davul üretimi için en iyi ağaç türü.

(bkz: akçaağaç)
kanada bayradığındaki yaprağın ait olduğu ağaç.

(bkz: maple leaf)
Üst düzey matematik işlemlerinin yapılabildigi, iki boyutlu ve 3 boyutlu grafikleri çizebilen karışık integralleri bile çözebilen cok güzel bir programdır. integralle türevle içiçe olan herkese kullanmasını tavsiye ederim. Ayrıca cok güzel konu anlatımı ve yardım sistemi vardır. Ben calculus sınavlarından önce onu açardım ama 5 dk sonra o 3 boyutlu şekillere hayran kalıp sınavı falan unuturdum. O derece hoş bir programdır. Bir başka benzeri için (bkz: matlab)
Amerika'da New England bolgesinde bolca yetisen bir agac turu. Yerel halk kis basinda agac govdelerine cesme saplarlar. agacin recinesi kis boyunca yavas yavas cesmelerin altindaki haznelere akar. daha sonra recineler toplanip kaynatilarak cok lezzetli bir şurup elde edilir.
uludağ üniversitesi matematik bölümü öğrencilerine matematiksel programlama dersi kapsamında öğretilen, pratik ve faydalı bir program.
ilk olarak fender tarafından gitar yapımında kullanılan ağaç türü. daha parlak ve daha canlı sesler verdiği için gitar ve bas gitarlarda kullanıldığında blues ve jazz gibi tarzlara daha yatkın tonlar elde edilir.
elektro gitarların sap yapımında maun ile birlikte en yaygın kullanılan açık renkli ağaç türüdür. ayrıca çoğu fender modelinde klavyenin de maple olduğunu görürüz.
(bkz: maple syrup)
gitarda kullanıldığında gül ağacına göre daha parlak bir ton verdiği söylenilen ağaç türü.
bir matematik ve matematiksel modelleme programıdır. sebebi her ne ise bilmiyorum ancak 2d input olarak girdi verdiğimde işlem yapmıyor. Ayrıca girdiye sağ tıklarsam mouse busy şeklini alıyor ancak ordan çekince hemen normale dönüyor ama hiçbir şey olmuyor. normal inputta bir sıkıntı yok.
2d input sorununu bugün çözdüğüm daha doğrusu çözümünü bulduğum üst düzey matematik yazılımıdır. evet görüyorum ki sorunu belirttiğim entrynin üzerinden 169 gün geçmiş.

aynı sorunla karşılaşanlar olursa

[Maple'ın yüklü olduğu klasör (örneğin c:\program files\maple 18)]\[(32 bit) bin.win, (64 bit) bin.x86_64_windows]\launch.ini

dosyasının sonuna language=en satırını eklemek sorunu çözüyor.

çözüm için http://www.mapleprimes.co...the-modern-worksheet-mode sayfasında soruyu cevaplandıran kişiye teşekkürlerimi sunuyorum.
Tonu kelimelerle anlatmak dünyanın en saçma şeyi belki ama gitarda maple klayve bildiğin cırlıyor.* ayrıca bakımının zorluğu da işin içine girince tercihim rosewooddan yana oluyor.