bugün

metallicanın canlı yayına ses aktarımı kurbanı olduğunu düşünmek istediğim organizasyonun londra ayağındaki konser.
konserdeki gruplar arasında bu konsere en iyi uyacak parça kanımca metallica nın blackened ıydı fakat çaldılar mı bilemiyorum, kaçırdım, umarım çalmamak gibi bir aptallık etmemişlerdir.
küresel ısınmayı önlemek için yapılan etkinliktir kanımca.
insanlara fazla elektrik harcama ,stand by konumunda bırakma, diyecekler.ne kadar işe yarar bilinmez...
canımız ciğerimiz akp hükümetinin sonucunda kyoto'yu imzalamak zorunda olunacağı, dolayısıyla sermaye çıkarlarının yok olacağını düşündüğü için vazgeçtiği konserler imiş.

(bkz: http://www.milliyet.com.t...7/07/10/yazar/dundar.html)

(bkz: ak parti aydinlik turkiye nin adresidir)
(bkz: yersen)
genesis konserinin arasında konuşmaya başlayan phil collins'in sorduğu süper soru durumu yeterince anlatıyordu zaten;

- buraya jetle gelenler parmak kaldırsın?

ve hemen ardından kendisi ve grubu parmak kaldırıp diğer şarkıya geçtiler.

kısacası dünya falan hikaye, konserler şahane.
http://www.milliyet.com.t...7/07/10/yazar/dundar.html
süper kısa filmleri madonna'nın muhteşem performansı ile unutulmayacak ama tıpkı diğer live konserleri gibi amacına ulaşabileceğini asla düşünmediğim başlı başına mazot tüketimi olan ve kutup ayılarına vız gelip tırıs gidecek küresel şenlik.
metallica 'nın solisti james hetfield'in havaalanında taliban üyesi sanılarak gözaltına alındığı organizasyondur.
linkin park'ın canlı performansını ayakta alkışladıgım organizasyon.
Kuresel isinma gibi bir konuya dikkat cekmek icin yapilan bu denli onemli bir organizasyonun ulkemizde de yapilacak olmasina sevindigim , fakat 7 temmuz itibariyle istanbul ayaginin konser programindan cikarildigini ogrendigimde al gore ve organizatorlere saydirmama neden olmus , akabinde turkiye'de sponsor bulunamadigi icin bu konserin gerceklesmedigini duyunca bir turk olarak utancimdan yerin dibine girmeme sebep olan organizasyon .
megadeth in çıkıp countdown to extinction çalmasını çok istediğim organizasyondu. malesef öyle birşey olmadı tabiki. metallica çıktı. james in sesi detone oldu. ama gene de güzeldi.
madonna'nın az önce sahnede olduğu ve bitsede uyusak gibilerinden serzenişlere yol açan organizasyon. * *
metallica'nın performansının tam bir felaket olduğu ama buna rağmen James'in sesini mükemmel kullandığı,Kirkün gitarının sesinin Sad Bud True 'da neredeyse duyulmaduğı oluşum..
Şahsen zerre haz etmediğim kişi ve ülkelerin organize ettiği, gram samimiyet olduğuna inanmadığım, sırf bu yüzden memleketimde gerçekleşmemesine bir nebze az üzülmeme sebebiyet vermiş organizasyon.
basta türkiye' de, istanbul' da da yapilmasi planlanan hatta al gore' un ntv' de konuyla ilgili röportaji, hatta ve hatta organizasyonu üslenenlerin basin toplantisi bile yaptigini ve son olarak da programdan çikarilma sebebini bilenler için oldukça üzücü bir olaydir bu.organizasyon komitesi yaptigi açiklamada türk yetkililerin seçim telasi içine girdigi ve muhatap olunacak kimsenin bulunamadigi gerekçesiyle su anda tüm dünyada canli yayinlanan ve milyarlara ulasan konserler zincirinin istanbul ayaginin programdan çikarildigini söylediler.
düsünülecek olursa istanbul' a bu vesileyle metallica' nin gelecegini hiçbirimiz beklemiyorduk haliyle ancak reklem diye kivrim kivrim kivranan,imaj diye sekilden sekile giren yurdum bürokrasisi bu gibi populer isleri kaçirarak bizlere ne kadar çok zarar verdiginin acaba farkinda mi?
seçim günü yaklastikça barlara cafelere gelip iste gençler milletvekili adayimiz, oyunuzu bize verin sizleri ve bu ülkeyi seviyoruz diye dolanan, herbiri hiçbir sosyoloji, siyaset, felsefe ...vb gibi alanlarda okumus olarak karsimiza gelmeyen, para babalrinin live earth ve öneminden haberi var mi, hadi yaslarina veriyorum;herseyi geçtim küresek isinma ne, küresel ne biliyorlar mi?
bu nasil bir vizyonsuzluktur, nasil bir cahilliktir, allah belalarini verecek...
(#1879044)
muhteşem kısa filmlerin yayınlandığı organizasyon.
...ve metallica sahnede.
ntv+mtv.
live earth= anglosaksonlar*
paranın mına koyarken aynı zamanda dünyanın da mına koyan tiplerin vicdan rahatlatma olayı. sahnede insanlık dersi vermeye çalışan zenci hip hopçı adamın bir saatte harcadığı benzinle bir ay yaşayabilirim ben.
londra da an itibariyle somewhere only we know ile keane sahnededir.
"metallica sahne almazsa küresel ısınmanın hızla artarak devam edeceğini düşünüyorum" dediğim konserdir. *
enrique iglesias'ın boş beleş performansına sahne olmuş organizasyon. adam bakkala gider gibi konsere çıktı, insan crowded house'a bakarda utanır biraz. yazık..
başlangıcından beri ntv ekranlarından canlı olarak yayınlanan organizasyon.

ilk olarak bir ayağınında türkiyede yapılacağını duyduğum ve acayip heycanlanmıştım, gidebilmek için hemen planlar yapmaya başladım. lakin içimde sebebini bilemediğim bir huzursuzluk ardı. ahmet çakar gibi içimge pis bir his uynamıştı ve nedenini bulamıyordum. gel zaman git zaman türkiye ayağı iptal edildiğini duydum tabi bir hüzün bir müzün..müzün neyse o derece yani anlayın..

eh merak ettik haliyle neden iptal edildi diye. öğrendi ki bizim seçim telaşında ki şopar siyasetçilerimiz uleyn ben seçilmezsem bana ne konserden bana ne dünyadan bana ne türkiyenin reklamından mantığı ile hareketle konser organizsasyonuna hiç ilgi göstermemişler. oragnizasyonun finansmanı iin gerekli 3 kuruş parayı toparlıyamamışlar. hemen bi küfür bu noktada..

bu arada sonradan içimde ki o pis hissin ne olduğunuda buldum.

burası türkiye idi..
izlerken evdeki tüm ışıkları kapatarak iştirak ettiğim güzel organizasyon.

her londra geldiğinde hop oturup hop kalkıyorum ama henüz metallica çıkmadı..iyce beklentilerde yükseldi.