bugün

(bkz: rosebud)
başladığı ilk gün keşfettim diziyi. ilk gün de farklıydı öyle de devam ediyor götü başı dağıtmadı kısaca. bu arada söylemeden geçemeyeceğim bi insana bronz ten bu kadar mı yakışır ali atay sözüm sana yiğidim *
bir komedi dizisinde yaprak dökümünden daha gerçekçi bir hüzün sahnesi yaşattılar bize. ağlayacaktım lan o leyla'nın ölüm haberinde.
ali atay bu bölümde oyunuculuğunu gerçekten kanıtladı.. babasının leylanın öldüğünü söylediği sahne harikaydı.
bu akşam ki en taşaklı sahne olarak 2 pasajdan bahsedebiliriz.

birincisi , mecnunun leylaya sarılırken , leyla nın bir anda benjamin olması ve o arada allah belanı versin demesiyle beraber rüyadan uyanması ve tekrardan allah belanı versin demesi ve karşısında babasını görmesiydi . hakikatten de yarım yarım yardı .

ikincisi ise de , ismail ile mecnun deniz kenarındayken ,sürekli mecnun demesine rağmen ismail in , tepki vermemesi üzerine davul çalmaya başlayan ismail e kalçasıyla mecnun ritim tutması . burası çok şahane ve akıl dolu olmuş . tebrikler.
beklentiler çok yüksek olunca artık insanların güzel esprileri bile harcadığı dizi olmuştur. yok efendim niye bu böyle yok niye şu şöyle. izleme kardeşim o zaman. dizi aynı çizgisinden sapmadan devam ediyor. ne bekliyorsunuz anlamıyorum ki ?
Yine yıkmış dizidir. ismailin kendi deyişiyle ''ramazan davulcu'' olması. Dedeyle karşılaşma sahnelerinde ismailin ''dedeee ramazan davulcu oldum ben yolu yemeği karşılamıyolar ama'' filan diye anlatmaya başlaması çok doğaldı. Erdal zaten şahaneydi. Önümüzdeki bölüm çok güzel olucak eminim. Etiler combo süper. Anadolu bu boru mu esprisi de yerindeydi. Göndermeler vardı yine bi çoğunu anlayamasam da ( çünkü Burak Aksak'ın zekasına henüz yetişemedim) anladığım kadarına güldüm. Kısacası yine güldürdünüz beni Allah da sizi güldürsün diyorum.
--spoiler--

müdür bey merhaba. bizim dedemiz olmuyor da sizden dede alabilir miyiz?

--spoiler--
trt de yayınlanan absürd bir komedi dizisidir. ne mantıkla çekilmiştir. benim saf arkadaşımdan başka izleyen var mıdır merak edilir.
bu bölümü güldürdüğü kadar düşündüren bir bölümdü. akılda
- leyla ile adra'yı kim kaçırdı?
- leyla ile arda'yı kaçıranların niyeti ne?
- mecnun onları kurtarabilecek mi?
- bünyamin leyla ile mecnun'un peşini bırakıcak mı?
gibi sorular bıraktı bu bölüm.ama yine çok komikti.ayrıca iskenderin mecnun'a leyla'nın öldüğünü söylediği sahne gerçekten de çok duygu yüklüydü. ali atay bu duyguyu gerçekten de bize çok iyi yansıttı. hele bir baba ben bunu kaldıramam deyişi vardı ki, ağlamamak için kendimi zor tuttum. ama yine de çok iyi bir bölümdü. gelecek pazartesiyi merakla bekliyoruz.
--spoiler--
6 kolunuzla bi asayı doğrultamadınız.
--spoiler-- *

anam o ne sahneydi öyle ya. bu kadar içten oynanır mı, şerefsizim gözlerimi doldurdun ali.
--spoiler--
mecnun burası ev ev! bak bakkal demiyorum ev!
--spoiler--
dün akşam ki bölümünü izleyemediğim. izleyemediğim içinde böyle içimde bi huzursuzluk hissi veren dizi. bu akşam izlemeliyim, bu akşam izlemeliyim, izlemeliyimmmm, izlemeliyimmm... noluyo lan bağımlı mı oldum ki ben...
leyla ile mecnunu uzunca anlatmaya ne hacet, kıyamet gününe kadar anlatılacak olan eşsiz bir aşk hikayesidir.
ikinci sezonunda henüz iki bölümü yayınlandı. 21 ve 22.
tamam kabul ediyorum; bir zayıflama var eskiye oranla. bu biraz onur ünlü yoksunluğundan oluyor sanırım. neyse, oyuncular dönsün , dizi bir toparlansın hele. bu dizi çok acayip bir şeydir. bekleyelim bir toparlasın kendini. bu arada onur ünlü dönse iyi olur.
ayrıca ali atay ve ahmet mümtaz taylan, oyuncu bu adamlar. o ne sahneydi öyle. az daha ağlıyordum la.(22 bölümde leyla'nın uçağının düştüğünü haber alan mecnun ve bunu haber veren iskender)
http://www.youtube.com/watch?v=Hm7okD8QLYU&feature=share çok fena ağlattı beni bu sahne.
22. bölümden akılda kalanlar;
-Zeynebin elinde ki kitap;Cemal süreyya'nın sevda sözleri,başyapıttır,candır,kraldır
-Bahçede ki ağacı dilek ağacı yapan kadınlar ve oradaki bir kızın,rockcıyız herkes bilsin yai diyerek rockçı serpile http://www.youtube.com/watch?v=Qaw7A78iOMk yaptığı gönderme.
-Bakkal Erdal'ın ;'duygunun adını feriha koy'diyerekten,adını feriha koyduma selam çakması.
-Erdal'ın kapıyı açmak için,ismaille yarışması.
-ismail'in Kamil'e asayı verdiği sahne.
-iskender,Mecnun,Erdal ve ismail'in; aynı yatakta yattığı sahne(ismailin yatağa tokmakla girmesi).
-Erdal'ın; 'üç adam olduk bir yengenin yerini tutamadık yani' demesi.
-Dede Yozgatlıymış geyiği(bence burada laf incisözlüğe doğru gitti).
-Bırak ya ne istanbulu,baban nereli baban şeklinde girilen memleket geyiği.
-Çöldeki:sucu,maraş dondurmacısı ve kutup ayısı.
Bayağı bir güldürmüş
-iskenderin Leyla'nın ölümünü anlatması.
Hüzünlendirmiş.
-Bölüm sonunda dedenin görünmesi(umarım rüya değildir)
Heyecanlandırmıştır.

23.bölüm fragman; http://www.youtube.com/watch?v=zSuEF-rHw9I
anlayamayan bünyelerin hakkında kalitesi düştü, buda bozdu gb virr virrr viirrrr konuştuları tv tarihinin belkide bu güne kadar gördüğü ve dahada iddalaşıyorum bundan sonrada görebileceği en harika şeydir. piii şeyy mi dedim ben!!

leyla ile mecnun herkese hitap eden bir yapım diğil ki arkadaşım, anlamıyorsan zorlama bırak kalsın dime. ama yok illa vir virr..
bunu söylemeyide hiç sevmiyorum böle elinde tvye tutunca kanal değiştiren birşey var yaa hani onu kullan bak. aç akasya durağı falan var.
leyla ile mecnun'un klasına erişemiyorsan bare anlayabilceğin yerlere yaklaş diymi ama sonra buralar kirlenmesin. hadi git şimdi.
22 bölüm sonra farkettiğim dizi. eee! ne yapıyoruz ? birinci bölümden itibaren izlemeye başlıyoruz. bu ne arkadaş böyle !?!

gerçekten çok kaliteli.
22.bölümde en çok hoşuma giden sahnelerden birisi;
ismail Abinin Erdal Bakkalın attığı hafıza kartını bulması ve
ismail Abi bu değerleri birşey olsa gerek deyince Erdal Bakkalın çamura yatıp,
aslında atmadığını, düşürdüğünü söylerek geri alma çalışması ve aralarındaki diyaloglardır.
Çocukken bu sahneyi çok yaşardık, özellikle bir kuzenim ne bulsak, bunu ben kaybettim, benim o diye sahip çıkardı *
mecnun'un 21. bölümde bir kızla buluşması sırasında geçen diyaloglar, erdal bakkalın ince belli bardağa olan ilgisi görülmeye değerdir.

mecun: yok ya ben almayayım serpil.
kız: sibel!
mecnun: şu saatten sonra hiç farkı yok biliyor musun sinancım...
şahane bir absürt komedi. yeni sezonu beklemek penguenin yeni serisini beklemek gibi bir sey.
fuzulinin güzel mesnevisidir. maddi aşktan ilahi aşka geçişi anlatır.
fuzuli'nin kaleminden ise, en yalın şekilde anlatılan bir aşk hikayesidir.
"onu benim gözlerimle hiç görmediniz ki" bu güzel cümleyi içinde barındıran fuzulinin mesnevisi.