bugün

1.Mayalı hamurdan tandırda pişirilerek yapılan ve yapıldığı yere göre büyüklüğü değişen ince ekmek türü.Yufka inceliğinde açılmış uzun sade pide.
mardin yöre ekmeği.. yenilesidir dürüm seklinde pek bi güzel olur..
pek bir güzel ekmeğimiz.
kebabın ekürisi, onu sarıp sarmalayan doyurucu yufka.
az evvel hamarat ellerimin (?) zenciye dönüşmesine neden olduğu güzelim ekmek.
siz benim neden yediğimi nerden bileceksiniz dedirtir. mezopotamya mutfağından ezgiler taşır.
tandırda yapılırken gördüğümde "bu işi öldürseler yapamam" demiştim. alev topunun içinde tandırın duvarlarına lavaşı yapıştırıp 10 saniye içerisinde alıyorlar. lezzeti de o ateşten geliyor. ince olanı makbulu.
(bkz: lav anonim şirketi)
pek fazla tadı olmayan, fakat bişeyler eklediğiniz taktirde çok lezzetli olan pide türüdür.
UNESCO tarafından Ermenistan'a verilmiş Türk yiyeceği.
Bütün değerlerimizi lavaş lavaş kaybediyoruz.
Başı une ile başlayan hicbir avrupa kurulusuna guven olmadigini gosteren başka bir nedendir.

Bir diğeri de

Unicef in suriye deki çocuklar üzerinde sağlık dağıtma amaçlı biyolojik deney yapması ve 12 çocuğu öldürmesidir.
bursada her fırında neredeyse her mahalle bakkalında bulunan bir çeşit ekmek.

keşke istanbul'da da aynı sistem olsa.
döner ve çiğköfteye anlam katan ekmek.
geçenlerde domateslisini yedim, güzeldi.
gece gece özlenendir.
tost Makinesinde ısıtip sonra içine ciğer(yada tavuk sote) biber,domates,acı sos vs konuldugunda dadindan yinmez..

ulan ramazan Ramazan nerden aklıma geldi.
cennetten düşmüş olabilecek kadar güzel ekmek çeşidi.

mangallarda olmazsa olmaz bir şey. neyse oruçluların ağzını sulandırmayın lan ayıp!
Köfte ve domates soğan falan iyi gider. Hatta süper gider.
Kebapta lezzetin diger elemanidir en az etin kendisi kadar onemli olmakla beraber tantuninin yatagidir saygiyla selamliyorum.
tereyağıyla iyi giden tandır ekmeğidir.
hangi bölge insanına sorulsa "bizim oranın meşhur ekmeğidir" şeklinde tanıtılan gıda maddesidir. son kertede suriyeliler geldi "bu suriye ekmeğidir" dediler çember tamamlandı..
bir bazlama değildir.
türkiye'de lavaş üreticisi olmak, buğday unundan güzelim lavaşları (bkz: tortilla) diye millete kakaladığını sanmak olsa gerek.
unlu mamul.
incesi makbul olan yiyecek. Evet.