kısa saç ve uzun saç arasındaki farklılıklardır.

kısa saç;

* her daim rahattır, kolay şekil alır jöle briyantin sprey vs istemez.
* uzun saça göre daha az dökülür hatta çok kısa saç neredeyse hiç dökülmez.
* saçı beslemek açısından daha faydalıdır.
* saçı güçlendirici ve hacim kazandırıcı şampuanların kafa derisine iyice sürülmesini sağlar.
* daha az yağlanır.
* daha az kepeklenir.
* kasket, şapka vs kısa saç üzerine rahatça giyilir.
* ıslandığı zaman hemen kurur.

uzun saç;

* bakımı her daim daha zordur.
* şekil vermek için jöle, briyantin sprey gibi şekillendiriciler gereklidir.
* daha çok dökülür, daha çok kırılır ve koparak elinize gelir.
* saçı kuvvetlendirici bir karışımın saçın üstünde kalmasına kafa derisine fazla ulaşmamasına neden olur.
* daha çok yağlanır.
* daha fazla kepeklenir.
* kasket, şapka vs uzun saçın üstüne zor giyilir kafada düşecek gibi durur.
* ıslandığı zaman daha zor kurur.
Uzun saçın bakımı zordur. Ama bazılarına ciddem yakışır. Kısa saç daha iyidir bence.

Ayrıca:

Bu efsane tespitinden dolayı templeton pecke tesekkur ediyoruz. Şimdi de 3-a sınıfından diğer bir öğrencinin siiriyle devam ediyoruz.
birini erkekler diğerini kadına benzemeye çalışan erkekler tercih eder.
Saçın beline kadarsa banyoda saçını 3 e ayırıp yıkarsın hatta sampuanlarken kolun kopacakmış gibi olur ama güzel bir şekil verildiğinde en mükemmel saçtır. Hele saçın sağlıklıysa sana çok artı getirir.
ara boy saçtır. aman yarabbi... uzun değil. ama uzun saçın istediği her şeyi istiyor fakat uzun saç gibi yakışmıyor.

not: mazoşistim.
uzun saçlı olmak türk ananelerinde olan bir şey.yani bizim kadınlarımızın göğsünü örttüğü düşünülerek saçlar uzatılır.
erkeğe benzeyen kadın kadına benzeyen erkekte bir çok yerde şık durmamaktadır hadis diyeceğim bazı enpirikler hemen uuuu yobaz diyecek olmayacak o yüzden böyle anlatıyoruz okuyun belki feyz alırsınız. neymiş uzun saç bizim mitolojimizde varmış.
kısa saç her kadına yakışmaz, sadece yüzü güzel olanlara yakışır.
uzun saçın ise her kadına uygun bir kullanımı vardır.
erkekte ortası kızda uzunu alır çünkü benim saçım uzun, nokta.
5 numara saç.
Erkekte uzun , omuz hizasında olan saç makbüldür. Sakalla kombine edilmeli mümkünse.
Bir de daha güzel oluyor saç telleri erkelerin daha yumuşak oluyor.
kadında da erkekte de kısa saçtır. bir kadına kısa saç yakışıyorda kestirmiyorsa hayatının hatasını yapıyordur. ( not: kısa dediysek erkek traşı olmayın kızlar bakkal hüsamettin amcaya benzemeyin) (kıssadan hisse: kısa saç olsun ama 3 e de vurdurmayn)
anladigim kadarıyla zayıfsan kısa saç. biraz kilolu isen uzun saç.
Uzun saç güzeldir hoştur ama kısa saçın rahatlığını kolaylığını asla bi kenara atamam bu yüzden kısa saç.
Uzayınca kıvırcık oldugu icin bence kısa.
2 cinste de uzun saç.
uzun saç alır.
Kısa saç kullanışlı ama kadında kısa saç erkek gibi görüntü veriyor ben sevmiyorum.
erkek için kısa saç daha ciddi ve ağırbaşlı, eğer giyimi de düzgünse daha karizmatik durur. ayrıca uzun saçın bakımı alışık olmayan erkek için işkencedir. o saçı her gün yıkamak, kurutmak, şekil vermek, uzatana kadar çevre tepkisine katlanmak ise başlıbaşına bir savaştır.
ama saç uzatırken mantık aranmaz istemek yeterli. ben de uzun saçlıyım ve omzumu geçene kadar da kesmemeyi düşünüyorum.
Uzun sac seyrelir bakimi zaman ister. Ben uzun tutunca dokulen saclarim elime geliyor ve yolmaya basliyorum. Kisa iyidir.
erkekte kısa kızda uzun makbuldür.
uzun saç. lakin kırıksız ve parlak olanı makul olandır.
Kısa saçın ciddi fark atacağı karşılaştırma. Hem modern, hem spor, hem kullanışlı. Evet bende sahibim. Evet.
Sana bir bir yasam felsefemi soyluyorum (sacim uzun corba ma giriyor)

KIZLAR HER SEYI UZUN SEVER.
Özellikle kızlar da kesinlikle saçını kestirince aradaki fark anlaşılıyor. Tabiki de kısa saç.
ikisini de denedim, ama tarafımı seçmekte kararsız kaldığım vs dir.