bugün

(bkz: am göt meme)
insana derin bir 'vay anasını' çektiren dizi. arkadaş hem fakir, hem bilmem kaç katlı evde oturuyor, hem de iphone'u var ki bunu dizinin en taşşaklı kızıyla karıştırabiliyor. vay anasını...

onu bırak zaten ben lisedeykene jartiyersiz okul kapısından adımımı atmazdım, o derece yani.
facebook da antisi açılmış bile,

http://www.facebook.com/p...uk-sirlar/127084593998512
bi tek fragmanını izlemiştim geçen hafta bu dizinin, şimdi başlığın yan tarafındaki görsellerin bi tanesine tıkladım 3 tane kız üstlerinde forma var ama ayaklarında kafam kadar topukları olan ayakkabı var lan?! lan?! nasıl?! oha?!

götümlen güldüm.

edit: o değil de duygulandım.. biz sırf gri değil de siyah çorap giydik diye okula alınmıyor bi de üstüne yok yazılıyorduk.. ağlayasım geldi yeminle..
gossip girle göre çok hızlı ilerleyen dizi.
gossip girl'ün daha ucuza getiirilmeye çalışılmışı, Ayşegtül adlı kız (sanırım blair bu) parti veriyor, herkese mesajla iletiyor filan ama parti yerini blair'inkıyle kıyaslayınca komik ötesi, bildiğin 3. sınıf disco, hele Daniel'ın yerine oynayan çocuk kazma ötesi, bi işte o Jenny çakması kızı biraz sevdim.
ama yok yok 10 dakikadan fazla izleyemedim, gg burnumda sızladı.
içrenç ötesi,kız tacize uğruyo sonra ki gün partiye gidiyor bu nasıl bir iştir anlşamadım ve artık bıktık zengin hayatları görmekten bize ekmek teknesi,hayat bilgisi gibi sıcacık ortamlar kazandıracak çok az dizi kaldı efenim.
bir kere herkeste neden iphone var ?, bütün okul aynı telefonu kullanabilir mi? daha sonra türkiyenin hiçbi yerinde özel okul devlet okulu farketmez öğrenci aracları okul bahcesıne park edılmez, ettirilmez. ve türkiyenin her okulunda kılık kıyafet yonetmelıgıne uyma zorunlulugu var o nasıl etek boyudur ablam ?
ve bu adamlar derse neden girmiyor okulda ?
ama izlettirir kendini bu yaz.
anneme gossip girl ile farkını anlatırken kendimi olayın içerisinde bulmam.
blair'ı arzu ve ayşegül olarak ikiye bölmüşler?
bu sıcak yaz günlerinde bize böyle bir dalga geçme imkanı verdikleri için dizinin yapımcılarına teşekkürlerimi sunuyorum. *
efendmimyerli gossip girlmüz. gossip girl dizisi devam etmekte olduğundan onun türk versiyonu olarak değilde türk özentisi olarak yapılmak zorunda kalmış. senaryoda değişiklikler yapılmış lafta.

serena rolü gossip girlde sapıtmış içmiş sıçmış en son en yakın arkadaşının sevgilisiyle yatarak bunalıma girmiş sonradan doğru yolu bulmuş bir kızdır gelgelelim türk versiyonundaki su kimseyle çıkmayan hanımhanımcık saf-salak bir tiptir ki bu tip için sinem kobaldan daha iyisini bulamazlardı tebrik ediyorum.

Nate yerine oynayan arkadaşa her yerimle güldüm. göz var mide var yani nate Manhattanın en yakışıklı çocuğu gossip girlde insan birazcık yakışıklı birini koyar.

Chuck yerindekine zaten gülemiyorum bile o derece hele bide Çet demezlermi çocuğa o an atıcaktım kendimi 7.kattan.

Blair zaten tam bir karmaşa dizide kimin Blair olduğu belli değil. Ayşegül denen acemi cadı dan blair falan olmaz. blair ne kadar cadıda olsa gayet duygusal bir kız bu bildiğin cadı.

Little Je gelince en büyük hayal kırıklığı oydu. dizideki jenny gayet güzel bir kız olup ilerleyen bölümlerde kendini aşması lazım. ama bu boyu 1.50 seelaaam naaağğberr diyip duran maldan jenny falan olmaz.

rufus lilly elanor vb karakterlerin hiçbirinin dizide olmayışı ayrı bir eksiklik zaten.

özellikle dizideki iphone manyaklığı harika . özentiliğimizde son nokta . diziye 2 3 tane iphone vermişler değiştirip dğeiştirip kullanıyolar. sabahleyin gri iphoneu olan kız öğlen siyah kullanıyor falan.

twitter faaaace manyaklığını zaten yorumsuz geçiyorum.

kısacası beklediğimden daha saçma bir dizi olmuş ilerki saçmalıklarını heycanla bekliyoruz.
kanal d'nin çakma dizi projesinin içinde bulunan dizilerden birisi.
Türk öğrencisi profili ile uzaktan yakından alakası olmayan boş ve çalıntı dizidir.

Ha var mıdır böyle öğrenciler, okullar mutlak vardır belki bu kadar abartılı olmasa dahi ama şu türkiye şartlarında böyle dizilerin olması alakasızdır. Bugün parası yok diye okula gidemeyen, kayıt yaptıramayan, kitap alamayan, emekli maaşı ile üç çocuk okutmaya çalışan ailelerin yoğun olduğu, paran kadar oku eğitim sistemine sahip bir ülke için böyle diziler oldukça ütopik.
gossip girl'den esinlenerek çalınmış ütopik bir diyarda çekilen lise dizisi. lan okulun bahçesinde bmw, porche, mercedes'ten aşşağı araba yok nerde bu devlet nerde bu millet.
gossip girl'ün bir nevi kopyası.aslında çokda kopyası diyemeyiz çünkü birebir kopyalanamamış.gossip girl'ün türk versiyonu olmuş.
şu yaşıma kadar aklıma gelmeyecek şeyi yapan dizidir.
istanbul lisesinin bahçesine porche, bmw ve daha hayvanilerini şöööyle bir dizmiştir. ağzımı açık bırakmıştır.
"oyunuz kaydedildi. ":o""
beğenmeyenlerin hepsinin izlediği dizidir.
-abi bu orjinalmi
*hayır koçum ama birebir
ne güzel liseli onlar ole hemde türkiyede çok inandırıcı gerçekten.
liseli çocukların okula ferrariylen falan geldiği dizi. üzülerek söylüyorum ;
(bkz: adam lise olamaz beyler)
herkesin sevimlilik öbekleri halinde aşk yaşadığı, sevgi yumağı olduğu liseli dizilerinden sonra birbirlerinin kuyusunu kazan , arkasından 1001 dolap çeviren liseli dizisi olarak imdadımıza yetişmiş , derin bir nefes aldırmıştır.
kısa eteklerdir ojelerdir falan bir yana da o kafam kadar topuklara bittim. hele çantalara kıçımla güldüm. kıskanmadım da değil hani bazı şeyleri. akşamları düşünülecek tek şey partide ne giyileceği, ertesi günün ödevleri değil.
jartiyer falan konsept hoş olmuş. her an okul, çılgın bir seks partisine dönüşecekmiş gibi bi hava var.
(bkz: russian institute)
bir farkı olmayandır.
her gün muhakkak bir kere yayınlanan, televizyondan soğumaya sebep olan dizi.
eğer liselerde öyle kızlar varsa, ki lise son sınıftayım buradan kocaman siktirlerimi yolluyorum. lan öyle kız ne arar lisede lan, deli etmeyin lan adamı! lan lan lan!!
Çakma gossip girl dizisidir. öyle lise ve öyle liseliler mi olur arkadaş? Yarım karış etekler, 1 kilo makyaj, herkeste ayrı gömlek (sıfır kol bile var), jartiyerler, partiler, spor arabalar vs. herşey bambaşka. hiç Türk gelenek görenekleriyle alakası yok. Onu bırak okul ve okul hayatı dışında herşeye benziyor. dizide 9 ay sonra büyük patlama olacağı kesin.