1. 1.
  Westminister'da ki dönme dolap. öyle bi dolap ki lunapark dakilerin 4-5 katı. en üstte cıktığında tüm Londra'yı görürsünüz. Süperdir. Giriş 12 paund'muş. Her kabin yaklasık 15 kişi alıyormuş. Ve icerde film ve resim çekmek yasaktır. resim cekmek ısterseniz gorevılıye soyluyorsunuz ama sanırsam bir resim 20 paund fiyatında.
  1 ... hendrix
 2. 2.
  belkide grup olduğumuzdan mıdır bilmem ama istediğimiz kadar resim çektik hatta filmimin bittiği yerde burasıydı. londrayı kuşbakışı görebiliyorsunuz burada.londradaki nehrin * yanına 2000 yılında yapılmıştır sanıyorum millenium bridge * ile aynı anda açıldı.

  çok yavaş dönüp 1 turu yaklaşık 20-25 dakika sürmektedir turun sonuna doğru otomatik fotoğraf çekilir ve bunu satın alma bedeli 10 pound tur.

  edit:nehrin adı thames mış.
  2 ... hipernova
 3. 3.
  (bkz: millennium wheel)
  1 ... bilmem
 4. 4.
  fotoğraf çekmenin yasak olmadığı turist atraksiyonu. aman ola bulutlu bir günde gitmeyin yazık edersiniz. ayrıca sadece london eye ı içeren bir bilet alacağınıza içinde thames cruise u da içeren bir promosyondan yararlanın ki daha ucuza gelsin.
  ... leblebi tozunun hastasiydim
 5. 5.
  Londra'da Westminister'da bulunan dev donme dolap.En yakin istasyon Waterloo'dur. Giris 15 pound. Hava guzelken denenmesi tavsiye edilir ki bu durumda Londra 'nin her tarafini gorebilesiniz ve fotograf cekebilesiniz. Icindeyken dilediginiz gibi fotograf cekebilirsiniz. Bilet almak icin uzun bir kuyruk beklemeniz gerekmektedir. Biletinizi alirken 3 pounda satilan kucuk kitapciklardan da bir tane alin ki London Eye'a bindiginizde gordugunuz yerlerin nereler oldugunu merak etmeyin. Londra'da turist iseniz ilk once bunu deneyin ki tum sehir hakkinda genel bir bilgiye sahip olun;cunku bu daha sonraki turlarinizda gideceginiz yerleri zorluk cekmeden bulmanizi saglayacaktir...
  1 ... lastlady
 6. 6.
  London Eye Londra'da bulunan şehrin izlenmesini sağlayan bir dönme dolaptır; yüksekliği 137 m olup dünyanın en yüksek dönme dolabıdır ve Londra'nın dördüncü yüksek yapısıdır. Ziyaretçiler, yazın klimalı, kışın ısıtmalı 32 kabinin birinden manzarayı seyredebilirler. Bir tur 30 dakika sürer.
  1 ... yett
 7. 7.
  kısaca döner sermaye dir. benzerlerini ülkemizde de görmek istediğimiz bir yapıdır. hatta london dungeon gibi bir şey de lazımdır bize. ama o kadar para vermem ben şahsen , rica ederim yandaki shell tower daki amcalara onun tepesine çıkarım bedava izlerim. ha ayrıca da westminister da değil westminster ' dadır.
  ... delemut
 8. 8.
  20 ila 25 Pound civari odeyerek londra' ya tepeden bakacaginiz yer. Sahsi kanaatim londra' da bu tip yerlere gitmek isterseniz oncelikli olarak internetten bilet bulmaya calismaniz maddi acidan sizin yarariniza olacaktir.
  ... armonipolisi
 9. 9.
  gittik gördük beğendik efenim.
  londra ayağınızın altında.*
  ... karacahil
 10. 10.
  bloomberg'de yayınlanan eye programının mekanı.
  1 ... murattemur