bugün

Cuma günü yaptırdım. Boş vakitlerimde hep tırnaklarımın kenarındaki etleri koparıyorum, kopmazlarsa soyuyorum diye. Bugün duştan sonra kütiküller çıktı. Kadın uyarmıştı çok suyla uğraşınca çıkıyor diye ki benim günde 50 kere el yıkadığımı düşünürsek çabuk çıkmasını zaten bekliyordum.

Ancak bu fazla çabuk oldu. Kadın yeterince elimi yumuşatamadı mı acaba? O kadar para verdiğim manikür boşa gitti ya...
ev ortamında kişisel araç gereçlerle yapılabilen, tırnağı büyük göstermek -ne alakaysa- için değil ölü derilerden kurtulup sürülen ojeyi jilet gibi göstermek için gerçekleştirilen eylem. öz bakımdan korkmayınız.
tırnak etlerinin ölü derilerden kurtulmak için mi, tırnakları olduğundan büyük göstermek için mi kesildiğini anlayamadığım olay.
192837456 kişinin tırnağına değen araç gereçlerin de her kullanım öncesinde fırına sürülerek dezanfekte edildiğinden emin olun.
varsın biz almayalım. bize arada bir törpü ve uyumadan önce sürülen güçlendirici yağ yetiyor.
her ne kadar kadınlara özgü bir işlem gibi kabul edilse de erkekler tarafından da yapılan veya yaptırılan işlemdir. ahir ömrümde benim de birkaç kez manikür yaptırmışlığım oldu. gerçekten çok keyifli bir işlem.
(img:#1430498)
Sağ tarafta bulunan malzemelerle çok daha pratik olan bakım. Üzgünüm Tchibo.
dünyanın en gereksiz icadıdır.. açık ve net.. tırnağın üzerindeki sağındaki solundaki 1 milimlik deriyi ittirmekten kaktırmaktan çektirmekten ne anlıyorlar anlamıyorum gerçekten bunca acıya zahmete değer mi hıı.. bir de bunun için para harcıyor akılsızlar hahhaha yahu 1 milimlik deri tırnağının üzerinde olsa ne olur olmasa ne olur yemin ediyorum mal bunlar.. bir de güzel dursa bir derece diyeceğim iğrenç duruyor iğrenç.. böğğğ.
'Canım hiç temizliğe girişmeyelim yeni manikür yaptırdım.' dedirten olay işte.

Eti kesiyorlar oje sürüyorlar. Güzel tırnak güzel el ne bilim yea
olmazsa olmazımdır. eller, insan eline benzer yaptırınca. (bkz: manikür pedikürcülerin genelde cennete gitmesi)
Dunyanin en rahatlatan olayidir kesinlikle . Tirnaklar hava alir . Yirnaktaki bir tonluk olu etler kesilir . Temizliktir ve bakimdir .
Bazı insanların elleri, derisi hassas olduğu için acı verir. Geçen gün manikür yaptırmaya gittiğimde, kuaför etlerimi keserken tırnak kenarlarım durmadan kanamıştı. Kuaför bile bana " ben senin gibisini görmedim. Bu ne hassaslık?" diye söylenmişti. Yani hassas deriye sahip olanlar çok acı çekiyor yahu!
ellere şekil vermede olmazsa olmazdır. Tabi uzun tırnaklar için daha kullanışlıdır.
erkeklerde yaptırsın * zira fetişist kızlar da olabilir *
kadınlar için hayati önem taşıyan para harcama şeysidir. *
bayanların tırnaklarına uyguladığı bir bakım.

kuaförde yaptıracak olanların kendi setleri ile gidip yaptırması gerekir. zira çok hassasiyet isteyen birşey.

evde yapacak olanlara tavsiyeler;
bir kaba ılık su, içine biraz limon ve biraz zeytinyağı ekleyin. ellerinizi 30-40 dakika içinde bekletin. bu süre daha da kısa olabilir ama zamanı olanlar uzun süre bekletsin derim. kütükil makasınız var ise ölü kısımları alın ama önermeyeceğim birşey. çünkü ellerinizle geriye doğru itseniz bile olur. hele ki daha önce kütükil aldırmadıysanız hiç denemeyin. yok illa alıcam diyorsanız da alın sonra törpü ile tırnaklarınıza istediğiniz şekli verin.
bu arada kütükil kremleri piyasada mevcut. yani krem ile de bu işlemi yapabilirsiniz. hem canınız acımaz hem de daha pratik olur. neyse şekil alan tırnaklarınıza önce parlatıcı oje daha sonra renkli oje sürün. nedeni basit. tırnaklarınız renkli ojeden sararmaz ve daha kolay çıkar.
kadınların Tırnaklarını daha güzel göstermek için yaptıkları ya da yaptırdıkları bakımdır.
Hemcinslerimin gidip kuaför salonunda bilmem kaç kişiye o tırnak makaslarının törpülerin kullanıldığını bilmesine rağmen yaptırdığı el bakımıdır. Ya kişisel ürünlerinizi kendiniz götürün yapsınlar. Ya da evde kendiniz yapın. Çok zor bir şey değil*
pedikürün kankası.
incelikleri üzerine bir yazı için.

http://guzelliktrenddiyet...anikurun-incelikleri.html
ikisi de insan. ikisi de çocuk olmuş, genç olmuş falan. ikisinin de gururu var. ikisi de seviniyor ikisi de üzülüyor bazen.

ama birisi diğerinin tırnağıyla uğraşırken, tırnağı ile uğraşılan kitap okuyup keyfine bakıyor. kusura bakmayın ama s.keyim böyle dünya düzenini.
kendiniz yapabilirsiniz evet kesinlikle daha iyidir . ama kuaförlerin ya da güzellik salonlarının * yaptığının yerini tutmaz tabii . özellikle ellerinizin ön planda olduğu bir şeyle uğraşıyorsanız mecburidir.
önce eller 5-10 dakika suda bekletilir. banyodan sonra yapilmasi daha avantajlidir.
sonra torpunun uc kismiyla tirnaklarinizla etlerin birlestigi olu kisim hafifce, kesmek kolay olsun diye aralanir ve krem surerek yumusamasi saglanir.
kütikül yani bahsettigimiz olu olan kesilecek kisim bir manikur makasiyla dikkatle kesilir sonra tirnaklar durumuna gore dikine torpulenir ve guzel gorunmesi saglanir.
(bkz: pedikür)
neler çekileceği bilinerek kuaföre gidilir. önce tırnaklar bir güzel törpülerinir. ardından vazelin sürülüp ılık suda eti yumuşayıncaya kadar bekletilir. törpüyle etler itilir, makas yardımıyla tırnakların kenarlarındaki etler kesilip, minik kerpeteni andıran bir edavatla şeytan tırnağı temizlenir. alkollü pamukla tüm tırnaklar temizlenip önce kremlenir, ardından oje sürülürek işlem tamamlanır. ama canınızdan can gider bu esnada. hele tırnaklarınız yeteri kadar su içinde kalıp etleri yumuşamadıysa.
(bkz: french manikür)
(bkz: kırmızı oje)