1. 1.
  yüzüklerin efendisi'nin uzun sarı saçlı elf kahramanı.acaip ok atar,çok yakışıklıdır,yakın mesafede kullandığı bir bıçağı vardır,karizmadır.genellikle cüce gimli ile takılır.fesatlar aralarında bir yasak ilişki olduğunu söyler ama inanmıyoruz tabiki biz böyle şeylere,tasvip etmiyoruz.
  18 ... elendil
 2. 2.
  Lord Of the Rings filminde Peter Jackson tarafından üstün yaratık gibi gösterilen, tek başına mumak dolusu savaşçıyı indiren, aşmış elf prensi, yay ustası...
  5 ... slartibartfast
 3. 3.
  mirkwood ormanının kralı olan thranduil in oğlu prens legolas greenleafyeşil yaprak normal elflerden ve hatta normal woodelf lerden bile daha uzağı görür. etraftaki hiç kimsenin göremediği nasgûl u okla vurup öldürmüşlüğü vardır. sanıldığı gibi sarı saçlı değil kahverengi saçlıdır peter jackson ın deiştirdiği şeylerden biri daha işte.
  5 ... chuck schuldiner
 4. 4.
  (bkz: orlando bloom)
  2 ... lumpiya
 5. 5.
  (bkz: lego)
  -1 ... gerko
 6. 6.
  orlando bloom un yüzüklerin efendisi filminde canlandırdıgı elf karakteri.keskin gözleriyle uzaklara görebilen,yürüdüğü zaman karda bile iz çıkarmadan sessizce yürüyebilen karizmatik karakter.ayrıca tek bi fül ü tek basına öldürmeyi basarmıstır
  4 ... canez
 7. 7.
  filmde kitaba kıyasla fazla yüzeysel ve ibnemsi karakterize edilmiş elf.
  4 -1 ... double cross
 8. 8.
  (bkz: elf dediğin gay olur)
  5 -5 ... double cross
 9. 9.
  "Yüzüklerin Efendisi" serisinde yer alan, kitapta açık bir şekilde "kestane rengi saçlı" yazan fakat filmde sapsarı saçlarıyla dehşet saçan, nasıl oluyorsa oku hiç bitmeyen, her hareketi yok artık dedirten karizmatik karakter.
  3 -1 ... jaccer
 10. 10.
  yanlış hatırlamıyorsam, galadriel tarafından, denizden sakınması söylenmiştir. martının çığlığını duyarsan bir defa, gönlün huzur dinlemez bir daha ormanlarda demiştir.
  ancak bir kez batı denizini görmüş, sonra yıllarca ormanlarda dolaşsa da rahat edemeyerek batıya giden bir gemiye bimiştir.
  söylenenlere göre, orta dünya'dan ayrılan son üyesidir yüzük kardeşliğinin.
  batı'ya geçerken, yanında gimli'nin olduğunu yönünde söylentiler vardır. hatta kitap şöyle der; derler ki cüce gimli de yanındaymış ve onlar da gittiğinde, orta dünya'da yüzük kardeşliğinden kimse kalmamış.
  9 ... regulus