tespitim geldi, ne zamandır kategorizasyon yapmıyordum hacı. kısmet bugüneymiş!

hafiften bi mesaj kaygım var, en başta sölemem gerekir. ve hatta paralel düşünceler defalarca kurulmuş olabilir; öznesi farklı, yüklemi başka şekilde. ama o kadar gözüne sokuyolar ki insanın, durunamıyorsun hafız kaydırmadan.

böyle bi düşünce var hacım bizde. "alırım köpeğimi pazar günü, atarım kendimi kurtuluş parkına! elim yüzüm de düzgün, çatır çatır hatun yaparım" tarzı tavırlar var bizde, en azından çoğumuzda. ee ne yalan söliyim böyle hatun yapan arkadaşlar da gördük. olabilir yine de bişi demiyorum. ama nankörlük etme dimi! yani senin gibi düşünmeye çalışıyorum: madem ekmeğini yiyosun bu işin, bari biraz insan ol da adam gibi davran canlıya.

"hayvan sevmeyen, insan da sevemez" geyiklerine girmiycem hiç. sever arkadaşım, hayvan sevmeyen; gayet de insancıl biri olabilir. ne bileyim korkuyodur köpekten ya da atıyorum kuştan çekiniyodur, sincaptan tiksiniyodur falan. ama kötü de davranmıyodur hayvancağıza bu totoşlar gibi.

köpek beslemekten, kedi edinmekten ziyade; bu canlılarla yaşamaktır güzel olan. bunun ayırdımına varamasan bile, hiç değilse layıkıyla davran canlına.

az önce hatun için sevimliliğine güvendiğin, neredeyse g.tünü yaladığın, benim köpekte bi t.şşak var her seferinde 3 hatun düşürüyorum dediğin köpeğini, tasmayla boğazladığın hayvanı sürüyerek eve götürme. en azından sokak ortasında yapma bunu, gözüme sokma!

vazgeçtim lan: "hayvan sevmeyen, insan da sevemez". evet cankuşlar, çok çekicisiniz. aynen devam..
olaya sadece köpek beslemek anlamında bakılmamalıdır. kedi, balık, kuş besleyen erkekte çekicidir. zira hayvanını seviyor ve aileden bir fert gibi görüyorsa, ona elinden geldiğinin en iyi şeklinde bakıyorsa, şevkatle seviyorsa zaten otomatik olarak çekici oluyor.

kadınlar yanında küçük bir çocukla parka giden erkekler kadar, elinde yavru bir kedi ya da köpek olan erkeklere karşı da hemen sempati duyarlar.

valla çok yakışıyor arkadaş. sevecen, şefkatli ve duyarlı olan bir erkeği beğenmeyecek hemcinsim yoktur. varsa da kendisi sevmediği içindir. genelde sevilirle bu erkekler.**
etkilenen kızın bacağı söz konusu köpek tarafından bafilendiğince bitecektir. ya da çağrışım sekse ulaşımı hızlandıracaktır.
köpeğin cinsine göre deşiğen çekicilik yahut iticiliktir.
hayvansever olması onun ne kadar merhamet sahibi, duygusal , ince ve narin bir erkek olduğunun göstergesidir. tüm bu sıfatlara sahip bir erkekte son derece iyi bir aşık ve iyi bir sevgili olabilir.
yani köpek besleyen erkek gerçekten dayanılmaz, karşı konulamaz bir çekiciliğe sahiptir. buradan hepsine selam ederim.
hele birde köpegide erkekse, disi köpek besleyen bayanlar bu cekicilige dayanamazlar.
Kesinlikle yanlış olduğunu düşündüğüm önermedir. Üç tane köpeğe sahip olmama rağmen bir faydasını görmüş değilim.
Bu önermeye inanan bayan arkadaşlara sormak istiyorum. Aynı erkek beslediği köpeğin def-i hacetini halıdan temizlerken de çekici midir?*
kız bağlamak için şehrin dört bir yanını kuçu kuçusuyla bıkıp usanmadan gezen kişileri görünce yazık köpeğe diyorum.
köpek fobisi olanlar tarafından bakılırsa, yanlış genelleme olacaktır.ne kadar çekici olursa olsun olay mahalli terkedilir o köpek yüzünden. *
(bkz: seviyorsan git konuş)
ancak köpeği olan kızı çekebilir. ama kızlarında büyük çoğunluğunun köpekten korktuğu düşünülürse pek doğru olmayan teoridir. hitap ettiği kesim düşüktür. fakat hitap ettiği kesimden gol atma ihtimali daha yüksek olabilir.
Çok Afedersiniz ama genellemenize sokarlar.
(img:#1939579)
görsel

Üzdü.