1. 1.
  kont leo nikoloyoviç tolstoy 9 eylül 1828 de doğmuştur. diriliş, savaş ve barış gibi birçok eser ortaya koymuştur. rus romancı dünya nın en önemli yazarlarından biridir. 20 kasım 1920 de ölmüştür.
  ... maxime chattam1905
 2. 2.
  en son hz muhammed ile ilgili notlarının bulunduğu rivayet edilmektedir...
  1 ... baravi
 3. 3.
  rus edebiyatının önemli yazarı. dünya edebiyatında gerçekçilik akımının önemli temsilcilerinden biri olarak kabul edilir. anna karanina adlı eseri sinemya ve tiyatroya da uyarlanmıştır. hristiyanlığı çok eleştiren yazıları vardır. hz. muhammed ile ilgili (onun son peygamber oluşuyla ilgili) itirafları bulunduğu söylenmektedir. (hatta tolstoy'un bu kitabını gördüm ama okumadım.) başlarda miras yoluyla çok zengin olmasına rağmen, sonra geniş halk kitlelerinin fakirlikler çektiğini görünce bütün servetini fakirlere dağıtmış ve aynı onlar gibi yaşamaya başlamış, elbiselerini kendi dikmiş, yırtılınca kendi yamamıştır.
  ... allegro
 4. 4.
  mason olarak bilinir kendileri.
  -1 ... amrosia
 5. 5.
  "Bir kadının kaderi; sevdiği adamın ihanetiyle, Sevmediği adamın sadakatı arasında çizilir..." cümlesinin sahibi adam.
  1 ... nickincibahar
 6. 6.
  Zor zamanlar geçiriyorsanız, sevdiklerinizi kaybetmekten dolayı acı çekiyor ya da gelecekten korkuyorsanız, hayatın sadece şimdiki zamandan mevcut olduğunu aklınızdan çıkarmayın, tüm düşünce ve hatıralarınızı şimdiki zamana yöneltin. Böyle yaptığınız takdirde, geçmişe ait tüm acılarınız, geleceğe dair tüm endişeleriniz yok olur gider, mutluluğu ve özgürlüğü duyumsarsınız.
  Lev Nikolayeviç Tolstoy
  3 ... sing in the rain
 7. 7.
  Pasif direnisi destekler.
  ... ah tamar
 8. 8.
  solda görünce dirildiğini sandığım şahsiyet.
  yoksa bu sözlükte tolstoyla ilgili falan yazılırmı. tövbe.
  1 ... warren
 9. 9.
  osmanlı rus savaşlarına rusların gözünden bakmak için okunmalı. ne yazık ki islam'ı övmesine rağmen müslüman olamamıştır.
  ... selia
 10. 10.
  leo tolstoy
  ... deli tugrul