şaka maka genel tahminlerin, sonuncu olacaklar, rezil olacaklar, zaten reziller.. vs tarzı yorumların ötesinde çok iyi bir başarı yakalayarak bu gece pek çok kişinin bizzat g.t olmasına sebebiyet vererek tebrikleri ve alkışları haketmiş müzik grubu.
(bkz: helal)!
eurovision 2010'da ülkemizi temsil edip ikinci olan grup. tebrikler ve teşekkürler manga.
ilk altıya giremez diyenlere ikinci olarak kapak yapmış gruptur. sertab erener' den sonra en başarılı olandır. ayrıca oy çıkmayan ülkelerden üç beş oy çıkarabilmişlerdir. helal olsun manga.
'yaaa ben demiştim' manyaklarını sevindiren eski entrylere seri olarak haklı eksi oy verdirten gruptur. *biz de sevindik tabi
ikinciliği alıp bir tarafımıza monte eden grup. kimse puanlamadan bahsetmesin. sertap erener aynı düzenle birinci oldu bunlar olamadı. birincilik haricinde diğerleri fiyasko zaten. sonuç olarak eurovision'da sıçmış grup. evet.
ikincilik değil birincilikti hakları ama ikincilikte büyük bir başarıdır. tebrikler manga.
eurovision şarkılarına tu kaka diyen türk halkının çok boktan bir müzik zevki olduğunu bize, ikincilikten önce göstermiş başarılı gruptur.

haydi türkiye siz hâlâ düm tek le kıvırmaya devam edin.
tarihteki en büyük başarılarını elde etmişlerdir 2010 eurovision ile.
lena'nın poposundan çok manga'nın tebrik edilmesi gerektiğini düşünüyorum. çok sıcak bakmıyordum mangaya ilk açıklandığı zaman. ikinci olması büyük başarı. tebrikler çocuklar. güzel temsil ettiniz bizi. diğer ülkelerin temsilcileri gibi kamera yaklaşınca mal mal hareketler yapmadınız.
beklentilerimin üzerinde bir performans sergileyerek beni göt etmeyi başarmıştır.sanırım bu dereceyi almalarında şarkıdan ziyade gösterdikleri doğal sahne performansı etkili olmuştur.
eurovision'un en iyi performansını gösteren gruptur. (bkz: tebrikler çocuklar)
avrovizyon 2.si müzik grubumuz.

sağlam müzik yapıyorlar. heyecan ve zevkle takip ediyoruz. Bunun yanında sertab erener'den sonra avrovizyon'a yolladığımız en iyi şarkıdır. helal olsun arkadaşlar !
göt ettikleri bir çok kişinin hala bok atmaya çalıştıkları yetenekli grup.
tebrik ederim beklenmeyen bir başarı aldı.
katildiklari yarismada acik ara iyilerdi.. muzikten anlamayan biri bile her performanslarinin, hem yaptiklari muzikteki kalitenin, hem de sarkinin dinleyenleri costurma gucunun diger sarkilardan bir gomlek ustun oldugunu farkedebilirdi.

tebrikler.
kendilerinden hiç beklenmeyen bir başarıya imza atmış, türkiye yi gururlandırmış grup. çünkü kimse manga nı bu kadar yüksek bir derece alabileceğine inanmıyordu. ayrıca manga ya gelen 12 puan, geçen yıllara göre daha az.
eurovision'un en akılda kalıcı şarkılarından birine imza atmış grup. manga fanatiği değilim, bi' dünyanın sonuna doğmuşum falan bilirim.

ama yok arkadaş, yazık. bak ben bile türkiye'ye bayılmayan bir insan olarak "aslanlarım be, helal olsun" diyorum "izlanda ulan!" diye bağırırken. klavye başında ülke kurtaracak kadar türksünüz ama avrupa'da sizi temsil edip bir yarışmada ikincilik kazandıran adamlara çamur atıyorsunuz. ha "şöyle sıçtılar" falan dersiniz anlarım da, adamlar ikinci oldular. daha neyin muhabbetini yapıyorsunuz? o iyiymiş bu kötüymüş bilmem ne. tele oy, jüri falan, bildin mi?

her ne kadar komşuya oy verme olayı hala devam etse de, eurovision bir anlamda sanat yarışmasıdır. insanların ortaya bir şeyler koymaya çalıştıkları bir olaydır. 7 şehit verilen günde bari bir derece elde edebildiğinize sevinin ülkenizin evlatlarına "bok gibi şarkı" diye çamur atmak yerine. daha iyi olur.
eurovision da 2. olarak gururlandırmış gruptur. tebrik etmek gerekir. ayrıca önceki senelere bakıldığında deli'den çok daha iyi bir şarkıyla katılmışlardır.
ilk önce mtv'den müzik ödülü, sonrada eurovision'da ikinciliği kapmıştır.

sadece twitter'da "manga turkey" kelimelerini aratınca bile tüm dünyanın şarkıyı, performansı ne kadar beğendiğini ve takdir ettiğini görmek bile gururlanmaya yetiyor bence.

tebrikler çocuklar.

not: yıllar geçse de bana göre manga'ın en muhteşem ve asla eskimeyen şarkısı şudur;
http://tinyurl.com/389hnp3
(bkz: bir kadın çizeceksin)
Açık ve bariz eurovision'da ki en iyi sahne manga'nın ki idi. Çok ta başarılıydılar. Çocukların yüzündeki heyecanı ve gururu görmek bile yeterdi. Onların dereceye bile ihtiyacı yok. Zaten bizim için çok daha değerliler.
tarzım olan bir müzik türüne sahip değil ancak ülkemizi hakkıyla temsil ettiğini düşünüyorum. teşekkür ederim manga...
söyleninlenlerin aksine dün söylenen şarkılardan en güzeli bizim şarkımızdı diyerek tebrik ettiğim grubumuz.
kardeşm almanların şarkısında ne vardı lütfen biri bana söylesin birincilik bizim 2.lik romanya nın hakkıydı kim ne derse desin.
manganın parçası mükemmel değildi elbette ama yarışmadaki en güzel parçaydı. hakkımız birincilikti diyorum. mangayı kutluyorum...
gerçek anlamda artık bir dünya starı rock grubumuz var arkadaşlar. ciddiyim, valla bak.
sesini ve yaptıkları müziğin kalitesini dünyaya duyurmayı başarmış müzik grubumuz. ne kadar gurur duysak azdır.
emo tipler varmış aralarında yeni gördüm grubu. pöh.