bugün

Benim çocuğum bile olsa ister türban taksın ister ateist ya da başka bir inancı olsun hiçbir zaman gerici bir babası olmayacak buradan bunu yazıyorum yani ne olursa olsun saygı duymak zorundasınız.
çocuğum yok, olacağını da sanmam ama bir gün böyle birşey yaşarsam kendi fikriyle, inandığı için, içinden böyle geldiği için yaptıysa tercihine saygı gösteririm.
birinin dayatması ve baskısıyla olmuşsa onu kurtarmak için her türlü destek olurum.
Cemaat ve tarikatlara girmediği sürece problem yok diğer türlü olursa sokağa atarım erkek çocuk içinde geçerli bu durum.
Tıpkı fiil ehliyeti gibi anne baba olma ehliyeti diye bir şey getirilmeli hukuk sistemimize. Acilen.
uyarırım.
peki kızım ben de takayım o zaman diyip yedek başörtüsünü rica ederdim.
Bunu yaptığında mutlu oluyor mu, huzur doluyor mu, yoksa korktuğu için mi yapıyor diye bakarım. Mutlu oluyorsa ve huzur doluyorsa karışmam. Yok korktuğu için yapıyorsa koluna girer aile psikoloğumuza götürürüm.
Görüşmem, ciddiyim. Hayatım boyunca müslümanlığı sevmedim. Yaratıcı inancım var ama farklı şekilde, spiritualism'e yönlendirmeye çalışırım. inat ederse çok kalbim kırılır. Yani şöyle hissediyorum bunu düşününce, kalbim kırılır ve çok üzlülürüm, büyük ama çok büyük bir hayal kırıklığı yaşarım, sen benim kızımsın ve nasıl bu masallara inanabildin derim ve gerçekten görüşmem. Ne ölüme, ne ölüne dahi derim. Böyle birşeyi gerçekten hazmedemem, bu tıpkı şey gibi... kendi kızım beni sırtımdan bıçaklıyor. Evet aynen böyle hissederim.
Böyle şeyler pat diye olmaz belli bir altyapıya sahip olunması gerekir. Şaşkınlıkla karşılanıyor ise burada aile içi iletişimde büyük sorunlar var demektir.
eleştiremem. kendi iradesi sonuçta. fakat sorgularım, tesettüre girmenin getireceği şartları anlatırım yardımcı olmaya çalışırım.
Nasıl bir eşeğim ki kendi kızıma neyin ne olduğunu öğretememişim diye dövünürdüm.

Hayır, evlatlıktan reddetmezdim. Kafasına o garip rahibe örtüsünü saracak kadar cahil kaldıysa suç benimdir.
Kızım hristiyan-yahudi adetlerini niye islam'a sokmaya çalışıyorsun derim.
Mutlu olurdum. benim yapadığımı yapıp büyük bi cesaret gösterdiği için gururlanırdım.ewed
takabilir sakincasi yoktur. kendi karari kendi secimleri saygi duymak gerekir.
gebertirim.
Türban mürban taktırmam. Başörtüsünü bırakıp türbanmı takacak.
Bilinçli mi taktı yoksa bir heves mi anlamaya çalışırım. Yaşı önemli. Çok küçükse sıcak bakmam. Çünkü bir ac bir kapa oyuncak haline gelir. Yaşı büyük ve aklî başındaysa diğer konularda da kendini geliştirmesi , okuması ve güzel bir eğitim almasını sağlardım. Anne babalar her zaman evlatlarının yanında olmalı.
al şu başörtüsünü tak kızım bunun rengi daha güzel derdim.
(bkz: KIZIYLA GURUR DUYAN BABA)
Kötü yola düştü diye döverim. Bildiğim türbanlıların hepsi kötü yolda.
Özgür iradesiyle takıyorsa, kapanmanın tam olarak ne olduğunu bilip buna göre hareket ediyorsa saygı duyarım.
Takınca ne oluyor ?

Kadının ayak parmaklarından fantezi kurmaya çalışan yobazlar ilerici mi oldu yani ?

karınıza minik etek giydirdiğinizde aydınlanıyormusunuz ?

Sizin o aydın kesiminize ayrı ayrı sokayım.
alnından öpeceğim durumdur.
10 yaşında kız çocuklarına ailesi türban takınca

‘ay o daha çocuk bırakın kendisi özgür iradesiyle karar versin ayol’ diyenler eğer kızları türban takarsa zorla çıkaracaklarını veya evlatlıktan reddedeceklerini söylüyorlar. ilginç *
takmaz. olur da takarsa artık kızım değildir.

bu da benim kararım.