bugün

(bkz: sikilmeden hamile kalmak isteyen kadın)

Gerçi yapay döllenme diye bir şey var.
kürtçe entry isteyeni amed sözlüğe gönderiyoruz. evet.
Ülkedeki tüm azınlıklar kendi dillerinde entry girsin o zaman başka derdin.
ve sonra uyandım.
kürtçe entri girebilirler ancak yine kendileri okur. zira bu memleketin büyük bir kısmı kürtçe bilmiyor.
bunun için kampanya yürütmeye ne gerek var? dilerse zaten yazmasına bildiğim kadarıyla bir engel yok. amaç anlaşmak ve anlamaksa türkçeden başka bir dil kullanılması ki buna ingilizce, fransızca vs... gibi uluslararası dil statüsüne kavuşmuş diller de dahil gereksizdir ve hatta anlamsızdır. sözlük sadece tanımların yapıldığı değil aynı zamanda söylemek istediklerinizin de söylendiği bir garip sosyal mecra. o halde anlaşılmayacak, okunmayacak bir dilde yazmanın amacı ideolojik saplantı değil de nedir?

yazın okuyalım, söyleyin tartışalım ama bu ne allahını seversen.
Milliyetçi değilim ama Türkiye sınırları içerisinde yer alıyorsan ana dilin türkçeyi kullanmakla yükümlüsün. Hele ki türkiyenin en büyük 3. Sanal sözlük platformunda buna mecbursun.
Kürt yazarların sözlükten siktir olup gitmesini öneriyorum ben. Gitsinler kendilerine kürtçe sözlük açsınlar. Zaten elektrik faturalarını biz ödüyoruz.
bir sözlüğün bir ortak dili olmalıdır ki herkes kimin ne yazdığını bilsin. kürtçe öğrenmek zorunda değiliz, türkçe yazmak zorunda değilsiniz; gidebilirsiniz...
Ya girsinler ona lafım yok ama kürtçe bilmeyenler mal gibi bakıyor, anlamıyor (bkz: ben) yani gine girin ama çevirisini yazın anlamıyoruz bir şey.
Kürtler kendine kürtçe sözlük açsın tutan yok.
isterlerse yapabilirler tabi ki. ama iletişimsizlik yaşanır. hem de fazlasıyla. bu yüzden gerek yok diye düşünüyorum. ama isterse boşnakça, kürtçe, lazca istediği dilde entry girsin sıkıntı yok.
sevim koş gene mağdur olmuş bunlar amk.

girmiyonuz mu zaten dediğim kampanya.
görsel
çevirisini de alta yazdığı takdirde hiç bir sıkıntı görmediğim kampanyadır. ama sadece kürtçe yazıldığı takdirde sülaleme garanti isterim.
tükenmez kalem niçin tükenirin cevabı gibidir. öylesine bir kampanyadır.
Girsinler. Girsinlerde bizde görelim kimler kürtçe biliyor. Sadece belli bir kitle anlar entryleri sonra vay efendim biz dislaniyoruz. Siz kendinizi disliyorsunuz.
Her biji kurmanci.
sözlüğü anlamak için ikinci bir sözlüğe ihtiyaç duyulmasına neden olur. anlam karmaşası ve yaratabileceği kötü esprilerde cabası. üstelik efor sarfetmeyi gerektiriyor ve buna rağmen ekstra bir reklam geliri sağlamayacak. sözlük formatına aykırıdır kesin bu durum...
seni gidi şaşkın, gel bakim buraya bak görüyon mu bunu, hadi şimdi siktir git.
Türkiye'de yaşayan her azınlık türkçe biliyor çünkü türk ülkesinde yaşıyoruz biz ileri zekalılar.
kürtçe bilen türk varsa ona yasak, aaaaaa unutmuşum pardon, türklerden kürtçe bilen yoktu, bunun yanında türkiyede yaşayan her kürt türkçe biliyor.
(bkz: yok artık), (bkz: bi siktirgit dedirten bi siktirgit konulu entryler), (bkz: bi siktirgit ketıla su koy), (bkz: hadi bi siktirgit denilesi yazarlar)
(bkz: lafa bak çay demle), (bkz: anasının amı) kampanyaları ile anılması muhtemel kampanya...
Ben de uganda dilinde entry girmek istiyorum.
Ben de bir çeçen olarak çeçence entry girebileceksem destekliyorum.

büjsanna buorz jiexkaş düniencu dövla txo, yüjranna lom chijzaş txan cheraş texkina.

(bkz: la bi siktir git)

Nasıl türkçe olmayınca kaldınız mı göt gibi ? car şinna eşnacuoxh majra dyahittina.

Sözlük dili türkçedir, bitti.