bugün

(bkz: hocam en iyi ders sizin dersiniz)*
sozlukte yok silgisini düşürmüştür ve aramaktadır.
ayar verme meraklısı öğretmen:
-sozlukte yok beynini arıyorsan onu çoktan kaybettin.
altta kalmayı kendine yediremeyen sozlukte yok:
"-galiba siz buldunuz hocam baya zeki gördüm sizi."
whtaflng normalde iyi bir öğrencidir. ama boş bir anına gelmiştir herhalde ıslık çalmaktadır. hiç sevmediği fizik hocası
-whtaflng kes artık.
bu haykırışı duyduğumda susmam gerekmektedir. Fakat karşıda nefret ettiğim bir hoca olunca ıslık çalmaya devam edilir.
hoca whtaflng in yanına gelir
-olm napıyorsun ıslıkla köpek çağırılır. köpek mi çağırıyorsun sen ?
whtaflng : hocam ben çaldım siz geldiniz. *
Hoca sinirdir ya ama ergen öğrenci daha kıldır. Şöyle bir diyalogu paylaşalım .

Son sınıftayız biyoloji hocası oldukça muhafazakar bir insan. Cinsiyeti bay idi. Bayanlarla konuşmaz notlarını bile okurken sırf diyaloga girmemek için kağıtları başkana dağıtır ve kurtuldugunu zanneder.

F:Hocam bir sormak soru istiyoruz ama çok çekiniyoruz
B:Çekinmeyin oğlum sorun bakayım derdiniz ne.
F:Kızmazsınız değil mi ?
B:Böyle devam ederseniz kızarım ama...
F:Peki, soruyorum. Sizce bir mastırbasyon mu daha çok enerji harcamaya neden olur yoksa cinsel ilişki mi?
B: ( Gözleri fal taşı gibi açılır ve.) Oğlum git önce çek sonra biri ile yat bak hangisi daha çok enerjiye neden oluyorsa cevabınıda bulursun!
F:Hı?
sozlukte yok ingilizce dersindedir.
hoca herkese en sevdiği aktörü sormaktadır. bunun mantığının anlayamayan sozlukte yok, "what's your favorite actor?" sorusuna aydemir akbaş diyerekten tüm sınıfı yarmış hocanın da yüzünün şeklinin değişmesine sebep olmuştur.
müzik dersidir. hoca biz erkekleri beş para etmez iğrenç varlıklar olarak görür ve her fırsatta atak yapar.
bunlardan birinde;

+ arkadaşlar evimde bir stüdyom var benim bu CD'yi orada doldurdum.

- bayağı akustik bir eviniz varmış.

+ kim dedi onu?

- ben dedim hocam

+ akustik ne demek abuziddin?

- bilmiyorum, hocam

+ bilmediğin şeyi neden söylüyorsun?

- abuziddin ne demek peki, hocam?

+ !!!

- bilmediğin şeyi neden söylüyorsun.

sınıftaki erkeklerin intikamı alınmıştır.
kendi başıma gelmiş olayı direkt olarak aktarıyorum:
dürü dürü düü dürü dürü düü!!!
-kimin o telefon!!! kapatın telefonları!!!
-neden hocam abs yi mi bozuyo? puhahahaaha

(23 dakika 87 saniye sonra)
müdür: velini bekliyorum rakilibardak!
halbuki hoca da gülmüştü espiriye.*
başka bir hocanın dersinde başka bir dersin sınavı yapılmakta. cadıı kişisi dış etkenlerden dolayı sınava çalışamamıştır. arkadastan yardım alacaktır.tam o sırada:
+cadıı önüne dön. ne sorusu soruyosun?
-soruyu cevaplayabileceğinize inanıyorsanız size sorayım?
-bu saçla dersime giremezsin.
-başka saçım yok.
geometriden ortalama yükseltme sınavına ikinci girişimdir. geometri hocamız aynı zamanda da matematik derslerimize de girmektedir ve:

+olum iki yıl bu sınava çalışsaydım ben öss de geometriden full çekerdim.
-hocam ona kaldıkdan sonra ben 20 yıllık öğretmen olsaydım şimdiye profösörlere ders veriyordum.
xargn yine bir analıtık gooometri türkçesiyle * dersinden 5 almıştır o gazla girer bambaşka bir hocanın dersi lan matematik dersine. havasından geçilmez kolay değildir okulda beş alan tek kişidir. efsane olmuştur bir nevi. matematik hocasına havamı atmak amacıyla laf arasında konulur bu durum.

+hocam o değil de ben analitikten 5 aldım
-aferim matematikten de alırsın inşallah
+verirseniz alırım tabi
-ayar verilmez alınır olum.

ileri görüşlüymüş hoca taa o zamanlardan bilmiş ayar neymiş nasılmış. işte bu da böyle bir hikaye.
arkadaşımdan duyduğum bir olaya göre; lise bitmiş artık sorumluluk sınavları yapılmaktadır. arkadaşımızın biri sınav süresini biraz uzatarak kuralları ihlal eder ve sonrası

+ hocam buyrun kağıdım.
- olmaz zaman geçti alamam.
+ nasıl alamazsınız ya?
- alamam dedim oğlum git başımdan.
+ sen benim kim olduğumu biliyo musun?
- bilmiyorum kimsin?

akabinde öğrenci elindeki yazılı kağıdını diğerlerinin arasına sokar ve

+ şimdi arayında bulun hocam..*
elinizede bi fotoğraf vardır.
h-ver bakayım hele
ö-olmaz hocam
h-oğlum yemicez
ö-belki yersiniz hocam!! :S:S:S
müzik dersi hoca bize müzikte matematiğin olduğunu anlatmaya çalışmakta bunun üstünden de aslında ben de matematiğin kralını bilirim edebiyatı ile beni ezmektedir.

+ bak hail and kill müzikte de 1/4'lük 1/8'lik notalar vardır. yani müziktede matematik vardır.

- o kadar matematik ilkokul 1'de de vardır.
lise 3'teyiz. aylardan mayıs okulda herşey bitmiş sadece bizim öss'ye girmemiz bekleniyor. biz de bir hafta önce piknik yaptımışız bana da arkadaşlar piknik parasını toplama görevi vermiş elimde bir tomar para öğretmenler odasındayım.

+: edebiyat hocası -: hail and kill

+ hail and kill, ne yapacaksın o parayı kıvırmışsın.

- hehehe, hocam sözlüler verildi mi?

+ evet.

- peki değiştirme şansınız yok mu?

+ hayır yok. kalanlar var. nihahaha

- ha, o halde izninizle bu parayı kıvırıp bi tarafınıza sokacam.

+ mavi ekran
din kültürü dersi

+ sen matematikten başka birşey bilmiyorsun.

- sen onu da bilmiyorsun.

yine aynı ders

+ benim yerimde bir matematik hocan olsaydı bu şekilde saygısızca konuşmazdın.

- bir önceki derste burada olmadığın belli oluyor.

evet o ders hocayla birbirimize girdik.
ders: matemetik
hoca: son derece agresif.
hoca: (son derece sakin bir sesle) arkadaşlar bakın derse başlamadan önce rica ediyorum lütfen dersi dinlemeyecek olan varsa sınıfı terk etsin. yok da yazmayacağım.
ben: (yavaşça kalkarım. herkes bana bakıyor tabi. kapıya doğru çok büyük bir hışımla yürürüm. kapının yanındaki çöp kutusuna çöpü atar aynı hışımla yerime otururum.)
sınıf: kopar.
hoca: susar
lise bittikten sonra aslında hiç bile ayar olmadığı anlaşılanlar. özellikle öğretmen olduysanız. ancak, anladığınız şey kendinizi ne kadar salak yerine koymuş olduğunuzdur, ayar verdim ben sanarak. zira, sizin ayar verdim diye böbürlendiğiniz şey hocanın umrunda bile değil, kafasını iki yana sallayıp ancak ti ti ti yazık diyip evine gidip, ayaklarını uzatıp oh bi de çay kek falan yemek hayalindedir, televizyonda da en sevdiği dizi. ayarınız (!) düşündüğü son şey bile değildir. öğrencisinden ayar yiyecek ayarda bir hocaya ayar vermek zaten hiçbi öğrenciyi böbürlendirmez okulun en salak hocasına ayar vermişsin vermemişsin kime ne allasen... geri kalanlarda üstte bahsi geçen hocalardır ayar yemezler ancak sağlam ayar verirler. misal kitabı ezber ezber ezber yazmışsanız 60 almışsanız ama hocam ya kitabın yazarı da mı eksik yazmış hen hün derseniz bu hocanın umrunda bile değildir, kitabın aynısını isteyecek olsa hoca zaten açar kitaptan okur. muhtelemen aynısını yazdığınız için düşük almışsınızdır zaten.
ben ve iki arkadasım tuvalette kabinde sigara içerken . nöbetçi bayan hocanın baskınına uğrarız ..

hoca : ( tuvalete girer ) ohh ohh maşallah , maşallah dumana bak baca gibi ( fix laflar )
yolyemez : hassiktir ..
iki arkadaş : olum biz dün yakalandık , bugunde yakalanırsak yandık , atılırız aq
hoca : çıkın orada oldugunuzu biliyorum ( abd polisleri edasıyla )
yolyemez : tamam aq az sakin olun , ben tek cıkarım kabinden , hocaya da tekim derim , yerse ..
iki arkadaş : helal lan sana , sağolasın kardeşim ..
yolyemez : siz az öteye kayın , belki yediririz ..

( kabinden çıkarım )

hoca : baska kım var içeride
yolyemez : kımse yok hocam
hoca : yalan söyleme , kimle konusuyordun
yolyemez : hocam telefonla konuşuyordum
hoca : ooh , dünyaya bak bir elde telefon bir elde sigara
yolyemez : yok hocam vallahi ..
hoca : kabine bakıcam baska kım var
yolyemez : hocam bakmayın , fenadır sımdı içerisi biraz hastaydım da üzerinize afiyet ..

( o arada el çabukluğuyla , hocayı yanıltıp , yan kabinin kapısını actım burdan cıktım hissi vermek için , hocayı da laf kalabalığına getirip yedirdim ..)

yolyemez : ( sinirli triplerinde ) buyrun hocam bakın , dedim size hastayım , tuvaletim pistir diye inanmadınız ..

hoca : ( feyk kabine bakar )

( ardından suratı ekşiyerek )

hoca : öffffffff , bu ne iğrenç bi koku .. ( der ve kusmakla kusmamak arasında bir öksürme ile tuvaleti terk eder)

meğersem yan kabine bizim okulun en pis sıçan adamlarından turan grmiş , 10 dakıka evvel .. onun eseriymiş o kabin ..

kazasız belasız , atlattık ya bu günü de .. iyi oldu hocaya ama geometrime 2 vermişti ..
fizik dersinde hoca dalgaları anlatıyor. zor bir soru çözdü ve kendi içinde bunun mutluluğunu yaşıyorsa da "ben dehayım" duruşu yüzünden okunuyor.

+ hocam siz var ya nobel alcak adamsınız.

- niye canım basit bir soru abartma. (kasılmaya devam)

+ zaten nobel dalga ödülü.

- ...
9. sınıfta sağlık dersinde yaptığım esprinin üstüne kendine karizmatik insan tavrı takınmış hoca:
espri zeka işidir,herkes yapmamalı...
kimsenin gülmemesinin üstüne ben:
espri zeka işidir,herkes yapmamalı...
ve kahkahalar...
lisede kendi halimde soru çözerken bir hocam başıma dikildi ve kronometre ile soruları ne kadar sürede çözdüğümü tutmaya başladı.

+ çok yavaşsın, öss'de her soru bir dakika

- öss'de başımda dakika tutan zebaniler yok.
ders matematiktir ve hocanın bezmesi icin hersey yapılmıstır.son olarak sınıfta biri fena şekilde salmıştır.herkes hocam camları acın diye bagırırken hoca dumurlara sürüklenmiş bi vaziyette etrafına bakmaktadır.en sonunda hoca patlamıştır:
h-bu terbiyesiz her kimse hiç aile terbiyesi görmemiş.
ben-hocam camları acar mısınız ?
h-kızım sus bişe anlatıyorum.
ben-hocam cok kötü kokuyo ama (herkes bağırmakta)
h-açmıyorum be yeter !
ben-olamaaazzz ! hepimiz ölüceeezzzz.
derin bi sessizlik sonucu hoca bagırmama katlanamayarak sınıftan ağlaya ağlaya cıkmıstır.
hoca din kültürü ve ahlak bilgisi kitabı getirmeyenlere ceza verir.
hoca:ahmet kitabın nerde oğlum demedim mi gelicek diye
ahmet:hocam banyoda kaldı
hoca:olm nasıl olur ne alaka??*
ahmet:hocam abdest almayı öğrenin demediniz mi onu öğrenirken onu unutmuşum ne yapayım
hoca:hassszktr
DERS MATEMATiK VE HOCA FiZiĞi DAVRANIŞLARI SES TONUYLA TAM BiR ESKi BIÇKIN DELiKANLILARDAN. HERKES YARI KORKU YARI HAYRANLIKLA PÜR DiKKAT DERSi DiNLEMEKTE Ki HAKKI VAR HOCA DA iŞiNi iYi BiLiP iYi YAPMAKTA. NEYSE BEN SINIFIN EN ARKA SIRASINDA PENCERE KENARINDA DIŞARISINI iZLEMEKTEYiM, MASMAVi GÖKYÜZÜ VE BiR UÇAK VAR HAVADA... BiRDEN YÜKSEK BiR SES :
HOCA : SEN EN ARKADAKi AYAĞA KALK ! (YANIMDAKi ARKADAŞ KOLUMU DÜRTEREK AYAĞA KALKMAMI SAĞLADI)
Birdy : efendim ( yandın oğlum bu herif seni çiğ çiğ yer ! ) herkes acıma ve merakla izlemekte
hoca : az önce ben ne anlattım
birdy : hocam dersin konusu şudur budur ve siz şunu bunu anlattınız diye ben sanki pür dikkat dersi dinliyormuş gibi doğru düzgün bir şekilde anlatınca hocanın surat birden değişti. dövse haklılık payı olamaz dövmese olmaz..zor bir durum yani *
hoca : aferin demek ki derse gelmedne önce konuyu çalışmışsın ve sıkıldığın için dışarıya bakıyorsun ama bir daha sakın yapma dersi dinle.
birdy : (gülümseyerek) peki hocam