bugün

son sezona dikey düşüşle başlayan , sonra bir duraklama yapıp eski günleri hatırlatan, bugun tekrar dikey düşüşe geçen dizi.
emirin yolu bitmedimi yahu, zeynep çamçı geri gelsin artık, yahu dizideki tek eksiklik o değilki, yahu senaristlerde mi transfer oldu arkadaşım bir eksiklik tatsızlık, bi kopukluk var dizide.
Doğalliktır. Içtenliktir. Samimiyettir. Olaylara farklı bakış açısıdır. Mecnunun tepkileridir. Olaylar olaylardir. Bizden bir yıl önde olan absürd komedidir.
--spoiler--
seni leyla'ya değil, leyla'na kavuşturabilirim. içimizi acıttı be o son bakış.
--spoiler--
An itibariyle ağzımıza sıçmış dizidir.
3. Sezonda ilk defa harbi leyla dan bahsedilen bir bölümdü.
Önümüzdeki bölümlerde büyük sürprizlere gebe olan dizi olabilir. Son sahnedeki badem bıyıklı gizemli adam da neydi öyle? "Seni leyla'ya değil leyla'na kavuşturabilirim" dedi. Yoksa?
Sürpriz var dediklerini duyduğumda böyle bir şey olacağını tahmin etmiştim ama asıl Leyla'yı gerçekten getirirler mi yoksa yine ortada mı kalır? Not: aksakallının yerine geldi heralde bu bıyıklı abimiz.
yine ve yeniden ağzımıza sıçtı kendisi, çok affedersiniz.
facebook fan sayfasındaki bir izleyicinin yorumu da yarmıştır.
--spoiler--
Şerefsiz herif denirmi lan o mecnun'a.. Vicdansız!! Esas sensin be ruhsuz! Şekli kaydı mecnununya günahtır!
--spoiler--

biri bu adama izlediğinin gerçek hayat olmadığını söylesin lütfen.
yoksa mecnun ölücek mi diye bir an aklıma geldi, başka ne ola bilir ki? ezgi dönmez artık. son sahnedeki leylasını kaybetmiş mecnun bakışını özlemişim, her yönüyle muhteşem bir bölüm ve mükemmel bir dizi.
ben diyorum ki bu diziyi yabancı bi diziye benzetiyorum. biraz önce çark etti.

it s always sunny in philadelphia'ya ne biçim benziyor be arkadaş. absürdülüğü, olay esnasındaki geyikler, hiç düşünmeden olaya dalmalar, sıkı dostluklar. ikisi de mükemmel.
izlemekten asla bıkmayacağım en iyi mizah anlayışına sahip mukemmel ötesi bir dizi.
pek iyi olmayan bir senesini geride bıraktık... evet lan, ciddi ciddi o kadar övsek de yine ilk sezon tadı vermemiştir.
oyuncularda da bu belli oluyor valla... dizinin ana karakterlerinden ismail abi ve yavuz hırsız başta olmak üzere acayip bir formsuzluk var. bu formsuzluk alenen son bölümlerde mecnun'da da görülmüştür. eee ne yapsın o da... 2. sezon ve 3. sezon adamın üzerinde geçti valla. leyla'lara geldi adam amk...
ama dizi başladığından bu güne dek erdal bakkal, iskender baba ve katıldığı günden beri az sakallı dede'de bu form gram eksilmemiştir aynı tempoda devam etmişlerdir.

burak aksak'ın bu düşüşe bir an önce çözüm bulması gerekli... yoksa... bilemiyorum yani.
içerdiği sosyal mesajlar ve senaryo içindeki sunuluş şekli çok zekice. çok da komiktir. özel bir kitleye hitap etmesi de izleyiciye özel hissettirir kendisini.
bu aralar standardın üzerinde bir bölüm beklediğim dizi, hani şu ankiler kötü değil de bir gönderme ve güldürme bombardımanı yapsa iyi olur.
zeynep geri geleydi eyiydi bence şimdiye kadarki en iyi leyla oydu absürd komedi konseptindeki leyla rolüne cuk diye oturuyodu ama bir daha gelmez diziye diye düşünüyorum maalesef.
arada bir eski leyla lafını ortaya atıp sazan avına çıkan dizi oldu artık maalesef. gelmeyecekse niye dönüp dolaşıp aynı konuya geliyorlar anlamış değilim. reyting kaygısı da yok sonuçta. sosyal medyada da mı ilgi azaldı, ondan mı yapılıyor? uzun zamandır izlemediğim bir dizi, gününü bile hatırlamaz oldum.

yalnız 79. bölümün son sahnesini izledim. mecnun'un "eski leyla" bakışı gerçekten duygulandırıyor. melis birkan'ın oynadığı leyla'ya tavırları yapmacık geliyor.
Mecnun'un şimdiki hali hiç de olaylar olaylar tipi değil. saçını Tekrar uzatıp ortadan jöleyle kaldirirsa çok süper olur. Çok yakışıyor lan!
senı leylaya degıl leylana kavusturabılırım cumlesınden eskı leylalardan herhangi birinin dızıye gerı dönecegı anlamını cıkaranların bosa izlediklerı dizi film. Leyla ne ezgı ne melis ne de digerlerı bunu anlamak bu kadar zor mu arkadaş!..
eğri oturalım doğru konusalim,

ilk sezonu = mükemmel
ikinci sezonu = fena degil
ücüncü sezonu = kötü.
79. Bölümde Erdal Bakkal, ismail abi ve iskender'in yardırdığı bölüm. Hele erdal bakkalın at bankasının orda girdiği şekiller beni koltuktan düşürmeye yetti.
(bkz: Cengiz Bozkurt)
(bkz: Ahmet Mümtaz Taylan)
(bkz: Serkan Keskin)
araya atılmış leyloş oltasıyla sosyal medyada eski şaşalı günlerine dönmeye çalışan dizim.dizimizdir.ama artık çook geç.o eski haline ancak ezginin döndüğü sahneden itibaren ulaşablir kanımca.

ha tabii 79 un son sahnesini sizin esas leylanız, melis birkanın oynadığı leylaydır demek için ortaya attılarsa çok pis geri teper haberiniz olsun burak bey. umarım o topa girmezsin.

ama yine de ben o ''leylan''lafının ne ezgiyi ne de cismani başka bi kızı anlattığını düşünmüyorum.burak hepimizin aklına ilk kimin geleceğini çok iyi biliyor(zeki pezevenk). ama anlatmak istediği sanırım başka. yani efsanedeki leyla. ilahi aşk. bu durumda son sahnedeki replikte anlamları cümleye yerleştirirsek :

''seni leyla'na kavuştururum.''
''seni allahına kavuştururum.'' yani ''mecnunun ölümü''
son sahnede mecnun gemi muhabbeti, twitter hashtagi olan o gemi gelecek ve seni leyla'ya değil, leyla'na kavuşturabilirim sözü üzerinden bir çıkarım yapılabilirse bu kesinlikle ezgi asaroğlu'dur fakat şöyle bir durum mevcut öncelikle diziyi leyla ile mecnun efsanesinde ki gibi ilahi aşk, allah aşkı ile sonuçlandıranlar var ki bu diziye hiç uygun değil yani bu seçenek eleniyor. leyla'na sözüne vurgu yüksek olduğu için ezgi asaroğlu ön planda. neler olacak kestirmek zor ama eğer kavga muhabbeti çözüldüyse arda ve leyla'nın diziye geri dönüşü olursa 2013'te tüm türkiye'yi sallayacak mükemmel bir leyla ile mecnun geliyor.

burak aksak umarım ezgi asaroğlu dışında bir şey kastetmiyordur. eğer ezgi asaroğlu gelmezse diziye olumsuz yönde büyük tepkiler doğurabilir...
çakallar arada oltayı atıyorlar. biz de biliyoruz fake olduğunu ama yinede zokayı yutuyoruz. çünkü inanmak istiyoruz. geçen yıl ardadan dediler aha arda dönüyo dedik dönmedi, bu yıl aha şekerpare dönüyo dedik olmadı, şimdi ezgimi yoksa diyoruz ama nafile. sanmam döneceğini. tabi biz haftaya acaba diye ekranın başına dikileceğiz.
hafta içleri yayınlanan tekrar bölümleri ile yarılmamıza neden olan dizidir.
bana, ezgi asaroğlu dönmezse çocuğumu keserim lan dedirttiren dizi. bak burak bey daha önce de bu tür oltalar attın boş çıktı. bu sefer de aynısını yaparsan samatya'da bulurum seni.

(bkz: o gemi gelecek)