bugün

Devlet ayrım yapmaktadır. Türkiye yi ayakta tutan halbuki kürt milletidir. Bu arada sayı olarakta gün geçtikçe artmakta ve ben bu durumdan gayet çok mutluyum.

20 yıl ilerini düşündükçe daha farklı olacak, sizin o imkansız olarak gördügünüz şeyler kürt kardeşlerimiz tarafından karşınıza çıkacaktır. Takipte kalın.
Kurtlerin zaten turklerden daha fazla hakki vardir, daha azi yoktur..
devlet daha götünü mü versin hain ibneler?

terör yanlısı piç kurularının hakkı g3te saklı.
hepsini elbet bir gün bulacak.
(bkz: türk ırkçısı lütfen)
Tek amacı kürt trollüğü yapıp, insanların kürtlere daha fazla kin duymasını hedefleyen bazı yazarımsıları ciddiye almayınız.
Zira bir kürt olarak, ülkedeki ayrımın söz konusu olmadığını belirtir, böyle asalakların kanayan yaramız olduğunu belirtirmekten hüzün duyarım.
Versinler de kurtulalim. Sene 2950 oldugu zaman yine zirlama sesleriyle rahatsiz olmasin gençlik. ileriye yonelik calissinlar. Dassakta protein bile olamadigimiz yillarda ki olaylari tartisa tartisa ilerleyemiyoruz.
Haklı bir serzeniştir.

Şimdi bakıyorsun şansal hocam, 4 milyon hırvat müstakil devlet sahibi, 20 milyon türk vatandaşı kürdün resmiyette adı bile yok. Bu bize yakışmaz. Demokrasi dediğin şey ona inandığını söylediğinde tenefüs ettiğin bir şey değil. Farklılığını ifade eden herkesi gün sonunda aynı çatıda toplayabiliyor musun ? Asıl nokta budur.

Peki ama, bu hakları nasıl verecek devlet ? Yani otobüs durağındaki belik bebeği havaya uçuraranlar kanalıyla mı ? Karakollara bombalı kamyonlarla girenler aracılığıyla mı? Hendekçilerin yüzü suyu hürmetine mi verilecek bu haklar ?
ya söveceğim söveceğim kendimi zor tutuyorum valla. ne hakkı amk ne hakkı. türkiye cumhuriyeti vatandaşı olan herkes aynı haklara sahiptir. siz kimsiniz ki size ayrı haklar verilsin?

bu arada tüm kürtler aynı düşüncede değil biliyorum. vergisini, faturasını ödeyen, ülkesini seven vatandaşlarımız da var. onları tenzih ediyorum.
devir, devir değil. devlet, devlet değil. kürt, kürt değil.
Yanlış bir önerme. Devlet kürtlere hak vermez. Devlet Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hak verir.
Hakları ne olursa olsun üstün olmalıdır.
Kürtleri hakkı toprakmış. Bana kalırsa onuda Kürtlerle paylaşalım. Toprağın üstü bizim altı onların olsun..
Bu ülkede yaşamak, barınmak bence en büyük hak. Fazla bile.
Milli bilinci uyandiran bu tür onermelere sonuna kadar katiliyorum.
bence de bazı haklar verilmeli mesela faturaları ödemedikleri zaman hizmetlerden mahrum bırakılmak, kanunlara uymadıkları zaman cezai işlemlere tabi tutulmak, yalan yanlış belgelerle aldıkları yeşilkart vb haklarının geri alınması... bu hakları devletin şiddetle tanıtması lazım...
Bu ülkede yaşadıkları sürece her vatandaş gibi aynı haklara sahipler. Pozitif ayrımcılık yapılması da abesle iştigalidir. Yok birbirimizden farkımız.
Bu ulke kurt cumhurbaskanlari gordu. Kurt basbakanlar, bakanlar , milletvekilleri gordu. Hala da gormeye devam ediyor. Kurt ogretmenler, doktorlar, burokratlar. Sahillerin en islek mekanlari bunlarin, otogar isletmeleri bunlarin, plajlar bunlarin, en iyi kafeteryalar , restoranlar bunlarin. Ben bir turk olarak bunlarin hakim oldugu otogardan hat alamiyorum, bunlarin oldugu sokakta mekan acamiyorum. Bre allahsizlar benden fazlaniz var eksiginiz yok. Daha allahtan belanizimi istiyorsunuz.
arkadaşın yeşil kartını kim aldıysa versin geri.
yaşama ve kaçak elektrik hakkı verdik ya ulaaaaaa.
Kürtlerin vergi ödeme hakları ellerinden alınmamalı.
Elektrik fatura ödeme hakkı, vergi ödemeleri, su ve çöp vergileri gibi haklar verilmeli evet.