bugün

gossip girl ile alakası olmayan kimin eli kimin cebinde kimin şeyi kimin bilmem bir tarafında olacağını daha ilk bölümden gösteren dizi.
son derece gereksiz bir dizi olup, lise ergenlerimizin dizideki krakterlere aşık olacağı dizidir.

+ilk önce sinem kobal sen nasıl bir oyuncusun anlamadım, insan bu kadar mı yapmacık ve bayağı bir oyunculuk sergiler.

+burak özçivit annem hiç zorlama kendini, apaçi kılığına bile girsen yutturamazsın o liseni rolünü.

+o fakir iki kardeş, en iyi oyunculuğu sergileyen sizdiniz, bir tek ikinizi izlerken zevk aldım.

+o değilde ayşegül denen hatun neydi öyle etek giymeseymiş sadece anneanemin giydiği çoraplarla gitseydin sadece okula.

+nasıl liseli bunlar lan bir kere derste görmedim sürekli kolidorlardalar, anlamadım.

+şu çanta muhabbeti, ne kadar komik ya o çanta ya ben diyor ayşegül kardeşim bile ki 12 yaşında daha öyle bir muhabbet yapmıyor.

+nasıl varoş onlar öyle anlamadım. taksi ile geziyorlar, ayrı odalar, coolluklar falan.

+ali denen oyuncu denen herif, nasıl kötü bir oyunculuktur o öyle iğrenç, bu dizi biterse sırf o salak herif yüzünden biter.

+ya iddia olayına ne demelisiniz, bizler en fazla yemeğine iddaaya girerkern herifler spor arabalarıyla iddaaya giriyor. zenginlik böyle birşey.

+çetin ve ayşegül birbirlerine yiyişmeye başlıycak gibi bakmıyorlar mı sizce.

+neyse daha çok şey yazılırdı da bu bile fazla o dizi için.
etek boyları yüzünden izlenilesi dizi.
saçma ve çakma bir dizi olduğu için tutma ihtimali yüksektir.
yarın mağaza camlarında görürüz küçük sırlar t-shirt ü geldi ya da şu gibi diyalogları ; ay Selin bak o bluzun aynısından buldum ama biraz pahalı hadi para birleştirip alalım yha * aşk-ı memnu moda etkisi yarattıysa bu b.knu çıkartacaktır ki bunun aslı olan gossip girl adlı dizinin takipçileri bu konuda zıvanadan çıkmıştır.. biraz izledim harbici çakma olmuş iki ''yakın arkadaş'' kızın arasında geçen diyaloglar vs. amma velakin sıkıldım gossip girlü de 5 bölüm ardarda verdikleri bi tatil günü oturup izlemiştim onda da sonrası gelmemişti zaten.. (bkz: xoxo)
(bkz: o kız sevgili olamadan elini bile vermez)
bir bu kalmıştı özenmediğiniz denilesi dizidir.hayır o cürretkar sahneler de sinem kobal hatun kişimiz nasıl arz ı endam edecek diye düşünürken,o cürretkar sahnelerin aslında hiç olmayacağı olamayacağı anlaşılmıştır.çünkü su çıkmadan elini bile vermez(miş.)
(bkz: gossip girl türkiye şubesi)
Taklit.Gossip Girl ü taklit etmek yerine farklı bir dizi yapsalardı eminim daha güzel olurdu.Duyunca koptum.Ahaha
Aka: ÇGG . Yani Çakma Gossip Girl. Ulan gözünü sevdiğimin nerde bir şey tutar alırız çakmasını yaparız (bkz: küçük sırlar).Bir formatı satın alır aynen yayınlarız (bkz: Survivor) biz nasıl bir milletiz Allah aşkına ya!
sinem kobal sen nasıl bi insansın nası bir rol yapamamatır bu.

gossip girlle yakında uzaktan alakası olmayan bu dizi,bu gençlerin hepsi gerçekte 25lerini çoktan geçti niye illa onların sigaradan kartlaşmış gerçek seslerini kullanıosunuz.

yok best model çakması,yok bilmem kimin eski sevgilisini,yok ardanın yeteneksiz sevgilisini oynatana kadar konservatuarlar genç,yetenekli,18-20 yaşını geçmeyen mis gibi çocuklarla çekin diziyi.hatta bence bu aptal uyarlamayı hiç yayınlamayın.aklımızdaki sevdimiz gossip girl imajını zedelemeyin
sinem kobal yatağın önünde ağlarken, telefonunu yatağın üzerinde görüyoruz. babası telefon edince sinem kobal telefonu yerden alıp yere bırakıyor. ama daha sonra görüyoruz ki, telefon yine yatağın üzerinde.
bütün abluklarına rağmen yazın başladığı için boşluktan oturup izlediğim ve izleyeceğim dizi. muhtemelen okulların açılmasından sonra vizedir finaldir derken de izlemeyi bırakacağım. dizi kötü veya iyi bir şey demiyorum. herkes oyunculuklar şöyle böyle demiş şahsen umrumda değil. yalnız türkiye abd değil, istanbul da nyc. kızların gömlekleri fırfırlı falan, yok oğlanlar son model arabalarla okuldalar. bir de şunu belirtiyim; su gecenin bir vakti okula elini kolunu sallaya sallaya gidiyor. hadi diyelim bu oldu ama gidip arkadaşının dolabından* içki şişesini alıyor. gördüğüm kadarıyla dolaplar şifreyle açılıyor. ee herkes herkesin şifresini biliyorsa o dolapların şifreli olmasının anlamı ne?
abaza türk toplumunun liseli zaafını kullanarak prim yapacak dizi.
dizideki herkesin apple i phone u olan dizidir.. ayrıca sevimli cadı ayşegül bu dizide kötü kız rolündedir..
pkk meselesinin aslında bir kürt meselesi değil ermeni meselesi olması gibi bilgilerdir.

Kedi-t: küçük sırrınızın dillendirilmesi hoşunuza gitmedi galiba. Güzeel.
iki büyülü şöhreti bir araya getirmiş dizidir. birisi acemi cadı ayşegül merve boğulur; ikincisi se-le-na yani sinem kobal. bu sefer birisi kötü birisi iyi bir rolde karşımıza çıkıyor. bu dizi eğer tutarsa tahminim yazın izlenecek bir şey olmadığı için tutacak gibi.
türkiyede hiç bir yapımcının şunu asla anlamayacagını tekrar gösteren dizi: yahu bir çocuk ne kadar zengin olursa olsun lisede kendisine ait olan son model arabayla okula gitmiyor kardeşim.bir kaç dizide daha yaptılar, ama böyle bir şey yok toplasan kaç kişi vardır türkiyede böyle sorarım? çocuklar gayet normal servise falan binseler biraz daha dizi gerçekçi olur. durumları kötü diye gösterilen abi-kardeş akaretlerde oturuyor.sonra dizide hiç mi parçalanmamış,düzgün aile olmaz.bunun dışında beklediğim kadar kötü değildi. evet çok özentice ve saçma, ama ben daha kötü bekliyordum.
izleyici kitlesinin +15 den yukarı çıkamayacağına, ancak o +15lik kitle içinde fenomen haline geleceğine inandığım dizi. ayrıca çakma çakma nereye kadar kardeşim ya. herşeyin mi çakmasını yapar bi millet. bir tane orjinal dizi, talkshow, program hiç mi bişe olmaz ya!!!!!hayır yapıyosunuz madem bari hakkını verin, yook olmaz!
kavak yelleri ni izleyen 06-17 yaş grubu aynı izleyici kitlesi ile ekranlarda bir süre daha yayınlanacağı ihtimal , oyunculuktan nasibini alamamış kişilerinin oluşturduğu kadro..
adı "küçük orospular" olarak değiştirilmesi gereken dizi. özentiliğin doruklarındayız gene.
dün akşam tekrarına denk geldiğim, yarım saat izlememe rağmen matığını kavrayamadığım dizidir.
"güzel olmuş" diyebileceğim nadir dizilerdendir.
gossip girl deki über zengin, yüksek statü deki tipleri barındırmaktadır. yalnız bariz farklar vardır.

-öncelikle olayları sürekli anlatarak başımızı şişiren bir kız yoktur. yani 'gossip girl' yoktur.

- apple iphone olayı da yakışmıştır. böyle bir telefonun, kendini yüksek statü den sayan kişilerin elinde sakız gibi dolaştığını biliyoruz. şimdi oraya başka telefon yakışmazdı orası kesin. bilerek yada bilmeyerek doğru hamle yapmışlar.

-oyunculukları başarılı buldum. bu cins dizileri sevmem normalde, ama bu pek sırıtmamış olmş sanki. özelliklede merve boluğur (acemi cadı) böylesine sağlam bir kötü karakteri başarılı bir şekilde canlandırması beni dumur etmiş, ve hatta internetten araştırana kadar da o olduğundan emin olamamıştım. onu sevimlilik iyilik abidesi olarak görmeye alışmıştık.
sinem kobal da baya döktürmüş tabi, bunalımdaki güzel hatun olayını iyi kavramış.

-makyaja diyecek lafım yok, herkes çok güzel, yalnız kıyafet konusunda bir yerde "oha" demek zorundayım. okul eteğini kıvıran kızlar gördük elbette ama bu kadarını?... diyecektim ki "herkes kıvırıyor bu dizide, bu kadarda olmaz her okulda kıvırmayanlarda vardır" ama dizidede kıvıramayanlar vardı misal sinem kobal ın arkadaşı olan kızıl kıvırmamıştı.yinede gerçekçilik açısından daha çok uzun etekli görmek isteriz.

etek kısmını geçersek şayet gömlek işinde gerçekçiliği baltalıyor. kötü kızımız kolsuz bişi giymiş oha yani mümkün değil öyle bişi giyilmesi.

-olay gelişimleri , ihanetler , arkadan çevrilen planlar güzel harmanlanmış. devamını sabırsızlıkla beklediğimi söylesem yalan olmaz.

-reklamdan bakıp diziyi anlayabildiğimi idda edebilirken ters köşeye yatırmayı becermiştir.
#en başta kıza sarkan eleman , sevgilisi değil babasının arkadaşıdır.
#kız intihar etmemiştir.

total ve ab de 1. olmayı başarmış iyi bir başlangıç yapmıştır.
aslan cem diye bir karakteri barındıran dizi. aslan cem diye isim mi olur lan?
"kimseye benzemeyen ve herkes gibi olanların hikayesi" sloganıyla bendenizi bendenizden almış uzak diyarlara götürmüş olan dizi.

gerçekten o sarı saçlarıyla, uzun boyuyla, sıfır beden fiziğiyle, muhteşem villasıyla sinem kobal... bana benzemiyor ve bi yandan da tıpkı ben gibi.

modelini bile, iki-üç ve hatta beş bakışta çözemediğim arabalarla dolu bir otoparka sahip, tarihi eser niteliğindeki okul, hafiften benim lisemi andırıyor. müdür megan ını okul bahçesine koysaydı.. aynısı.

bir çantaya binlerce lira ödeyen ve ertesi günü aynı çantayı bir başkasında görünce "amaaan kapıcının çocuğuna veri veririm nolcek" der gibi elaleme bakış fırlatan kırmızı rujlu ayşegül... benim biraz daha zayıf ve bin liralık çantalı halim. bu kadar olur.

ben de her hafta sonu arkadaşlarla partı düzenliyorum.

ben de hem güzelim, hem sarışınım, hem zenginim, hem yüzme takımında birinciyim, en olmadı ikinciyim, gönüllerde zaten her daim birinciyim. orayı zaten geçtim.

inanmazsın; benim de her günüm olaylı geçiyor. dün misal eniştemin komşusuna gittik misafirliğe, oğlu yere düştü birden titremeye başladı "ahan dedim uyuşturucu krizi geçiriyo. vay şerefsiz." meğersem midesi ağrıyomuş çok. salonun ortasına kustu zaten akabinde. pis.

öte günü babamı ziyarate giderken kapıcı sarktı kapı önünde. beni babama ziyerete gelen seksi anketörlerden zannetmiş. "evin beyini isteyeceğidiniz sandım" dedi. ne alaka anlamadım. mantıksız geldi. neyse bişi demedim. camlı asansörde ağladım.

sonra gittim teyzemgillere bu olayı anlattım onlar da sülaleye anlatmışlar. herkes dik dik bakıyo bana şimdi. hem ölümüne güzelim hem de yalnızım artık. aynı su yani. adım gerçi suynan sabunlan alakasız ama.. olsun.

gerçekten... tıpkı benim hayatım. tıpkı ben. hayatım roman benim zaten. ne iyi olmuş da dizisini çekmişler. çok güzel.

not: onu bunu geçtim "aman ne okasyon meraklısı kızlarsınız. okey ben kaçtım" diyen ayşegülü seçtim. yerim. okasyona gel. yavrum benim.