bugün

mükemmel bir yemek. evet.
etlisi çok hoş olur. canım çekti.
Dünyanın en güzel besini. en sevdiğim yemek makarnadir. bi eve misafirlige gideceğim zaman yemek olarak makarna isterim, makarna yapmayip başka ağır yemek, sarma vs yaptilarsa cidden çok bozulurum. böyle de cins bi insanım. bi de her insanın makarnasi farklı oluyor aq çözemedim bayılıyorum ya.
bi defa Ankara'dan izmit'e gidiyorum, teyzemin de makarnasini çok severim, makarna istiyorum diye yalvardim resmen, yol boyu makarna hayali kuruyorum.. izmit'e vardım eve bi girdim, çeşitli dolmalar ağır yemekler.... hayatımda hiç bu kadar ağır ihanete ugramamistim, resmen küstüm. işin özeti gerçek bir makarna asigiyim. bi insan beni bir tabak Yoğurtlu makarnayla her türlü kıvama getirebilir. diyet yaptığım şu zorlu günlerde özlemini duyduğum tek şey makarnadir.

canım makarna. ♡
Yapılması kolay hayat kurtaran yemek.
Essy'nin akşam için yaptığı yemek. Tam olarak yemek sayılmaz tabi orası ayrı. Diyorum ben tırşıksız doymam diye ama dinlemiyor.
5kg'lıkları satılan marketten sırta un çuvalı yüklemiş gibi yüklenmesi gereken besin.
Her çeşidi ayrı güzel yiyecek.
Ama eğer pesto soslu ve tavuklu ise ayrı bir güzeldir.
görsel
hiçbir yemeğe değişmeyeceğim yemek. ben bayılıyorum makarnaya.
olsa da yesek lan. şöyle bol soslu...
los del rio macarena.
Olmasaydın olmazdık demeli birileri..
Klasik Türk yemeği.
Babamın ananesi makarnadan ölmüştür zira sen gece kalk makarna aç kes pişir ye sonra hazımsızlıktan öl ne kadar yediysen ne kadar sevdiysen ebem ruhun şad olsun.
Şu makarna yardımı yapanları da makarna için oy verenleri de anlamıyorum.

Olm yapacaksanız pirinç, barbunya, nohut vs yardımı yapın bari bir şeye değsin. Makarna dediğin ne ki? 500 gramı 0.70 liraya satılıyor bir gün yeter size o. Hatta kimi yerlerde dökme makarna var kilosu 0.5 liraya geliyor. Almayanı dövüyorlar, ekmekten ucuz len.

Şerefinizi bu kadar ucuza satmayın; bari değeri olan et süt tavuk bir şeyler dağıtın da ileride aşağılık şekilde oy toplamaya çalıştım ama en azından elalemin karnını doyurdum dersiniz, makarnacılar da domaldık ama bu kadar ucuza gitmedik derler.
hayatımın aşkıdır. makarnasız bir hayat kat'iyen düşünülemez.
bunu nasıl yicez? kırmadan haşlasak upuzun oluyor kırıp haşlasak usulüne uygun değil...
markası iyi değilse sonucu felaket olabilen bir ürün. yurt dışında paramız yetsin diye biraz ucuza kaçıp aldığımız makarnanın tüm nişastasını suya salıp ardından o engellenemez yapışma olayının gerçekleşmesiyle bendeki yeri bambaşka olmuştur. yok yani onu yiyemediğimiz için alınan diğer iki paket makarna da (markası farklı bak bu sefer!) öylece heba oldu. bunlar mı farklı bir şekilde pişiriyor yoksa cidden iki marka da mı kalitesizdi anlayamadım. sözün özü aç kalmıştık aç dığğğğrıımmm.
öğrenci yemeğidir zeka kaynağıdır. evet.
yoğurtlusu olanı can veren yiyecek. hele bir de salça sosu varsa değme keyfe. yok fakir yemeği yok öğrenci yemeği karnım doyuyor ve mutlu oluyor mu önemli olan o arkadaş. hem yiyecek üzerinden statü belirlemek ayıp bir şey bence.
Ülkemizin yarısının açlıktan ölmesini önleyen yegane yiyecektir. Aynı zamanda Mecliste bazı partilerin sandalye sayılarını bile doyuruyor.
üzerine sarımsaklı yoğurt ilave edildiğinde pek bi lezzetli oluyor namussuz.
Hayatımda hiç değerli bir yeri olmayan ama öğrenciliğimde çoğu akşam masamda yeri olan yemek kapsülü.
Durum buğdayından yapılır. Ne kadar fakir yemeği olarak bilinirse bilinsin, Makarna yemekler içinde daima vazgeçilmez olandır. Yanında birçok meze ile zenginleştirilmiş bir yemektir.
pirinçten hem daha sağlıklı hem daha lezzetlidir. birçok durumda hayat kurtarıcıdır.
not : çomar değilim.
Şekillerine göre tadının değiştiğine inanıyorum. Mesela, kelebek güzel değilken yüzük mükemmel bir tada sahip.