bugün

erdoğan demiş ki.

"Bakın toplam, istanbul dışında otobüslerle gelenlerle birlikte topladıkları 170 bin kişi. Biz bir 7 Ağustos mitingi yaptık, 2 milyon insan orada toplandı"

Sayıları kıyaslama matematiksizliğinden bahsetmiyorum. Görünen ortada ama asıl şaşırdığım yüklemde....

"toplandı" demiş sayın seyirciler.. Onca insan oraya kendisi gelmiş toplanmış ?!?!?!?

Biz mi farklı ülkede yaşıyoruz yoksa kendisi mi farklı ülkede yaşıyor anlamış değilim.

Bence kesinlikle danışmanları ak partililere nasıl kara propaganda yapıyorlarsa bu adama da aynısını yapmaktalar. Gerçeklikten tamamen kopmuş.
şu kalabalıktık/kalabalığız saçmalığı yılların klişesi.

toplantı alanlarında metrekarebaşı düşen kisi hesabına gelince teyit.org gayet güzel açıkladı her bir liderin yalan söylediğini.

bir önceki miting ile son miting süreci yalanlar silsilesinin toplumda bulduğu yankı ile eş.

bunları çok yaşarız daha biz. kalabalıklık ile ölçeriz hak iddialarımı. yanlışa maruz kaldığımızda ise kalabalık olmamız gerektiği ilk düşündüğümüz şey olur.

ben sizden ondan olmayayayım kalabalığa gelemiyorum.

bu arada hesap şurada

https://teyit.org/adalet-...-iddialar-ve-olasiliklar/
kontrolünü tamamen yitirmiş bir zat tarafından sürekli küçültülmeye çalışılan mitingdir.

görsel

görsel

göz var izan var akıl var mantık var bunların hiçbirisi çalışmıyorsa "ahlak" var. üsttekinde 2 milyon kişi var diyen adam alttakinde 170 bin var diyor. söylerken yüzü de kızarmıyor şimdi izledim daha sıcağı sıcağına..