1. 1.
  lensi işaret parmağına koy. ama öncesinde iyi bir solüsyon yedir temiz olduğuna dikkat et.

  orta parmağınla göz torbasını aşağı çekerken diğer elinin orta veya işaret parmağı ile üst kısımdan gözün açtır. işaret parmağındaki lensi gözün göbeğine yerleştir.

  bu kadar kolay bir iştir.
  2 -2 ... gabrielbatistuta17
 2. 2.
  normal gözlük tak bence eğer görme bozukluğun kalıcıysa. çünkü birkaç yıldan sonra gözde kuruluğa sebep oluyor lensler ve şunu dene istersen gözünü açabildiğin kadar aç alt kapağını bir elinle tut, diğer elinin işaret parmağı ile lensi göz bebeğine yerleştir. bunları yaparken ayna kullanmaya dikkat et sıkıntı olmasın.
  -1 ... ergenavcisitelat
 3. 3.
  Gozun sasi olacak sekilde baksin. Lense bakma bakarsan gozunu kaparsin. Gozun beyaz kismina yerlestirmeye calis. En onemlisi gozun kucukse bunlari baskasina yaptir sen yapma..
  ... metrodacocukemziren
 4. 4.
  lens takayım derken gözünü çıkaranlar mı ararsın, o lensi gözünün arkasına kaçırdığını sanıp korkudan ağlayanlar mı ararsın...

  yapamıyorsanız kullanmayın şunu. vallahi o gözler kan çanağına dönüyor sonra takayım derken.

  not: üniversite mezunundan lens takma dersleri verilir. müracat : silgi yiyen cocuk
  -2 ... silgi yiyen cocuk
 5. 5.
  sirf renkli olsun diye takiliyorsa sacmadir. insanin bakislari kendine ait olmali. seffaf numarali lens ise candir, hayat kurtarir. gunde 2 defa solusyonlanmasi mikroptan arindirir.
  ... greyfurtcukk
 6. 6.
  neden kullanıldığını düşünen malların herhangi bir göz problemi yoktur.
  5 ... sedanelaburda
 7. 7.
  asla burada yazılanları okuyarak anlanamayacak eylemdir. ancak deneme-yanılma yöntemiyle usta olunabilir. önce lens alınır bir iki gün takmaya çabalanır. gözde konjonktivit denen hadise olur. bir hafta boyunca lens takılamaz, vazgeçilir. bir hafta sonra tekrar denenir. bu böyle devam eder gider.
  1 ... canimi
 8. 8.
  ilk başlarda lens takmak tam bir eziyettir ama 3 gün sonunda tamamı ile öğrenilir.

  ayrıca (bkz: lensi çıkarmak)
  1 -1 ... mardok
 9. 9.
  Takamamaktır. Bir hafta önce aldım ve sadece bir kez kullanabildim. Yapabilen arkadaşları tebrik ediyorum çünkü 17 dakika süren beyhude çabamın arkasından o kazandı. Takmıyorum.
  4 -1 ... tardisini kaybeden otostopcu
 10. 10.
  beceremeyip bıraktığım ve gözlüğe döndüğüm hede. sürekli sulanıyo, mikrop kapıyo bilmem ne. ya o takması... gözlerimin içini kıpkırmızı oluyodu. öğrenemeden bıraktım. 1 yıllık lens almıştım oysa. *

  gözlük candır. *
  2 -1 ... mat1ben0