tartışılmaz tek gerçek oldu.
yine de bir satır bahsetmek gerekirse; yapay zeka insanlığın çöküşünü hızlandıracak.

son 50 yılda insanların idareci lider olarak seçtiği dünya siyasetinde iktidara gelmiş olanlara bakarsanız, örn: ingiltere de johnson ve blair, amerika da george w. bush, trump, fransa da sarkozy vb liderler ve aynı zamanda dünya siyasetine ekonomisine yön veren ülkelerin partilerine bu partilerin milletvekili bakanlarına kısaca göz atarsanız bu liderlerin çoğu bir devlet dairesinde kamu yönetiminde kamu sorumluluğunda çaycı bile olamayacak insanlar.

devlet geleneği oturmuş, devletin kurumlarında kişilerin liyakatli olması ve bağımsızlığını koruyabilen (örn: ekonomi hukuk) yapılar sayesinde, yetişmiş yetkin bir bir aristokrat burjuva bürokrat kesimi de varsa örn: fransa ingiltere amerika vb ülkeler de başa gelen benim gibi amele de olsa sistem tıkanmadan işliyor.

ama bazı ülkeler var ki, başa gelen insan komedyen değil, palyaço bile olamayacak (palyaço - pagliaccio: saray da hükümdarı kralı güldüren soytarı) kapasitede olup devletin başına getirilince (amerika fransa ingiltere gibi oturmuş bir kamu düzeni yoksa) ukrayna örneğinde olduğu gibi halkı ölüm açlık savaş kriz şiddet ile boğuşmak zorunda kalıyor.
o dil yanlış konuşmaz. ben ikna oldum. sempatik bir kere. maskesi bile var.
öyleyse tamamdır. bize düşen de biat etmek !..