14 mayıs 2023 genel seçimlerinde, ülkemizi 5 yıl boyunca tek adam olarak yönetmeye talip olan millet ittifakı/6'lı masa adayı kılıçdaroğlu'na oy verebilmek için sunmuş olduğum şartlardır.

Kılıçdaroğlu'nun vermiş olduğu vaatlere ilaveten benim oyumu alabilmesi için şu kriterleri de yerine getirmesi gerekmektedir;

►Ne Mutlu Türküm Diyene demek.

►HDP'nin PKK'nın siyasi uzantısı ve iltisaklısı olduğunu kabul etmek, Selahattin Demirtaş'a terörist demek.

►FETÖ ile Mücadele'yi etkin ve kararlı bir şekilde yapacağını beyan etmek, FETÖ ile ilgili miladın 17/25 Aralık 2013 değil, 25 Ağustos 2004 olduğunu ve bu tarihten itibaren Fetö ile iltisaklı olan herkesin yargılanacağını taahhüt etmek.

►Devr-i Sabık yaratacağız açıklaması yapmak.

►Ülkemizde bulunan tüm sığınmacı ve kaçakların ivedilikle deport edileceğini, AKP Döneminde TC Vatandaşı yapılan lakin Türk Kültürü ve Türklükle alakası olmayan kişilerin vatandaşlıktan çıkarılacağını taahhüt etmek.

►Mavi Vatan, Libya politikası, Karabağ ve Kıbrıs politikalarını aynen devam ettirmek ve bunların dışında Balkanlarda Türkiye'nin nüfuzunu arttıracak girişimlerde bulunmayı taahhüt etmek.

►Babacan ve Davutoğlu ile seçim sonrası yolların ayrılacağını beyan etmek, bu iki isme vaad edilen Cumhurbaşkanı Yardımcılığı kararını yırtıp atmak.

►KHK'lıların görevlerine iade edileceği vaadinden vazgeçmek.

►Firari Fetöcülerin iadelerini istemek, iade edilmeyenleri derhal vatandaşlıktan çıkarılacağını beyan etmek.

►Siyasi Partiler Yasasının değiştirileceğini ve bir sonraki seçimde Tercihli oy sistemine dönüleceğini taahhüt etmek.

►Savunma Sanayi hamlelerinin kesintiye uğramadan devam edeceğini taahhüt etmek.

►Tüm Özel Eğitim ve Sağlık kuruluşlarının kamulaştırılacağını taahhüt etmek.

►Atatürk'ü ve Evrim teorisini yeniden Milli Eğitim Müfredatına dahil etmek.

►Kamusal alanda Türkçe'nin tek resmi dil olarak konuşulacağını taahhüt etmek.

►Kamu ihalelerine sınırlama/kota getirmeyi böylece yeni 5'li çetelerin ortaya çıkmasını engellemeyi taahhüt etmek.

►Sayıştay Denetiminden Muaf tutulan Kamu kurum ve kuruluşlarının Sayıştay denetimine tabi tutulacağını taahhüt etmek.
Kılıştara oy vermeye dünden razı olan polemikçilerin,
ince’ye kumpas kurduktan sonra yeni ağızları.

Yav he he.
Sen şartlarını sırala, o anda pkk:

görsel
Yav tengir, bırak bu işleri, inat etme de ver oyunu şu kılışdar'a...

Malum organize suç şebekesi memlekete zebellah gibi çökmüş, hala odur budur.

Dediğin her şeyin altına imzamı atarım ama gün kılışdar'a oy vermemek için inat edilecek gün değil. Bunlar bir dönem daha başta kalırsa sonra seçim olur mu, olursa da oyunun bir hükmü kalır mı bilemem.

Kılışdar kim ki bunların ettiği kötülüğü edebilsin? Ateş olsa cürmü kadar yer yakar. Ama çok iyi biliyorsun ki malum çetenin işleyebileceği suçların bir sınırı yok.

Kılışdar seçilsin, ertesi gün bu yazdıkların doğrultusunda muhalefete başlamazsam namerdim.
14 mayıs sabahı erkenden oy verilecek, akşamüstü sandık sayımı gözlenecektir.
Rte yi indirmek tatava yapmaya gerek yok.
Tatavayı bırakın verin dedeme geçin..
bunlar tatava değil gençler, türk devletini yönetecek cumhurbaşkanının yapması gerekenler. biz tatava falan bilmeyiz.
--spoiler--
çok güzel kriterler ama malesef bu şekilde hdp seçmeninden hiç oy gelmez ve kılıçdaroğlu'nun kazanma ihtimali sıfırlanır.
elden bir şey gelmiyor.
--spoiler--

adam pkk'lıların oyunu düşünüyor, pkk ile iş birliğini makul görüyor sen şart diyorsun. kılışdarın çok da s.kindeydi şartların.
Eee zaten 21 yıldır bu değerler üzerine ülke yönetiliyor da lan mitinge gitsen kafana mermer atıyorlar burada bile korkudan gençler siyasi yazı yazamıyor.

Bunlar gitsin sonrasını düşünürüz.
- 300 milyar dolara inanmak,
- tarım atılımına inanmak,
- maaşlara % 50 zamma inanmak,
- değişime inanmak,

(Seçmenini rencide etmemek için eleştiriyi abartıp hdp’ye inanmak falan demiyorum. Seçmenine saygım var, fakat yönetimde bir de böyle bir kusur görüyorum).
Millet de bir oyu var diye kendini bir bok sanıyor.
Çalacaklar zaten, ne havalara giriyorsunuz.
Lan sofu yobazı, şahsımın resmen seçim ittifakı yaptığı Hizbullah'ın pkk'dan ne farkı var? Bağımsız kürdistan istiyor mu, istiyor. Terör örgütü mü, terör örgütü.

Ayrıca şahsımın ihanet sürecinde yaptıklarını, fetöyle ortaklık kurarak yaptıklarını unuttuk mu sandın? Yeter lan hastalıklı zihniyetinizden çektiklerimiz!

Sizi gidi samimiyetsiz çıyanlar sizi!

Lan şahsımın oğlu, eniştesi bilmem nesi bir olup barzani ile yasadışı petrol ticareti yapmadı mı? Bu sebeple Türkiye 1.5 milyar dolar tazminata mahkum olmadı mı? Lan çıyan, bunlar o ticaretten kazanırken ortakları mıydık ki cezasını biz ödeyelim?

S.. Meyin pkk'nızı da, bilmem neyinizi de! Nedir ulan sizlerden bu çektiğimiz!
çok fazla açıklama yapmaya gerek yok. eğer bazıları senin için en kötü tercihse daha az kötü tercihi seçeceksin. başka da bir yolu yok.
elbette herkesin içine sinmiyor olabilir ama daha iyi bir fikir ya da proje olmadığına göre yapılacak tercih bellidir.
14 mayıs sabahı erkenden oy verip, akşamüstü sandık sayımını gözeteceğiz.
şartlara bakınca tengir'in harbiden ilkeli duruşu olan bir milliyetçi olduğuna inandım.