bugün

Iphone kalite pişman olmazsın.
Evimde iki cihazda bulunmaktadır. Fazla lafa gerek yok tasarım , şıklık ve en önemlisi stabilite için hiç düşünmeden ıphone 6 alınabilir.
şekil şukul için iphone 6 performans için lg g4 tek geçer. az daha bekleyip 6s görmekte fayda var.
para sıçan arkadaşlar bu mesajı hiç okumadan gidip direkt en pahalı olanını alsın.

tanım: 2 bilemedin 3 sene sonra "çöp" olacak iki telefondur.

lg g4 iki sene içinde yazılım desteği biteceği için takoza dönüşecek. iphone ise yeni gelecek sürümleri kaldıramaz olacak. herifler iphone 4 e kadar güncelleme veriyor. telefonlar aptallaşıyor mecbur değiştiriyorsunuz.

ek olarak şahsi görüşüm siz böyle 2 telefon arasında tereddütte kalıyorsanız maddi durumunuz çok parlak değildir. bu yazıyı okuyan okuyucu kişisi, alın terini bu kadar pahalı telefonlara gömme derim ben. 1500 tl civarı telefonlar gayet makul. zamanında allaya ballaya s3 ler s4 ler z1 ler sattılar. ne oldu şimdi onlar ? niye kimse yüzüne bakmıyor ? benden söylemesi. sen bilirsin yinede.
xperia z3.
G4 ün rahat alacağı versustur.
Blog aç blog. Buralarda harcanıyorsunuz lan. Valla bak özellikle kıyas konusunda blog açarsanız ek gelir de olur size. Dinleyin amcanızı.
Kamera ve ekran konusunda rakipsiz olan bir telefon zaten g4. uzun uzun yazmaya gerek yok. Stabilite ve genel donanım performansı olarak zor olacaktır.

Ezbere bir söz ver apple fanatizanlarında: "ios çok sotobool". yahu geçin bunu artık. sürekli haber görüyoruz habire çöküyor işletim sistemi. bi aralar çok stabil olabilirdi ama artık değil. google dan sonra android hızlı bir yükselişe geçti. kaldı ki android telefonlarda arayüz diye bir kavram var. kimi telefonlarda çok stabil çalışırken kimi telefonlarda hesap makinesi hissiyatı verir. mesela samsung. touchwiz arayüzü o güzel donanımın hepsini çöp ediyor. s6 da biraz iyileştirme olmuş diyorlar. bilmiyorum olabilir. ama güvenemiyorum. android zaten ram kullanan bir işletim sistemi iken touchwiz bir tık daha ram kullanımını arttırıyor. ve bir süre sonra şişmeler başlıyor. ve lg de, androidde en iyi arayüzü yapan firmalardan birisi. lg androidden soyutlaşıp ben uıx diye bir sistem kurdum dese android kadar olmasada çok rağbet görecek bir sistem olur sanırım. sadelik ve kolaylığın zirvesi. Kolaylaştırılmış bir sürü özellik var. Kişiselleştirme hat safhada. Her şeyi, logoları bile kendi istediğniiz doğrultuda düzenelyebilyorsunuz. Kendi logonuzu ekleyip onu kullanabiliyorsunuz. o yüzden arayüz olarak lg iosun çok ötesinde. lg fanatizanı olarak söylemiyorum ben bunu. telefon incelemleri yapan birisi olduğum için tarafsız olarak söylüyorum. o yüzden androiddeki en iyi arayüzü kullananlardan birisi olduğu için stabilite de lg önde oluyor.

donanım performansı konusuna gelelim. ikisi de çok iyi donanıma sahip telefonlar. ama snapdragon 808, a8 işlemciye göre daha iyi performans veriyor ve adreno 418 gpusuda aynı şekilde çok daha iyi performans veriyor. multitasking olarak 3gb ram ile zaten lg önde(ios ne kadar az ram kullansa da) batarya olarak ise kullanılan "quantum ips 2k ekran" sebebiyle aşağıda kalıyor. ama buna rağmen günü kurtaran bir bataryası var iphone 6 ya göre.

sonuç olarak g4ün her türlü alacağı versustur. karşılaştırma videoları de bunu kanıtlar nitelikte zaten. ama g3 vs iphone 6 denilseydi iphone 6 g3 filan bırakmazdı ortalıkta. g4 bu sefer akıllanmış ve tüm hatalarını telafi etmiş.
iphone 6. bozulmuyor etmiyor. lg g2 m var sağlam çektim. ikinci el alma salaklığını yaptığımdan da olabilir.
Iphone isimden bile direk alır.
iphone kullanan biri için ıphone büyüktür tüm telefonlar.
stabilite yazacağım çok klişe olacak, o yüzden açayım biraz;
apple'ın ürettiği iphone telefonlarda donanım-yazılım uyumu vardır, 1 gb ramle bile 4 gb ramli telefonlarla karşılaştırılabilir.
g4 kullanmadım, yalan söylemeyeyim ama youtube'dan kamera testlerini görünce inceden ağzım sulanmadı değil.

şimdi gelelim "vs" konusuna, hiç kimse çıkıp g4 6'dan, 6 g4'den iyi diyemez, neden diyemez? g4 daha özgürdür stabilite kaybetme, virüs girme pahasına "illegal" uygulamalar yükleyebilirsiniz, hafif "kasma"'yı göze alarak arayüz değiştirip, (bkz: rom) atabilirsiniz, (bkz: root)'layabilirsiniz.

iPhone'a jailbreak atmadığınız taktirde bunları yapamazsınız.

Ayrıca bunların yanı sıra apple kalitesi, garanti-cihaz değişim, müşteri memmuniyeti tartışılamaz, kendim 5s kullanıyorum ve cihazımdaki en ufak sorunda değişim yaptılar, lg garantisini bilmem, ama apple'ın garanti konusunda geçemez.

ayrıca 2; iphone'lara linux işletim sisteminden müzik atmak imkansız, malum iphone'un kendi playerına müzik atmada sadece itunes satın alma yoluyla bilgisayara ihtiyaç kalmıyor.

buraya daha çok şey yazarım ama gerek yok, pc vs mac, samsung vs iphone, lg smart tv vs samsung smart tv, xbox vs playstation, mercedes vs bmw, bunlar yıllarca tartışılır, ama bir cevap bulunamaz. o yüzden fazla kasmayıp, markacılık yapmayıp hangisi ihtiyacınızı karşılıyorsa, hangisi hoşunuza gidiyorsa onu almanızdır.
G4 kronik sorunlu telefon 2 aydir servisle ugrasiyorum. Eksi sozlukte 20. Sayfadan sonrasini okumak yeterli telefon hakkinda fikir edinmek icin. G4 alinacak telefon degil.
xperia z5 alın rahat edin bence.
doğrusu (bkz: lg g4 vs apple iphone 6) olması gereken karşılaştırma. iphone marka değil model amkodumun cahil tinercileri sizi.

asıl konuya gelirsek cevap g4. zira apple her sene aynı şekil aynı tasarım ile sadece birkaç şeyin yerini değiştirerek yeni telefon diye satacak kadar sahtekar bir marka. iphone 4'ten 7'ye ladar aynı tasarım aynı marka amk.

lg her seferinde bir önceki modelin üstüne koyarak ilerliyor. özelikle g5 telefonların ilahı. ayrıca apple gibi teneke değil. saygılar.
android olan her telefon alır.
Tabikide s6 edge nin alacagi versustur.