bugün

YALLAH ENDONEZYAYA.

https://onedio.com/haber/...ugu-6-modern-bolge-968369
Ben istediğimi alamazsam olay çıkarır, kızı kaçırırdım.
tü kaka olurdu.
Oğlan evi naz evi.
Oğlumuz pek güzelmiş diyen kayınvalide.
Benim için kızlar birbirini pıçaklardı anam çok iyi başlık alırdı.
anama söylerdim 5 tane 5 i 1 yerde ve 4 tane 4 ü bir yerde ( gidip bulsunlar lan banane ) takmadan kahve bile yapmıyor bizim oğlan dedirtirtim. dişe dişe göze göz..
Bence e.k.k. bunu beğenir.
saçma sapan bir olay olan tuzlu kahve geleneği diye bir şey olmazdı. millet can sıkıntısına bir şey uydurmuş, ardından gelen geri zekalı nesiller devam ettirmiş. kız istemek bile başlı başına aptalca bir ritüelken, üstüne üstlük tuzlu kahve yapmak ve içirmek beyinsizliğin göstergesidir. kız istenmez ve alınmaz. çiftlerin ortak aldığı kararlar vardır, aileler de bu karara saygı duymak zorundadır. hobi olarak yine tanışın ailelerle ama saçma sapan adetleri uygulamayın artık yeter.
üstü kapalı oluyor zaten kuzene kızlarını vermeye çalışanlar oldu banada. hatta kızın birine demiştim çiçeğini çikolatanı al gel annemden iste diye verirse olur dedim şakasına.

kız kabul etti manyak sonra sen beni üzersin deyip başkasıyla evlendi.
erkek zorluğu çeken ülkelere git 1 erkeğe 5 kız düşüyo.
Ben ablam evlenirken aynı teklifi yaptım. Alalım çikolatamızı, çiçeğimizi gidelim isteyelim dedim. Olmaz dediler. Dedim yav anne babasından istemesek de olur, arkadaşlarının rızasını alalım dedim. Yine yok dediler. Oysa çok güzel olurdu
ben anamın evinde böylemiydim sözlerini işitebilirsiniz.
istemeye geldiklerinde kahveye tuz katmak yerine iki posta attırırlardı.
kız isteme kültürü sadece islam dininde var. biz niye kız istiyoruz onu anlamadım. sanki pazardan karpuz alıyoruz çok saçma ve absürd bir konu.
- Madem Kaşar kızımız görmüş beğenmiş..
Bildiğim kadarı ile hindistan'da adet böyle. Erkek tarafı başlık parası gibi bir şeyler alıyordu sanırım.
O zaman oğlan evi naz evi olurdu.
Kıl yumağı erkeklerin mabadı tavanda gezerdi. Yine de bekar erkek kalmazdı. Öyle de yüzsüzlük yani.