bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Lisans Yerleştirme Sınavının 2013'de de yapılacağına işaret olan sözdür (ukde).
  1 ... ece kscg
 2. 2.
  muhtemelen olmayacak sınavdır.

  böyle giderse 3 senede bir sistem değişecek.
  -2 ... kabizkugu
 3. 3.
  o zamana kadar slm, asl, pls bile olabilir. sistemin aynı kaldığı görülmüş şey değildir.
  2 ... lady ornitorenk
 4. 4.
  allah sokturtmasın * dediğim sınav *
  2 ... jimmypageisgod
 5. 5.
  21.12.2012 kehaneti gerçekleşirse hiç bir zaman gerçekleşemeyecek olan sınavdır. (bkz: 21 12 2012).
  ... quagliarella
 6. 6.
  katılacaklara şimdiden tavsiyeler verilmesi gereken sınav.

  -kesinlikle ygs'ye değil bu sınava hazırlanın.hele bir de eşit ağırlık-sözel okuyorsanız ygs için tek hazırlığınız hocayı dershanede dinleyip evde hemen testini çözmek olsun.günde 2 saatten fazla ayırmayın.(iyi kötü bir temelim var diyen böyle yapmalı,temeli olmayan gün içinde daha fazla saatini ayırmakla beraber yine de lys'yi ön planda tutmalı.)

  -üstteki tavsiyeyi kesinlikle garipsemeyin.çünkü ygs hazırlanılacak bir sınav olmaktan ziyade ne kadar soğukkanlı olduğunuza bağlıdır.ben bir eşit ağırlık öğrencisi olarak ygs 2012 için 6 ay fen bilimleri de çalıştım,denemelerde 30 a yakın fen netim çıkıyordu.fakat bu hiçbir işe yaramadı,çünkü soğukkanlı olamadım örneğin.o yüzden ygs'ye daha çok mental açıdan hazırlanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

  -mental açıdan hazırlık için kendinize anahtar cümleler oluşturun.örneğin şunu deyin kendinize : 'ben ygs esnasında işler planladığım gibi gitmezse kendimi anında sakinleştirecek bir anahtar biliyorum.' bu anahtar şu olabilir en basitinden : 'bu sınavdan alacağım başarılı bir sonuç belki de birçok insana yardım etmemi sağlayacak sosyoekonomik bir statüyü de beraberinde getirecek.ben bir yardım gönüllüsüyüm,ve gönüllü liderler hep soğukkanlı olmalıdır.'

  -ygs için yukarıda söylenen 2 şey yapılırsa kesinlikle sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum.ayrıca bu kadar lys'ye önem verin denmesinin de bir mantığı var.örneğin geometri dersi gerçekten nankördür,en fazla 3 gün çözmemelisiniz,ama 1 hafta hiç geometri çözmezseniz yavaş yavaş unutmaya başlıyorsunuz.işte bu ygs sürecinde lys geometrisi özellikle unutuluyor,ygs'den sonra bir boşluk başlıyor.'lan ben geometriden hiçbir şey yapamıyorum :(' '15-20 arası anca geliyor :(' ne bekliyorsun ki ? ama tabi ygs için türkçe çözmeli falan di mi ? ahahah.

  -ygs de 40 binin içinde olup lys'de bunu 2 bine taşımış arkadaşlar olduğundan dolayı bu tavsiyeler bu kadar rahat yapılıyor.bırakın millet ygs'de ileride olsun,onlar o kadar ileride olmak için lys'yi gözden cıkardılar,haberleri yok.siz ileriyi görün,çatır çatır lys'ye hazırlanın.matematik geometriden toplamda 1 yanlış edebiyat coğrafyadan toplamda 15 yanlış yapan arkadaşım 40 binden ilk 2 bine çekti,o halde sorun nedir ?

  lütfen,bu tavsiyeler başı yanan bir öğrencinin tavsiyeleridir.bize kimse bunlardan bahsetmedi,siz bilin.

  edit:yazmayı unutmuşuz,elbette sözlükçülerin diğer tereddütlerine de özel mesaj yoluyla cevap vermek boynumuzun borcudur,çekinmeyin.
  4 -2 ... nedenolmasin
 7. 7.
  bu sınava girecek öğrencilerin bu yıl - yani 11.sınıfta - ygs'yi bitirmiş olmaları gerekirdi. lys'nin belirleyici sınav olduğu unutulmamalıdır, 12.sınıf mütemadiyen lys'ye ayrılmalıdır.

  edit: sınavların haziran sonu bitmesi yeryüzündeki en büyük saçmalık ve zulümlerden biridir. bre ösym, andaval gibi test çözdürüyosun ya bu sıcakta adama ; taşaklarım pişti geometri çözmekten. möne koyem !
  1 ... lizst
 8. 8.
  2013 yilinin haziran ayinda yapilcak olan universiteye giris sinavlarinin ikinci basamagi. girecek olanlara basarilar. allah zihin acikligi versin.
  3 ... adaya ozel kondom
 9. 9.
  önümüzdeki yıl yapılması beklenen lys sınavıdır. tabi sınav zımbırtısı değiştirilmezse.
  1 ... sexlie
 10. 10.
  her Türk gencinin en az bir kere yaşaması gereken duygu. O heyecan, stres, korku ömrünüzde göreceğiniz en farklı durumlar. Ayrıca benden tavsiye ygs'yi çok sallamayın önemli olan lys.
  ... bilgehann