bugün

lys 2013

katılacaklara şimdiden tavsiyeler verilmesi gereken sınav.

-kesinlikle ygs'ye değil bu sınava hazırlanın.hele bir de eşit ağırlık-sözel okuyorsanız ygs için tek hazırlığınız hocayı dershanede dinleyip evde hemen testini çözmek olsun.günde 2 saatten fazla ayırmayın.(iyi kötü bir temelim var diyen böyle yapmalı,temeli olmayan gün içinde daha fazla saatini ayırmakla beraber yine de lys'yi ön planda tutmalı.)

-üstteki tavsiyeyi kesinlikle garipsemeyin.çünkü ygs hazırlanılacak bir sınav olmaktan ziyade ne kadar soğukkanlı olduğunuza bağlıdır.ben bir eşit ağırlık öğrencisi olarak ygs 2012 için 6 ay fen bilimleri de çalıştım,denemelerde 30 a yakın fen netim çıkıyordu.fakat bu hiçbir işe yaramadı,çünkü soğukkanlı olamadım örneğin.o yüzden ygs'ye daha çok mental açıdan hazırlanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

-mental açıdan hazırlık için kendinize anahtar cümleler oluşturun.örneğin şunu deyin kendinize : 'ben ygs esnasında işler planladığım gibi gitmezse kendimi anında sakinleştirecek bir anahtar biliyorum.' bu anahtar şu olabilir en basitinden : 'bu sınavdan alacağım başarılı bir sonuç belki de birçok insana yardım etmemi sağlayacak sosyoekonomik bir statüyü de beraberinde getirecek.ben bir yardım gönüllüsüyüm,ve gönüllü liderler hep soğukkanlı olmalıdır.'

-ygs için yukarıda söylenen 2 şey yapılırsa kesinlikle sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum.ayrıca bu kadar lys'ye önem verin denmesinin de bir mantığı var.örneğin geometri dersi gerçekten nankördür,en fazla 3 gün çözmemelisiniz,ama 1 hafta hiç geometri çözmezseniz yavaş yavaş unutmaya başlıyorsunuz.işte bu ygs sürecinde lys geometrisi özellikle unutuluyor,ygs'den sonra bir boşluk başlıyor.'lan ben geometriden hiçbir şey yapamıyorum :(' '15-20 arası anca geliyor :(' ne bekliyorsun ki ? ama tabi ygs için türkçe çözmeli falan di mi ? ahahah.

-ygs de 40 binin içinde olup lys'de bunu 2 bine taşımış arkadaşlar olduğundan dolayı bu tavsiyeler bu kadar rahat yapılıyor.bırakın millet ygs'de ileride olsun,onlar o kadar ileride olmak için lys'yi gözden cıkardılar,haberleri yok.siz ileriyi görün,çatır çatır lys'ye hazırlanın.matematik geometriden toplamda 1 yanlış edebiyat coğrafyadan toplamda 15 yanlış yapan arkadaşım 40 binden ilk 2 bine çekti,o halde sorun nedir ?

lütfen,bu tavsiyeler başı yanan bir öğrencinin tavsiyeleridir.bize kimse bunlardan bahsetmedi,siz bilin.

edit:yazmayı unutmuşuz,elbette sözlükçülerin diğer tereddütlerine de özel mesaj yoluyla cevap vermek boynumuzun borcudur,çekinmeyin.
güncel Önemli Başlıklar