bugün

bu sene yapmaya çalıştıkları algı çok netti dersaneler bir boka yaramaz öğrenciyi tabiki etkileyecek ancak fazla değil çünkü aslolan sıralamadir.

6 gün var fen , edebiyat asılın zor olacak kolay beklemeyin.

seneye muhtemelen sınavı çok kolay yapacak ve bakın dersaneler kapalı ve çocuklar daha yüksek puan aldi diyecekler fettullahla ettigi kavga için insanlarin psikolojisiyle , duygulariyla oynuyor.

bilseydik hiç türev integral calismazdim full çeken adamlar bile yapamamiş yüzeysel bakıp geçerdim.

herkes için hayırlısı olsun dediğim sınavdır.
beyler a, b, c lu soruyu hatirlayan var mi?
tüm umutlarımı kıran sınavdır.
Dünyanın sonu değil sınavıdır.

Ağlayıp durmayın pılis.
3 tane küme soracak ne yaşamış acaba sınav komisyonu. Yanlış hatırlamıyorsam 3 tanecik de trigonometri vardı.
cevapları aiste olan sınavdir.
Babamin "hakettigini, calistigini alirsin" diye soyledigi sozun gercek olmadigini dusundugum sinav. Afedersiniz de sizin hazirlayacaginiz soruyu, şıkkı s*keyim ösym. Insanlari demoralize edip hayattan umudu kesmelerinden baska amaciniz yok lan sizin göt herifler. Sizin ben ananizi, avradinizi, yedi sülalenizi o sinava sokayim da bir hayattan sogusunlar. Sirf sizin yuzunuzden babam benden umudu kesti lan resmen or*spu cocuklari. Lisenin son sınıfına kadar caliskan diye sisirilmis ben, sizin sinavinizda anam agliyor. Niye oğlum niye? Ananizin gotunden mi cikardiniz sorulari? O matematik sorulari ne gerizekalilar? Hele geometri ne lan? Şerefsiz herifler. 2 milyondan fazla ogrenci size her gun beddua ediyor, niye diye dusundunuz mu? Siktirin gidin.
ikinci senemde YGS de 47 bininci oldum. dün sosyale girdim öylesine, tarihi 14 dakikada bitirip kalan sürede uyudum, coğrafya bildiğin dalga geçmişler; 7 dakikada çözüp bir daha uyudum. felsefe bölümündeyse psikolojiyi sosyolojiyi ve dini çözdüm, mantık dersi hiç görmediğim için boş bıraktım ve çıktım.

gelelim tm ci olarak bugünkü matematiğe...
20 tane matematik 5 tane geometri işaretleyip çıktım. geçen yılın bire bir aynısı yani. zaten matematiği sevmem; kafamı kessen türev integral çalıştıramazsın. o yüzden ygs sorularının hepsini takır takır çözdüm üstüne 7-8 tane mat 2 yapıştırıp geçtim. bana sorarsanız baya zaman harcatacak, pratik isteyen bir sınavdı. o yüzden matematiği çok iyi olmayan herkesin kötü geçmiştir. tm ciler üzülmesinler çünkü bir tm ci bu sınavdan asla ama asla çok iyi yapamazdı. biz edebiyat kasıp sıralama arttırmaya bakacağız. fencilerin kolaydı demelerine aldanmayın zira onların ne yaptığı bizi ilgilendirmiyor. ben şahsım adına 20 bine kadar çekip dokuz eylül hukuka girmek istiyorum. baya da umutluyum edebiyatım ve coğrafyam gayet iyi çünkü. sizde 1 hafta edebiyat kasıp girin sınava. herkesin hakkında hayırlısı...

edit: tarihten 36 net, coğrafyadan 11 net, felsefeden de mantık hariç hepsini doğru yapmışım. matematikten 18-2 sanırım geometriye bakmadım bile.
Hayvan gibi şii yapıyolar.
2013 ten daha kolay olan sınav.
Geometri'de yine batırmışım. Ayağını sikeyim senin karınca eksi koordinata nasıl gidiyorsun? Ayrıca şu zeytinyağı kutusu nasıldı lan pisagordan çözemedim?
puanlama sistematiğinden az biraz da olsa anlayan yazarların yardımına ihtiyaç duyduğum sınav.
şaşırtmadı.
Her sene oldugu gibi liseli kardeslerimizin sozlukteki fazlaligini gosteren sinav.
Edit: yalan mı gençler, liseye geçen tipler gelip uye oluyorlar bu ne ki. Cocuklar girecegi sinav icin bile rezerv almis durumdalardi bi aralar.
tarihden 30 coğrafyadan 1 felsefeden 18 net yağtığım sınav.
Tamam kabul düğünümüz vardı çalışamadık ama bu ne be abicim hem para alıyorlar hemde şeyapıyorlar. sağlam giren sınav. çalışılsa çok iyi yapılır mıydı, bilmiyorum o da düşündürürdü bi.
Gotune koymanız gereken sınav. Sonunda işsiz kalacaksiniz. * issiz kalmamaniz için gerekli koşulları daha sonra baska bi entrymde aciklicam. Beklemede kalın.
Sınava son gün çalış kazanırsın.
(bkz: haydi hipodrama).
(bkz: at yarışı atı değilim ben bihter ziyagilim).
ygs öncesi çok umutluydum, denemelerde çok iyi yapıyordum. en son sınav öncesi güvender denemesine girdim, puanım 370 di. okul puanı eklenmeksizin. türkçe 35 net, sosyal 35 net matematik 15 net civarındaydı ve bir tm ci olarak çok mutluydum.

ygs sonucu bir geldi, 29 türkçe, 19 sosyal, 14 matematik.

sıralama 125 bin.

dedim hallederim, bu kadar zor sınav bir daha denk gelmez.

lys çalışmaya hız verdim, özellikle matematikten çok yapmak istiyordum. netlerim gün geçtikçe arttı, 10-15-20 derken en son denemelerde 25-26'yı zorluyordum. bir tm'ci olarak mutluydum.

matematik sınavına girdim. bırakın neti, sadece 20 tane işaretleyebildim. yine de belki pek yanlışım yoktur diye umutluydum. eve geldim, kitapçıklar ösym'nin sitesinde açıklandı ve kontrol ettim.

13d 7y.

ne kadar sövsem az. üzüldüğüm nokta, bu defa hak etmiştim. ösym'de birkaç şerefsizin siyasi hamlelerine, dershane açma kapama olaylarına kurban gittik.

tabi ki 10 senedir kusursuz matematiği olan, 50 de 45 i zorlayan adamlar fazla zorlanmamıştır. ama benim gibi sıfırdan öğrenen, orta düzey matematiği olan herkesi bozguna uğrattılar.

yani 2010-2011-2012 hatta 2013 ayarında bile matematiğe razıydım. ama yok, ben giriyorum ya illa tarihin en zor sınavları art arda gelecek her türlü piçlik yaşanacak.

bazı cinslerde gelmiş diyor herkese girdiği sene zormuş vesaire. yahu benim söylediğimin çok kolay ispatı var, sınav sonrası bir bakıyorsun sıralamalar kafayı yemiş. 10 doğru ile 50 bini zorlar olmuşsun çünkü kimse yapamıyor soruları. zor işte aq, diretme de kabul et.
2013 kadar zor olmayan sınavdır. yorumlara göre beyler, bayanlar. o gözümüze giren sınavda ne harikalar yaratıp tıp seçtiydim. Şimdi aq diyorum geçiyorum sikerim lan böyle okulu.

Edit: iş bu entry tam tamına 14 saat çalışma sonucu girilmiştir. Ve bu çalışma serüveni yaklaşık 2 aydır devam etmektedir.
Sorular ve cavapları "Ais.ÖSYM"de duyurulur...
Matta 15 geometride 4 net yapabildiğim sınav.Bir sayisalci olarak Tarihte 24 net,coğrafyada 6,felsefedende 19 net yaptığım sınavdır.Matematik resmen kazık olup çıkmıştır.Geometriyi yaptığım 4 nete sukrediyorum.
çok acıttı be. ağlattı, küfür ettirdi. hani burda abiler yazıyor ya amacını da anlamıs değilim gelmişler 10000 yaşına, yok bilmem kaçıncı oldum çok kolaydı ezikler hede hödü diye. moral bozmaktan başka bişey değil. evlenmemiş, yaşayamamıs onun da tek eğlencesi napsın lys ye giriyim sıralamada uçayım da sonra uludağ sözlükte hede hödö yapayım. hah aferin canım git şimdi dünya saçması hayatına geri dön, iş başardın çünkü.
hayatımın en kötü senesini geçirdim, en sıkıntılı stresli. gel gör ki sınavdayken bu muydu lan dedirten sınavdır.
sayısalcılara ayıp etmiş, dilcileri yetim bırakmış ve sözelcilere de kıyak yapan sınav.
edebiyatla ilgili taktik verilmesi gereken sınavdır. tarih yeterince üzdü.