bugün

çamaşır asarken, çamaşırların uçmasını engellemek amacıyla, çamaşırın üzerine takılan yaylı aparat.
(bkz: dış kapının dış mandalı)
5. jenerasyondan yeni bir yazar. hoş gelmiştir. kendisine karşılama komitesi başkanı ecayip heyvanlara benziyirsen den selam getirdim ayrıca:

(bkz: dünün yazar namzeti bugünün sözlük neferi)
hani böyle iki kişi olur yanyana gibi sanki, sıkı sıkı tutunmuş olurlar hayata falan, birbirleriyle yapışık. bir şey ayırmaya çalışırsa da serttirler, bu yüzden zor ayrılırlar ama bir şey, kendilerinden daha güçlü bir şey, ki bu yukardakinden başka bir şey değildir, iyice ayırdı mı uzaklara fırlar parçalar ve herkesin elini, gözünü, canını acıtır.
öyle bir şey işte bizim bu mandal'ımız.
aramıza yeni katılmış bir yazardır. hoşgelmiş sefa getirmişdir.
ks. mustafa sandal
benden yaklaşık on gün önce gelmiş ilk hoşgeldin diyen nesildaşım.* * *
(bkz: kim iyi oy verdi lan benim son entrylerime)
eskiden ahşaptan şimdi renkli plastiklerden yapılan tutturgaç. küçükken oyuncak. güveni simgeler bir de. kırmızı mandallar hele.
çok güzel voltran yapılırdı bunlardan.
sac tokasi olarak da kullanilir. ya da ablalarim o sebek gibi ciktigim resim icin beni kandirmislar.

(bkz: sozluk bana dogruyu soyle)
fotoğraf ve çamaşırların askı da durmasını sağlayan tutturgaçlardır.
esasında bir veya birden fazla bir yazardır, 6 ile çarpılınca 6 etmez. ne eşyası, ne tokası arkadaşım?
ismi güveni simgelediğinden iyi nick seçmişlerden. ben severim kırmızı mandalları hele.
(bkz: deprem uydurgaçı)
(bkz: sallanıyor efendim durduramıyoruz)
oturan yerlerden uydurgaç uydurulmamasını tavsiye eden kişiler. ne var lan? siz uyuşuksanız ben hassassam napıyım. dağılın.
deprem öldürmez insan öldürür sözünün anlamına önem veren.
(bkz: deprem dede)
-bencil
-çocuk
-anlayışsız
-düşüncesiz
vs.
-mutlu edemeyen
ve kimseyi edemeyecek olan

gibi, bir sevgilide bulunmaması gereken tüm özelliklere sahip haşhaş.

bir de bunu seviyor birisi ya, hayretlerim şaşıyor.

edit hun:
-lanet olan kişi, işe yaramaz kurum.

ayrıca burası kendimi aşağılama köşem kimse karışmasın.

2. edit hun:

-zayıf
-kötü düşünceli.

3. edit hun:

-güzel söz söyleme engellesi
-bir kıza nasıl davranılır bilmeyen bildiğin/bilemediğin öküz.
-duygusuz herifin teki
-kendine müslüman.

4. edit hun:

-aciz.
eğer dandik bir ürünse çamaşırı tutturmaya çalışırken ikiye bölünüp ortasındaki yayın sayesinde yüzünüze gözünüze bir parçasının tak diye çarptığı, diğer parçasının ise aşağıdan geçen şahsın kafasına düşmesi halinde madara olmanızı sağlayan sinir bozucu aparattır
düşünceli yazar.*
odunundan.
(bkz: hey dostum sadece eğleniyorduk ha)
mandal; bizi bağlayan o işte. iki insanı birbirine tutturan. doğrudur; iki renkli, iki canlı, iki hayat dolu renkten oluşan ama var ya şu tamamlayıcı renklerden, tamamlayıcı kalplerden. kolyeler var ya yarım kalp biri bi sevgilide diğeri diğerinde işte onlar gibi. uzak ama yanyana ve güçlü iki güzel kalp hani var ya kirlenmemişinden tükenmemişinden hiçbir şeyin yıpratamadıklarından iki kalp, birbiri için çarpan, üzülen, sevinen. var ya sorumluluk hissi o histen; anne gibi, baba gibi, abi gibi, kardeş gibi olanından.
* *