bugün

Birbirinden lezzetli yemeklerdir. Birkaç tanesini yazmam gerekirse; kartolen pivazan, parxaç, helima ardan, dolme kundiran, ciğer taplamadır.

edit: ne küfürler, ne hakaretler edilmiş. Kültüre bile tahammülü olmayan bu ultra faşist artıkları toplumda, aramızda. tehlikenin farkında mısınız?
civazan peşmergan.
Olmayan mekanın olmayan yemekleri.
(bkz: olmayan ülke)
Peter pan geldi aklıma.
yemek değil ama içecek olarak (bkz: molotof kokteyli). *
Affedersiniz ama boktur.
http://www.ruyatabirleri....p-content/uploads/bok.jpg
Kendini kürdistanda zanneden dağdaki bir kaç tererüst ün yediği haram yiyeceklerdir. Namaz la alay etme gösterisi esnasında domuz atıştırmak olabilir.
kürdistan diye biyer mi var ya?
gariptür, açarlar bu başlıkları ki biz böyle bir yerin olmadığını kendilerine bir kere daha teyit edelim diye. yemekler konusunda yorum yapmıyorum.
olmayan bir lokanta' nin olmayan yemekleri gibidir.
b.k yiyorlar geçen gördüm haha
Kürdistan bölgesel bir Coğrafya adı olarak ele alın hemde tarihsel olarak hani sizin ata'nız, dedeniz olarak bildiginiz Atatürk , Osmanlı ve selcuklunun kabul ettiği..
siz kendinizi yırtsanız da ve türlü şebekliklere başvursanız da kurdistan hep olmuştur ve hep olacaktır..
siz yok diyince hiçbişey yok olmuyor ne yazık ki.
illa ülke olmasi mı lazım ?

Araplar ve farisiler benzerlik gösteren yemeklerdir..
Öşekten yengeden öteye gidememişsiniz, hayal gücünüz mü kısıtlı nedir?
Gülmek için girdiğim başlıktan nur yerlitaş modunda ayrılıyorum.
(bkz: ne biçim espri)
bir keresinde duhok ta ortada köz bulunan bir ocakta pişen göl balığı yemiştim. buna benzer yemeklerdir.
"Bölgesel coğrafya adı" olarak ele almayacağız, nitekim böyle bir bölgesel coğrafyanın tam olarak nereyi betimlediği bile muallak bir konu.
Bizim atalarımız anadolu'ya diyar-ı rum diyordu, ve rum selçukluları diye de anılıyordu, napalım, anadolu'ya o şekilde mi hitap edelim?
Oğlum siz neyin kafasını yaşıyorsunuz ben onu anlayamadım. Bunlara anca siz kendiniz inanırsınız, nitekim bunun için de bizim atalarımızı kullanırsınız, kendi atalarınız saydıklarınızın bu konuda hiç bir yorumu yok çünkü....
Eşşek kül bastısi.

Domuz yahni.

Tas ocakta geyik çevirme.
(bkz: bok)

bok yemekten başları ağrıyor.
lezzetli yemeklerdir lakin kürdistan değil kürt yemeği denmeliydi.çünkü dünya üzerinde kürdistan diye bir yer yok ve olmayacak.

dolayısıyla başlığı açan zatın yemekten ziyade ortamı germe peşinde olduğu aşikar.
öyle biryer olsa konuşuruz. sen kürdistan dersen bunlar da öşek der amk.
Keledoş.
Dübür içi dolma.
g 3 mermisi.
tırrik kebabı.
kurşun. onlar Türk askerimizin kurşunu yemeyi çok severler. saygılar.
Yenge eriği...