bugün

kurtuluş savaşında sırt sırta çarpışmadığımız, tam tersi isyanlarını bastırdığımız aşiretler topluluğudur. isteyen il bazında şehit sayılarını araştırabilir internetten.
birçok insan tarafından dışlanmaya çalışılan, ama aksini gördükçe, güzel insanları gördükçe, insana insan olarak değer verenleri gördükçe, gerçek türkleri gördükçe, aslında kürtleri dışlayanların aşağılayanların asıllarında bir bozukluk olduğunu düşündürtendir. pek az insan kürtleri doğru tanıyor. o insanların neden böyle davrandıklarını hiç sordunuz mu? bende sormamıştım. ta ki çok yakınım olan insanlara yapılanları ve yaşatılanları öğrenene kadar.

benim eşim akrabam, babası amcam sayılır. ikinci dereceden.

benim akli dengesi yerinde olmayan bir amcam, topallayan bir halam ve kolunda küçüklükten kalma yanık izi bulunan bir yeğenim var ve tüm bu insanların 1999 yılına kadar geçimden başka bir sorunu olmayan fakat o tarihten sonra hayatları değişmiş insanlar olduklarını evlendikten sonra öğrendim.

eşim de o zamanlar köydeymiş. bir akşam üstü bir bölük asker panzer ve şörland araçlar eşliğinde köye gelir "bütün binaları boşaltın evlerde kimse kalmasın, herkes köy meydanına toplansın" derler ve on dakika mühlet verirler. kimsenin bir şeyden haberi yok herkes çoluğunu çocuğunu topladığı gibi meydana toplanır ve askerler teker teker bütün binaları ateşe verirler. bütün binaları! köylüler can pazarına düşmüş.

üstte yok başta yok, nereye gideriz ne yaparız diyerek direnmeye başlamışlar. komutanın üzerine yürümüşler ve askerlerden biri acımadan ateş açmış. eşimin halası bacağından vurulur, yengesi göğsünden vurulur, bunu gören amcası da sinir krizi geçirir çaresizliğine ağlayarak kafasını sağa sola vurmaya başlar. ve orada kafayı kırar, belki güleniniz vardır arkadaşlar ama bu o kadar da gülünecek bir şey değil. bakarlar çare yok binalardan çıkarabildikleri kadar eşya çıkarmaya bakarlar ve karanlık çöktüğünde bütün köy kül olmuş, yerinde duman kalmıştır. askerler bütün köylüyü araçlara bindirerek şehir merkezine götürmüş ve orada bırakmıştır. eşimin anne babası ve kardeşleri zor bela birilerine sığınıp sonra istanbula gelmiş. diğer köylüler de değişik şehirlere...

sığınma ihtiyacını dahi karşılamadan hunharca köyünden kovduğun zavallı insanların ne yapmasını bekliyordun? sonraları kimi dağa çıkmış kimi intihar etmiş kimi sefalet içinde ölene kadar sürünmüştür.

orada doğmak orada yaratılmak onların tercihi değildi. ne istedin onlardan? aileni seçme şansı sana verildi mi ki başkalarını kürt oldukları için kınıyorsun, dövüyorsun, kovuyorsun? sen kimsin? bu toprakların tapusunu sana kim verdi? bu topraklar kurtarılmaya çalışılırken o kürtlerin dedeleri de oradaydı. onlar da savundular bu ülkeyi, onlar da bu toprakları savundular!

sen kimsin ki onu aşağılıyorsun?

bu anlatığım sadece küçük bir kısım. bunun gibi belki niceleri yaşandı. belki nice daha acıları yaşandı. bunları yaşattığın insanların teşekkür mü etmesini bekliyordun?

kusura bakma, bunlar senin de ailenin başına gelseydi onlarda aynı şeyi düşünürlerdi.

en azından artık şunu biliyoruz. bizim gerçek türkler ile bir alıp veremediğimiz yok. ben 30 yaşındayım daha bir kere kürt-türk kavgası yaşamadım. yaşayan kürt varsa kendine soracak. yaşayan türk varsa kendine soracak. kırma şerefsizler kalkıp bir şeyleri inkar ediyorlar diye bütün türkler böyledir demek yanlıştır. hatalı kürtler de vardır ama çoğu asimileye uğramaktan, aşağılanmaktan, ikinci sınıf muamelesi görmekten bıktığı için bu hale gelmiştir.

şunu iyi biliyorum ki;

ben türkleri inkar etmiyorsam, türkler de beni inkar etmeyecek. ben türklerle aynı topraklarda huzur içinde yaşamayı istiyorsam türk de benimle aynı topraklarda huzurlu bir biçimde yaşamayı bilecek. dünya kimsenin tekeli değil türkiye kimsenin babasının malı değil.

yüzlerce yıl bu şiar ile insanlar birbirine saygılı ve hoşgörülü yaşamışlar ve halen yaşıyorlar, buna çomak sokmak isteyenin o çomağı götüne sokarım. sadece ben değil vicdanı olan, insan gibi yaşamak isteyen, "bana kısmet olmasa da en azından evlatlarım böyle yaşasın" diyen her baba, her müslüman, her mümin, her kul, her türk, her kürt, her insan!
güzelliklerini önce kadınlarına gösterseler daha inandırıcı olacak aşiretler topluluğudur. ajanın arkasına takılıp isyan çıkarırlar, şikayet ederler. köy ağasının peşine takılıp isyan çıkarır, şikayet ederler. tarikat şeyhinin peşine takılıp isyan çıkarır, şikayet ederler. elektrik çalar şikayet ederler. karadenizde, iç anadoluda kendilerinden çok daha yoksul, kaçakçılık geliri bile olmayan insanlar olduğu halde, yoksulluklarının ayrımcılıktan ileri geldiğini sanır, şikayet ederler. birbirlerine yaptıkları zulüm, kendilerine yapılan zulmü bin kat aşar ama şikayet ederler. vatan toprağı edinmenin, gecekonduya zilyet hakkı elde etmek gibi, oturmakla olacağını sanır, şikayet ederler. hem alevi, hem kürt bir kişi CHP Başkanı olmasına rağmen hala ayrımcılıktan şikayet ederler.
En büyük düşmanının gene kendi ırkından olduğu ırktır.
devlet günahlarının yüklenmeye çalışıldığı ortadoğunun kadim halklarından olan onurlu bir halka mensup kişi.

onbinlerce faili meçhul, yakılan 3000 köy , yasaklan, horgörülen ve yeni yeni kendine gelip gün yüzü gören insanlar bunlar.

ama işte gözleri körleşmiş ,kalpleri katılaşmış kişiler bu gerçeklerle asla yüzleşemez.

nick ardına saklanıp içlerindeki nefreti kusarlar buraya.
kadınlarına zulmetmeyi marifet bilenlerin onuru filan olamaz. çok lazımmış gibi kimlik derdine "anadilde eğitim" demelerine rağmen, alt tarafı bir haftalık okul boykotuna bile yeterli katılım sağlayamayanların ciddiye alınacak bir kimliği olamaz. lider diye, dünya tarihinin gelmiş geçmiş en hain, en korkak, kendi halkına bile hakaret eden, iki dakikada satan ajanını belleyenlerin mücadelesinin haklı bir tarafı olamaz. toprakları olduğunu iddia ettikleri araziye binlerce yıl sahip çıkamayanların, devlet kuramayanların davasının bir geçerliliği olamaz. yüz kilometrede arayla, birbirini anlayamayacak kadar farklı lehçelere bölünmüş bir dile, uygarlık dili denemez.
başbelası millettir.
sadece insandır. türk, ingiliz, arap, zenci gibi. hadi yavrum kafatasını al ve hızla uzaklaş buradan.
Aptal insanların kendini belli etmesini sağlayan başlığa malzeme olan ırk adı. (bkz: Fak yu faşo)
şuradaki entryleri okudum da;

adamları her fırsatta aşağılayıp ikinci sınıf vatandaş muamelesi yap,

sonra bu adamlar toprak istesin vermem defol git de,

sonra bu adamlarla aynı yerde yaşamak isteme,

eee ne istiyorsun amk sen!!! adamları sevmiyorsun zorla kendinle yaşatmak zorunda bırakıyorsun, işine geldiğinde kardeştir diyorsun işine gelmediğinde ırak'a defol git diyorsun... en basitinden adamların o topraklarda 500 yıldır net biçimde yaşadığını biliyorsun hiç mi bu adamların o topraklarda hakkı olduğunu düşünmüyorsun?

amına koduğum yunanlılarına tüm adaları peşkeş çeken senin en milliyetçi dediğin adam, onlar toprak değil miydi?
gerçekle ipini, bağını koparmış kuklaların, toprak iddialarını, 12 ada ile karıştırdığı halka denir. yahu 12 adayı yunana peşkeş çeken kim? adaları italyanlar trablusgarp harbi sırasında güçlerini kullanarak ele geçirdiler. aynen bunların hak iddia ettikleri toprakları, gücümüzle ele geçirmemiz ve bin yıldır gücümüzle elimizde tutmamız gibi. italyanlar adaları daha sonra yunana bıraktılar. olan biten budur. toprak, üstünde oturmakla değil, güçle alınır, verilir.
kardeş falan olmadığımız kavim. hiç ağlamasınlar onu 30 sene evvel silaha sarılmadan önce düşüneceklerdi.
birilerinin halen inkâr politikası güderek yok edebileceğini zannettiği asil millet. örfleri, adetleri, gelenek ve görenekleri, dili, türküleri, ağıtları, eserleri ve birçok tarihi alanda ciddi kanıtları bulunmasına rağmen, halen birilerinin inkâr etmeye çalıştığıdır. selahaddin eyyubi, imam-ı azam ebu hanife, said-i nursi, şeyh sait gibi daha nicelerinin içinden gelmiş olduğu millettir kürtler. araştırın biraz araştırın.
sabah sabah 3-5 bos kafanin hedefi olmus. bunlar kahve koselerinde iddaa bayilerinde mhp mitinglerinde sac sakal karismis hayattan beklentisi kalmamis ve hicbir zaman olmamis grup. host diyin giderler.
etnik köken. ayrıca; bakteri, parazit, yapmayın be. bir avuç zırzubba için koca bir toplumu böyle ağır suçlamayın.
irani bir kavimdir.Bu yüzden dilleride Hint-Avrupa dil ailesine mensuptur.Saygı duyduğum ırktır.Ben Kürtleri severim ama Kürtçüleri sevmem.

Edit:Bazı hainler rahatsız
Bölünsede kurtulsak.
türkiye cumhuriyetinin başına bela olduğuna inanılan kardeşlerimizdir.
Bakara suresi 13. Ayette geçen ırk.

- şüphesiz ki biz onları ibret alasınız diye yarattık..
zamanında atalarının ulus devlet için gereken çabayı göstermemesinden dolayı bugün 4 parçaya bölünmüş bir coğrafyada yaşayan etnisite. tabi ki tek sorun atalarının göstermedikleri çaba değildir ki istisnalar da vardır.
Türkler evlenip 1 çocuk yapar.
Kürtler evelenip en az 5 çocuk yapar.

geleceği siz tahmin edin.
beki özerklik falan verilmez ama adamlar ülkeyi işgal eder.
inşaat ve turizm sektörü neredeyse ellerinde.
kardeşlerinin isimleri böri ve tuğtekin olan selahaddin eyyubi'yi kendilerinden göstererek, olmayan tarihlerine, yalandan kahraman devşirmeye çalışan bir güruhtur. bazıları hiç utanmadan "araştırın, araştırın" diye babalanırlar. yalancılıkta en ileri gidenleri, ahamenid imparatorluğunun bir kürt imparatorluğu olduğunu iddia eder. o kadar düşmüşlerdir ki said-i kürdi nam yalancı peygamber kendi aralarından çıktı diye sevinirler. bin yılda çıkara çıkara bir said-i kürdi meczubunu, bir de korkak teröristbaşını çıkarabildiler içlerinden. gülünüz, geçiniz...
dövlet bizebahmiir diye ağlarlar.
zengin fakir ayrımı olmaksızın elektrik trafosu görünce dayanamayıp kancalı kabloyu atıveren ırk .
Sonuna kadar saygı duyulması gereken millettir.Ama saygıyı hep onlar bekliyor.Birazda bize saygı duysunlar.
Ben şeyh saide hiç küfür etmedim.Ama bir sürü Kürt
gördüm. Hepsi Atatürk'e ağza alınmayacak küfürler ediyorlar.
insanda biraz utanma olur. cık cık cık