Evlat her türlü tatlıdır senden bir parça yani.
Çare ensar vakfı eğitim kurumları.
6 yaşındaki kızların kafasını paketleyenlerin korkusudur.
Erkeğin hakkıdır,kız yapınca orospudur mantığının bir türevidir. Aileye yalan söylemek günahsa kıza da erkeğe de günah. Zina günahsa kıza da erkeğe de günah. Ne insanlarsınız günahı sevabı bile cinsileştiriyosunuz.
yobaz korkusudur.

siz zaten dünyaya ne kız ne de erkek çocuk getirin. hatta çok geç kalmadıysanız kendinizi de aldırın.
daha kötüsü çocuk sahibi olma korkusudur hepsini geçer (bkz: alkol pişmanlığı).
ulan evladı olmayan onca insan var. yıllarca tedavi görüp çocuk sahibi olan var. evlat kokusu bilmeyen çiftler var, sen neyin derdindesin. allah hayırlı evlat versin. evladın kızı erkeği mi olur.
evlat sahibi olmak bu dünyada bir insana cenabı hakkın en büyük hediyelerinden biridir. o yüzden kız olsun erkek olsun hiç farketmez yeterli sağlıklı olsun, uzun ömürlü olsun. allah'tan hayırlısı istenmelidir.
Suphi altındöken gibi bir erkek evladın olduğunu düşün mesela? Bu daha korkunç değil mi?

Bu arada erkek olanda server lere diye gidip mahmutlarda vurdurabilir onuda söyleyeyim keko.

Bence sen hiç evlat falan edinme onuda manyak edersin.
Shameless Karen gibi bir kızınız olabilir.

Kız çocuğu isterdim ama çok büyük sorumluluk.

Kızdan önce ona bir ağabey yapmak lazım swh.
Dünyadaki en saçma korkulardan biridir. Hayırlı bir evlat olsun sağlıklı olsun bunun kızı erkeğimi olur. On tane kız evladın vardırda artık korkarsın kız olmasın sıradaki diye anlarım bunu. Hayırsız bir erkek çocugundansa hiç cocugum olmasın ondan iyi.
(bkz: yaraknofobia).
siktirboktan ve gereksiz bir korkudur. Sağlıklı olsun da kız erkek ne farkeder.
Ulan hakikaten pislik bir kalbiniz var.
ilerde kızımda oglumda olsun isterim. Kız çocugum olsun olsun yani Korku değil bu. Sadece ilerde basina birsey gelmesi korkusunu erkeğe göre daha cok yaşarım sanırım o kadar . Buda doğru değil ama işte.
kız babası olunduğunda yersiz ve gereksiz olduğu anlaşılacak korkudur.
gidip kendini aldırması gereken insan beyanı.siz çocuk falan dünyaya getirmeyin.onların masumluğunu da bozuyorsunuz çünkü.

allah belanızı versin artık ne diyeyim,içten bir yakarış.
Ulan ayılar bir şey demek istemiyorum da bu nedir artık ya. Korkman gereken hayırlı evlat yetiştirip yetiştiremeyeceğin konusu olmalıdır. Türkiyedeki dünyadaki bu gidişatta çocuğunun zor günler yaşayıp yaşamayacağı konusu olmalıdır. Senin yüzünden islami sanıyor bu durumu bir de insanlar. Bil ki namus yalan dolandır iffet seninle partnerin arasındaki sadakattir namus ve temizlikse bireyin zinadan ve bilimum günahtan tevbe isteyip Allah' a sığınmasıdır bu halde Allah affettiyse o kadının/ kızın kimseye karşı bir borcu yoktur. Sadakatsizlik halindekiyse partnerin şahsi ahlaksızlığıdır. Türkiye deyince aklıma Bögü Kağan sonrası çin kültürüyle asimile olmuş (daha doğrusu bizim gibi arada kalmış) uygur devleti geliyor. Batı doğu medeniyetleri arasında kalmış bir türk toplumunun içindeki sıkışmış bireyin haksız serzenişi.
kız erkek ayırmamak lazım. herşeyden önce evlattır yahu. hem kız çocuklarının tatlılığı ve sevimliliği yer yüzünde hiçbir şeyde yoktur. yüce Allahın nurudur onlar.
aslında biraz doğru gibi ama bu sebe için evlenmemek... zevkler ve renkler adamım isteyen kız, isteyen erkek çocuk yapar.
korkum kızım olması değil aslında, hayallerimden biridir kızım olması. benim korkum bu dünyadır. kararsızlıktır. bu iğrenç dünyaya gerçekten gelmeli midir kızım olacak can?
''peygamber efendimizin hayatını okuduğumdan beri hep kız çocuğum olsun diye hayal ettim. peygamber efendimiz biricik kızı hz fatma için babasının annesi diye hitap ediyor. okuduğumda hem çok şaşırdım, hem de çok hoşuma gitti. düşünsene koskoca peygamber kızı içeri girdiğinde ayağa kalkıp babasının annesi diye ona yer gösteriyor. aralarında ki bu şefkatli hal beni çok etkiledi. onların arasında ki bu hal ebediyete kadar bir öğüt bize. fatma annemiz öksüzdü. babasının yaşadığı onca acılara ortak oldu ve onu korudu. acıya ,hicrete ,yokluğa,düşmanlıklara ve saldırılara rağmen muhteşem bir şefkatle sevdiler birbirlerini. bir babanın kızı için babasının annesidiye hitap etmesini şerh etmeye benim gönlümün gücü yetmedi. işte bende yüce allahtan böyle hitap edebileceğim bir kız çocuğum olsun istedim hep. öğüdüm ve şerhim olsun diye''
Abi adam içten yazmış yeni nesil ortada sağ salimde ki kadın gibi orospu deme kızımaaaa diye dolaşmayak sonra ortalıkta.
arkadaşlar türkiye şartlarında korkularınızı anlıyorum ama o kız çocuğunu kucağınıza aldığınız anda her şeyi ama her şeyi bir anda unutuyorsunuz. allah hayırlı ve sağlıklı evlat nasip etsin. kızı erkeği yok bunun ama kız çocuğunun yeri bambaşkadır.
kızının olmasından değil o kız çocuğunu korumak zorunda kalacağı, ahlaksız adamlardan korkmak...

kız çocukları başkadır allah nasip etsin.
sorumluluk taşımayı beceremeyecek olan kişi söylemi. kız veya erkek fark etmez. evlat hayırlı ise zaten sorun yoktur. düşüncene geliyorsa merve diye vermelere gitmesi bu senin eksikliğinden kaynaklanıyor. erkek olunca sorun olamaz diye düşünmekte saçmalık. hamitin oldu bir tane. kalktı gay oldu bu adam. ne yapacan arkadaş. çekip vuracan mı.