bugün

Elini alır, kıçına monte ederdim.

Net.

Evet
Kızıma kızardım. Salak niye dayak yiyorsun elin mi yok diye..
Şaka bir yana empati yapamadım. Kötü bir durum. Sebep ne olursa olsun şiddetin her türlüsüne karşıyım.
Yorumsuz.

görsel
Eğer evlilik öncesi uyarmışsam kızımı bak bu oç problemli gibi olmaz bu iş diye.

Yeaaa baba seviyorum ben dediyse.

Damadı vururum kızımı da döverim bir daha sana evlilik mevlilik yok rahibe oluyorsun deyip eve anasının yanına getiririm.

Sonra karakola teslim olurum.
her seferinde kızın kocasını dövse naparsın şeklinde okuduğum başlık. sanırım aksini beynim algılayamıyor.
banyoda yıkarım...
Kızınıza, çocuk yaşta gereken sevgiyi,cesareti ve özgüveni verdiyseniz, kocası değil dövmek, yanında nefes alırken dahi dikkat edecektir.

Ha kızımı pisliğin biri çıkıp dövse nolurdu. Ne yapardım. Orasını, Düşünmek dahi istemiyorum. Sonrası artı 18 e giriyor Çünkü.
aklı başında bir kadın kendine vurdurmaz.
mantığıyla ve karşısındakini tartarak hareket eder ve kendine vurdurmaz.
şayet karşısındaki sıyırtma bir müptezel değilse akılını kulanabilen kadın kendine asla vurdurmaz.
kızı vermeden evvel 40 kere düşün. araştır damadı ve ailesini.
sonra ölç, biç, tart vs
bu mevzular maksat muhabbet olsun kabilinden işler değil.
Alırdım boş bir tavayı
Kafasına vururdum.
Kızımı geri alırım. Başka damat bakmaya başlarım.
kızımı dövecek adamın anasıyla babasını yan yana yatırır gözünün önünde sikerim. net...
beni tanıdığı için dövemez göt ister. o- ya- rııııııııım !
Ben de onu döverim.
Kızım yok ama. Olsaydı olacakları düşünemiyorum.
cevabı '' elbette aynısını ona yaparım '' olan soru. biri benim ütopik kızıma el kaldıracak ve ben bir şey yapmayacağım ha ! yok öyle !

not: ütopik derken ölene kadar aşksız kalacağım gerçeğinden hareket ettim.
Kocasının ağzını burnunu kırarım.

Pic insan dövülür mu?
Herkes kızına sahip cıkmış ne güzel. Nice anne babalar var ki yuvası dagılmasın diye yada basımıza kalmasın laf söz olmasın boşanmış kadın olarak anılmasın diye görmez ve duymazdan geliyor. Dövmesi kötü davranması iftira atması vs özetle mutlu olmadıgı bir evde kalmasına müsade etmesi cogu günümüz anne babanın yaptıgı davranıs. Sonra bu hırbolar buna güvenerek o kızların canına kıyıyor. Ondan sonra dövünmek aglamak boşa tabi.
içinden geçerim.
Bir kızım yok, iki oğlum var, ancak onların böyle birşey yaptığını duyarsam kendi oğlum demem kollarını kırarım.

Çünkü ben annesi yıllarca babasından dayak yemiş bir çocuktum ve annem hıçkıra hıçkıra ağlarken kendime bir söz verdim “ne olursa olsun hiçbir kadına vurmayacağım”

Hiçbir kadına vurmadım ve karısını döven hiçkimseye acımadım, bunun benim için çok acı sonuçları oldu ancak pişman değilim!
Ay benim dövecek gücüm yok boşanma davası açtırırdım.