bugün

Yok böyle bir zenginlik biz boşa yaşıyoruz amk dediğimiz ince çizgidir.

daha ne kadar abartabilirim acaba.
Yinede Maradona gibi olamaz asla.
Kendisinin oynadığı futbol, bu dünyadan olamayacak kadar mükemmeldir. Tekken oyununu bilen bilir. Orada Mokujin adında bir karakter var. Bu karakter oyunda yer alan diğer karakterlerin dövüş stilerini kopya ederek, rakibiyle dövüşürdü. Messi'de zaman zaman Zidane ve iniesta gibi oyun kurar, Maradona ve Robben gibi driblling yapar, Ronaldo ve Pele gibi oyunculara yakın çok gol atar. Oyunu bu kadar çok yönlü oynayan başka bir futbolcu daha çıkar mı? Bilinmez ama Messi şuan bir numara. Zaten kazanacak pek birşeyi de kalmadı.
Adam futbolu bırakacak neredeyse.

Hala ballon d'or veriliyor kendisine.

Saçmalık!..

Gelecek vadeden oyunculardan birine ödülün verilmesi daha mantıklıydi...

Harbiden ballon d'or balonmuş. Pehh.
8. Kez ballon d'or almış, dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu. Bir daha onun gibisi gelmeyecek. Canlı şahit olup izlediğimiz için çok şanslıyız..

görsel
(bkz: ödül torpililisi)
Dünya kupasını kazandı diye ödülü almıştır, abartmayın aw. Zaten bu son aldığı ödüldür, bundan sonra almaz, belki bu sezon sonu futbolu bile bırakabilir.
şu an 36 yaşındadır.

Barcelona sözleriyle taraftarlarını heyecanlandırdı

"Bana bu kadar mutluluk veren insanlara veda etmeyi hak ediyorum. Eğer bu gerçekleşirse elbette orada olmaktan çok mutlu olacağım"
bu gözler ne maradonalar (son yillari tabikide) ne baggiolar ne ronaldo nazario de limalar ne zidanelar gördu ama bu messi evet gercekten cok baska bir seviye gelmis gecmis en iyisimidir bilemem ama dunyanin en iyi futbolcususdur nokta net. Adama dogustan bir yetenek bahsedilmis ve bu da onun farkinda zaten ve bunu cok ust bir sekilde kullaniyo
lakinn bu adamin futbol dunyasinda cok saglam bir lobisi olduguda su göturmez gercektir. Ballon d'Or kistas nedir o sene icerisinde takimina en cok katkida bulunan oyuncuya verilmez mi bu melet. Bu sene hadi dunya kupasini kazandirdi peki öncekiler. Barcelona daki son senesi ve Psg de dokulurken bile gene bu ödulu verdiler bu adama. La liga yada Fransa ligini kastetmiyorum sampiyonlar ligi icin bu genelleme. Kimse demesin copa america falan diye cunku ona bakarsan Squarezin yada Neymarin da kazanmasini birak aday bile olamadilar dogru durust.
Neyse dunyanin en iyi futbolcusudur evet fifada lobiside cok saglamdir evet ama bu sene bu ödul senin hakkin degildi be messi öncesinde Lewandowski bu senede haaland hakkini yediler erkek gibi cik söyle. Bi de arkadas git ingilizce ögren ya ulen dunyalari kazandin gercek anlamada iki uc kelime bir sey söylede bizde anlayalim.
Süzme bir kavşak oğlanıdır kendisi.
Messi hayranı olarak diyorum ki bu sene o hak etmedi ödülü.
insanların itici bulmasına rağmen benim sevdiğim gerçek goatdır.
Futbolun en iyi oyuncusudur...
attığı 800 golü izlemek isteyenler için

https://twitter.com/ourda...tatus/1749101898743849467
Çok büyük futbolcudur. Alanı kullanmayı en iyi bilen adam olduğu için o kadar futbolcunun arasında gene de topla tek başına kalabilir, bi gol atmak için saniyenin bi çeyreği yeterlidir, onu allah vergisi olarak hesaplar ve o saniye çeyreğinde topla buluşur.

Ronaldo gibi atlet diildir, gerektiğinde vücudunu çok iyi kullanır.

Ama röportajlarında izlediğimiz kadarıyla, çok alçakgönüllü biri. Çok konuşmayı sevmeyen, aslen resmen "utangaç" bir kimse leo. Dünyanın en güzel mankenleriyle fotoğraf çektirirken amele gibi kadının yanında durmuş, iki elini ceplerine sokmuş, yakın bile diil, arada boşluk var...ben olsam sarılırım kadına mesela...

Futboldan başka hiçbi konuda konuşmak istemeyen biri, konu başka yete gidince "o buranın konusu diil" diyip kestirip atıyo...

Hayranlarından biri omzuna sarılıp ağlıyo, leo iki elini başına koyuyo, n'apacaanı bilemiyo, mesela.

Barça takımından da söylenen; çok kere, antremanda tek kelime konuşmazmış.

Di mi inanılacak gibi bişey diil, bu kadar büyük bir futbolcunun bu kadar utangaç olması...ama öyle !!

De niro, gibi...kameraların önünde hayvanlar gibi rol kesen de niro, özel hayatında oldukça utangaç birisi.

Utangaç kelimesi en uygunu...

Hiç öyle ben çok büyüğüm aman da ne ulaşılmaz bi herifim, havasında kesinlikle olmayan, hiç tribüne oynamayan, tribüne oynamayı bile bilmeyen, "garip" bi kişilik leo messi.

Topla inanılmaz.

Çok kere sahada "yürür" messi. Onun koşması gerekrn 30 m yse onu koşar ve golü atar. Kısa boylu, kafa topu klası yok...

Attığı gol kadar assisti var !! Sadece striker diil büyük de bir ortasaha oyuncusu. O yüzden 10 numara zaten.

Çok zor gelir bu dünyaya böyle bir futbolcu.

Pep guardiola, biz onu tanıyan, izleyen kişiler olduğumuz için şanslıyız, demişti. O biraz fazla fanatiktir messi hakkında.

Messi minimalisttir, zor olan da futbol maçında minimalist olabilmektir.

Alan nedir? Top nerde? Rakip nerde? Hareket nereye doğru? Ben nerdeyim?... Bunlar önemli sorulardır futbolda.

Bunları allah vergisi bi yetenekle hep doğru okur, leo.
Büyük topçu aynı zamanda tam bor götoğlanıdır kendisi.
Bireysel Başarılar:
8 Ball on d'or sahibi, 4 kere fifa dünyada yılın futbolcusu,23 kere farklı liglerde ve turnuvalarda gol krallığı, 3 kere uefa avrupada yılın oyuncusu ödülü, 6 kere altın ayakkabı ödülü.

Kulüp kariyerindeki başarılar:
1 dünya kupası, 1 copa america şampiyonu, 4 şampiyonlar ligi şampiyonu, 10 kere sezonun oyuncusu ödülü, 3 kere fifa kulüp şampiyonluğu, 10 kere ispanya la liga şampiyonluğu, 2 kere fransa league 1 şampiyonluğu, 3 kere uefa süper kupa şampiyonluğu, 7 kere ispanyol kupası şampiyonluğu, 8 kere ispanyol süper kupa şampiyonluğu, 1 abd lig kupası şampiyonluğu, 1 fransa süper kupa şampiyonluğu.

Gibi başarılara imza atmıştır. Tarihin en başarılı Futbolcularından birisi olmakla birlikte; Tarihin en iyi futbolcularından biri de olmuştur.
Çöpün tekidir. Popüler kültürün abartıp kabarttığı, şovmen bir ligde senelerce orta saha gerisine dahi getirilmeden oynatılan balonun tekidir.