bugün

gözetilmelidirler. her çocuk gibi.

edito gonzales: başlık başa kalmış.
ispiyonlarcasına söylüyorum ki başlığı açan insan adayi idi.
hayatın sillesini ilk yiyen hayvanlardır galiba.çünkü çocuk üzerinden bile ırkçılık yapılan böyle bir ülke de böyle insanlara insan deniliyorsa kürt çocukları hayvanın en önde gidenidir.
makyajsız olarak yüzüklerin efendisi filmlerinde orc rolü üstlenebilirler. karekterleride müsaittir hani.
çocukların dili, dini, ırkı, ulusu, mezhebi yoktur.onlara böyle yaklaşmak lazım.
Gidip, "çocukların ulusu yoktur" şiirini ataol behramoğlu'ndan bir kere daha dinlemek lazım.

anlımıza yaptırdığımız gamalı haç dövmesiyle, geleni yıldızlamamak lazım.

adı üstünde, "onlar daha çocuk!"

sesleri nereden, nasıl, hangi şekilde gelirse gelsin bir melodi gibidir.
ağlamaları da, gülmeleri de, bakışları da hepsi birdir...

çocuklar bir türkü gibidir.
hiç türküye kızmak olur mu?
hiç melodilere kulak kapanır mı? be hey insan evladı, sorarım sana!
diğer 72 millet gibi, çocuk çocuktur.

tanım şu olmalıydı belki de. "eğitimsiz cahil doğulu ailenin eğitimsiz cahil çocuğu"
(bkz: zaroke kurda)

doğuda doğmanın vermiş olduğu sefaletin ve ayrımcılığın ortasında dünyaya gelmişlerdir. aç, susuz ve hayattan bihaber olan ailelerin çocuklarıdır bunlar. hayata 1-0 yenik başlamışlardır; ama ben inanıyorum gün gelecek bu çocuklar hayata tutunacak. ülkesine, vatanına sahip çıkacak ve diğerleri gibi kürtlerden nefret ettirmeyecek insanları.
ırk bakımından kürt ailenin çocuğudur.
insan eğitim almadıktan sonra her şekle bürünebilir.
milliyeti olmaz bunun.**
birileri için orospu çocuğu olmak gibi bir anlamı varsa da kesinlikle bir türk çocuğundan farkı yoktur.
bunlar bayramda kapıya dayanır,şeker verirsin gitmez, harçlık almadan gitmeyiz derler.
resimlerde de görüldüğü üzere çok şirin şeylerdir.

http://galeri.uludagsozlu...m/r/kürt-çocukları-68187/
http://galeri.uludagsozlu...m/r/kürt-çocukları-27971/
görsel
http://www.gundem-online....199_%20Cizre_cocuklar.jpg
aç, fakir vs genellemelerini kabul etmeyerek burdaki kürt mahallesinde klima hava çıkışı olan evleri örnek gösteriyor, aynı çocuklardan burda da olduğunu belirtmek istiyorum.
(bkz: entry nick uyumu) ben diyorum ki aday adayı.
insandır.
chucky: the seed of evil
ekmeğini taştan çıkarır. adı da 'taş atan çocuklar' olur.

yalan mı?
(bkz: entry nick uyumu)
çocuktur. ötesi yok.
herhangi bir çocuk gibi sevilip kollanasıdır.
ayrıca,
(bkz: kürt çocukları)
ayrımcılık yapabilen zihniyetlerin etrafta nefes alıp-veriyor oluşundan ötürü eğitim ve iş hayatı süresince dışlanması ve rencide edilmesi muhtemeldir olan çocuktur.
yeri gelir ayakkabı boyarlar.
yeri gelir çöp toplarlar.
yeri gelir dilenirler.
ve bu hep türklerin suçudur, anasının babasının ve "onlar sadece çocuk" diyen şerefsizlerin suçu yoktur.

çünkü; türkiye de tek suçlu türklerdir.

(bkz: serap eser)
taşkınlıkları, asilikleri, eziklikle ortaya çıkan nefret duygularının artık genetik olduğunu düşünmeye başladığım çocuklardır. bu yüzden ırk ıyrımı yapmayın bile diyemiyorum. zira öyle örnekler biliyorum ki, can acıtıyor. birine istisna diyorsun, ikincisi, üçüncüsü çocuktur diyorsun. ama bazen öyle şeyler görüyorsun ki, ayrımcılıksa ayrımcılık artık ne olacaksa olsun diye isyan ediyor içinden bir ses.
tüm çocuklar gibi masumdur.
türkiyeyi bölmeye çalışanlar bilmez fakat onlarda insandır ve bizdendir onları asıl dışlayan onların kandıkları kişilerdir bizler bunları bildiğimiz halde tekrar bize dönenlerin yüzlerine vurmayız çünkü biz biliriz ki hepimiz bu milletteniz.o şrfszler de bu milletten(di).(bkz: onlar(türkiyeyi bölmeye çalışan muhalefet ve yandaşları)) ne olduklarını bilmeyen yaban insanlar)
çocuk işte..
(bkz: kürt çocuklarının ebeveyn özgürlüğü)
ne yaparsan yap eğitilmeyecek çocuk türüdür. Kürt olduğunu gizle 1 yaşında hintli zengin bir aileye evlatlık ver 15 yaşında pakistan bizimdir diye örgüt kurar.