bugün

Lityumu yakıt olarak kullanarak torpido fırlatılışı:

görsel
periyodik tablonun ''li'' ile kısaltılan 3. maddesi.

görsel
bir zamanlar güzel sohbetlerimiz olmuştu. iyi bir insandı. şimdi baktım da silik yemiş. üzdün beni lityum.
Atom numarası 3
Simgesi li olan element.
silik mi olmuş bu çöp. zaten vasat entryleri ile kaliteyi düşüruyordu.
Bendeki seviyesi yerlerde olan element.

Hayır bipolar değilim.
Aklı başında bir yazar arkadaşımız. Benim de hoşlanmadığım bir iki yazara haddini bildiriyor.
Başıma bir şey gelmeyecekse bazen yazdıklarını sevdiğim bir yazar. Biraz keskin yazıyor, bu da illa batıyor birilerine tabii. Belki bir gün beni de rahatsız eder yazdığı bir şey ama en azından onun bunun yavşağı değil. Bu açık.
nesgayfe sen de tam bir meriçsin he, nerede hatun var hemen bitiveriyorsun yanında meriç meriç.

kendisi komşum olur, bir zamanlar minik sevgilimdi, terk etti beni.

yine de severim, sözlükte karışan olursa bizzat kalemini ben kırarım.

o sebeple akıllı ol nesgayfe.
günümüzde pillerde kullanılan madde.
sizinle aynı masaya zaten oturmaz amk taş gibi kız.
aynı adaya düşsek amfibiye dönüşüp denizde yaşamayı tercih edeceğim yazar. tersine evrim.
aynı masaya oturmaya çalışsa kovacağım bir dişi.
bipolar bozuklukta duygudurum bozukluğunu dengelemek için yani ruh halini dengeli hale getirmek için kullanılır. Bipolar bozukluk ilaçlarında kullanılan temel etken madde sayılabilir. lithuril adındaki ilaca ismini vermiştir. periyodik olarak ölçülen kan değerlerinde lityum oranına göre dozu belirlenir. hastanın durumuna göre farklı dozlarda alınır.
Halasının kapalı olmasından utanan bir yazar. ne diyeyim valla.
duygu durum dengeleyen bir element.
Çoğu insana göre ben de sözlüğün en güzel kızıyım. Lafla olsa yani ohoo.
lityum hanım ne yapıyorsunuz. boşaldınız mı? gece gece.
kişilik karakter ar namus sıfırın altı yazar. (#42122604) şunu ben yazsam kesin silik atarlardı veya çaylak olurduk olm sen hiç medeniyet tarlasından geçmedinmi hangi koloniden geldin lan insan orospu bile olsa böyle giri girermi kodumun lalesi. ekran görüntüsünüde aldım. evet..

görsel
diğer pillere göre daha hafif olan ama daha çok performans gösteren piller bu maddeden de yapılabilir. şarj edilip tekrar kullanılması ile de bilinirler. kullanılmadığı halde dolapta bir köşede durdukça ömürleri biter. nikel metal hidrür ya da nikel kadmiyum piller kadar uzun ömürlü değildirler.

(bkz: li-ion)
güzel şarkıdır,zamanında bir mekanda çok sağlam bir electroclash remixini dinlemiştim ama kafam o kadar güzeldi ki gidip soramadım dj'e.
bir psikiyatrın fareler üzerinde deneyip onları ciddi oranda sakinleştirdiğini deneyimledikten sonra ilaç yapımında kullanılmaya başlanan element. sakinleştirici etkisi manik hastalar üzerinde özellikle etkilidir.
Kanda belli bir değerin altına düşmemesi gereken ilaç.
Letharjik etki yapan ilaç.
periyodik cetvelde simgesi li, atom numarası 3 olan alkali metalidir. yoğunluğu en düşük olan metaldir.