bugün

kıskanmak sevmenin göstergesi değildir. kıskanmanın temelinde özgüven eksikliği yatar.
insanların sahip olduğu hiçbir maddi şeyi kıskanmıyorum ama sevdiğim insanları başka insanlardan kıskanıyorum biraz.
en son neyi kıskandığımı hatırlamıyorum o duygu benden alınmış olmalı.
Hepimiz değer verdiğimiz şeyleri başkalarından kıskanırız çok doğal değil mi bu.. tabikide bunun dozajı önemli şüphesiz.. ben değilimdir demek isterdimde sevgilim olunca çok kıskanç biri olduğumu farkettim..
Benimdir genellikle.
Bencil kişilikte bir yapısı vardır mutlaka uzak durun bu tiplerden.
Size faydası değil, size özel zararı olur.
Kıskançlık insanın içindeki yabani otlar gibidir. Diğer ulvi hasletlerini geliştirmezsen yani iyilik çiçekleri ekmezsen çoğalır ve tüm benliğini sarar .
başkasında olanı kendinde de olmasını istediği için kendinde olamayınca başkasında olmasını çekememektir.
Size güvenmeyen insandır. Açıkçası insanlar arası iletişimde güvene önem veririm. Kıskançlığı lüzumu yok.
kıskançlık özgüven eksikliği ve yetersizlik duygusundan dolayı ortaya çıkar.
kıskanç insanlardan uzak durunuz, durmaz /duramazsanız: cehenneme bir bilet lütfen.
Eşim. GPS cihazı bile aldı hani; Beni onunla takip edecekmiş. Sorun bende değil o paranoyak. Neyse nasıl mutlu oluyorsa öyle yapsın.
Kıskanç, kisitlayici, sahiplenici, sevdiğimi hiçbir erkekle paylaşmayan o erkek benimdir.
Korkak insandır.
Kaybedilmekten çok kaybetmekten korktuğu için sevdiği her şeyi kafese kapatmaya çalışır. Başarılı olamaz, çünkü insanlar her zaman kaçacak bir yer bulur.
kıskanç insan özgüven eksikliğinden muzdariptir ama kendi bilmez, çok seviyorum ayağına kendini korumaya alır.
içlerinde bulunduğum insan türü.
Geride bırakmanız gereken insandir.

Bunun bir dozu var. iliskilerden gidersek mesela erkek arkadasinizin tabiki kadin arkadasi olabilir. Adam gelmis 27 yaşına o zamana kadar bir cevresi bir yasam tarzi var. Arkadaslari var. Ayşe'yi görün yada görmeyin. Onunla olan arkadasligina hayır ben onu kıskanıyorum diye bitirmesini istemeyezsiniz. O adam bir bok yicekse yiyor emin olun. Tamam yatiyorum der ayseyle yine buluşur. Ayşeyede ya kız arkadaşım istemiyor demez.

Ne seviyede kiskanirsiniz. erkek arkadasiniz bokunu cikarir. Aa ama o benim arkadasim sacmalama der geceleri oturur icer. Sabahlar evinde vs. O zaman kıskanin. Ama bunda da bir bok yemek isterse yer cumlemin arkasindayim. Bu tamamen karakter meselesi.
Ben değilim. Hep Kıskanmayan insan sevmiyordur diye bir şey yok. Sevdiğiniz insanın içinde varsa siz onu zincire de vursanız bir yolunu bulup aldatır. Yapmak istemiyorsa da karşısına kim çıkarsa çıksın yapmaz.

Öte yandan Hiç kıskanmamak da gavatlık elbette. Sevdiğim erkeğe başka bir niyetle yaklaştığını bildiğim şahsın onunla görüşmesine mutlaka engel olurum. Fakat dediğim gibi sevdiğim kişi o kadına mesafe koymuyorsa bu onun suçudur ve ayrılırım.
Hiç olmadığım insan türü.

Gerek yok.
Bu insan maalesef benim. Dostumu, malımı, kısaca benim olan her şeyi kıskanır ve bunları benden çalana kin beslerim. Uzak durulması gereken insanlar.
Konu ilişkide olduğu birini veya arkadaşını kıskanmak ise: "Ben varken onu tercih ediyor demek ki ben yeterli değilim." veya "ona ilgi gösterdiği için bana gösterdiği ilgi bitecek veya azalıcak." düşüncelerinden kaynaklanıyordur. ikisi de negatif düşüncelerdi, ortaya çıkan duygular da negatif olur. insanın gerçek doğasında negatif düşünce-duygu yoktur.
özgüvensiz insandır. klişe olabilir ancak doğru olduğu gerçeğini değiştirmez. insan kendisinin veremeyeceğini düşündüğü şeyleri başkasının verme ihtimalini kıskanır. özellikle ilişkilerde geçerlidir.
kişilik bölünmesi yaşayan başkasının yaptığı işleri imrenerek izleyen kendisi o başarıları yakalayamadığı zaman başarılı insanlara iftira çamur pislik atan tiplerdir. allah bizi bunlardan muhafaza eylesin iki yakaları bir araya getirmesin. amin...
bir süre sonra bıkkınlık verir.
Mutsuz insandır. insan bazı duygularını kontrol etmeyi öğrenmeli büyüdükçe. Her duygu normaldir aşrıya kaçmadığı sürece. hayatınızı ve ilişkilerinizi etkileyen duygularınızı kontrol altına almalısınız. Sorun bazen karşınızda değil sizdedir.
Bazen benimdir. Sadece sevdiğim adama duyarım kıskançlık. Hem de ailesiymiş, arkadaşıymış değil. Sadece ve sadece karşı cinsten dolayı. Özgüven eksikliği mi bilmiyorum, genelde güvenirim kendime ama karşı cinsle flört ve sonrası beni delirtiyor, hatta olma ihtimali bile.
Çok yorucu olabiliyor bazen, iç kemirici.