bugün

izmir'de de şubesi açılmış meğerse. adeta para basan bir lokanta zinciri. ama ortamı, hizmet hızı, fiyatları fena sayılmaz.
içeride duyduğunuz tek şey çatal kaşık sesi oluyor evet.
Ramazanda iftar vakti yer bulabilmek için 2 gün önceden rezervasyon yapılması gereken yer. Özellikle bursa da Yalova yolundaki şubesi para basıyor para.
Yalnızca bir kere seneler önce yedim ama diyebilirim ki ev usulüne en yakın dışarda yiyebileceğiniz en iyi köfte tabi değişmedilerse.
Helal olsun Yusuf Amca'ya. içinde soya var dediler, at eşek eti dediler ama adam parayı fena kırıyor valla.
manisa'ya da açılmıştır. hayırlı uğurlu olsun. açık ve net.
Köftesi güzel ama bir alex değil. Daha güzellerino yedim ama bu da 10 üzerinden 8 alır
Özlüce deki şubesinde yemek yerken sahibi yusuf akkaş a denk gelmiştim. Bir başka arkadaş ta biz de karaman da denk geldik demişti. Adam garson gibi masalara servis yapıyor müşterilere bir sıkıntı olup olmadığını soruyordu.

Valla köftesi , tavuğu falan güzel. Patates kızartması , piyaz da söylerseniz yanına çok güzel gidiyor.

Tatlı falan yemeye kalkmayin sakın. bir tatlı geliyor 5 kişilik sanki. Üzerinde bir kaymak var mandadan çıkardıkları tüm kaymağı koymuşlar sanki ustune. Yarım porsiyon gibi bir uygulamalari var ama bence çeyrek porsiyona gecmeliler tatlı boyutları için.

Uzun süredir gitmiyordum. Bu cumartesi belki uğrarim diye dusunuyorum.

Son olarak fiyatını merak edenlere köfte , tavuk , sucuk gibi şeylerin porsiyonu 10-12 tl civarı doymam diyorsanız 1,5 porsiyon söyleyin doymazsaniz bir doktora görünün bir sıkıntı vardır yani. Piyaz , salata , patates kızartması, ayran , Cola, tatlı falan derken 20-25 tl gibi bir fiyata tıka basa doymuş şekilde çıkabilirsiniz. Ama öyle böyle değil patlayana kadar doymuş şekilde çıkarsınız.

Haa bir de kahvaltı servisi başlamış gidersem yazarım onu da. Son birşey daha söyleyeyim ben ilk olarak 8 sene önce gitmistim köfteci Yusuf a ve yanlış hatırlamıyorsam bir porsiyon köfte 5 tl idi lan.
Tavşan gibi çoğalıp her yerde şube açan köfteci. Evet.
mermiden hızlı servisle farklılaşan köfteci.
Köftelerini beğenmemekle beraber tel kadayıfına bayılırım keza ekmek kadayıfı da öyle.döner Yusuf ın dönerini daha çok beğendim ki bildiğim kadarıyla Sadece metronun yanında yakında var.as merkezin Oraya da açılacak.pahalı ama daha lezzetli.
Yurt dışına da subelerinin açılması gereken türk fast-food zinciri.

O kadar Türk aklıyla övünüyoruz ama hala tüm dünya avmlerine mal olmuş dogru duzgun bir lezzetimiz yok. Tamam simit döner filan var ama yetersiz.
Abi bize iki köf.. Derken köfteleri getiren köfteci.
Eti kendi kestiriyor.

Ki kendi adıma, köftesinden çok diğer etlerini yeğlerim.

Esnaflığın en dibinden gelmiş, mütevaziliğini yitirmiyor.

Sürümden kazanmanın, ne demek olduğunu biliyor.

Kaliteden ödün verirse, başına gelecekleri biliyor.

Bütün bunlara bir de, inanılmaz hızlı servisi eklemiş.

Geldiği yer, hak ettiği yerdir.
hızlı servisi ve bol kaymaklı ekmek kadayıfı... bence güzel...
Yolda gelirken en az 3 kere şubesine rastladığım hatta aramızda dalga geçtiğimiz köfteci.
köftenin erbaplarından. önü çok açık. hatta bizim buraya da bir şubesini açmayı düşünüyorum.
geldiği yeri sapına kadar hakeden bir firma. bizden böyle bir firma çıktı ya çok hayret ediyorum .

adam işe odaklanmış. bizim şark yamyamları gibi paraya değil.

ilk başlarda yoktu ama şimdi her masaya 4 çeşit et sosu ve mayonez koyuyorlar. hız 10 numara.

hayatta en sevmediğim şeylerden açken siparişin gelmesini beklemektir. çok defa salata ekmek ile yermek karnımı doldurmuşumdur .

hız güzel. lezzeti bozmuyorlar.

hemen yanda köfteci ramiz vardı. pazaralrı millet 15 dakika ayakta sıra bekliyor. ama ramize girmiyordu . en sonunda ramiz kapatmış.

sahibi olan şahısla tanışmak isterim.
Millete etten çekilmiş kıymadan yapılmış köfte yerine soyadan yapılmış köfte yediren meşhur köfteci, evet bu millete siken yaranır, beline kuvvet Yusuf abi.
cami yaptırmış gibi övülen firma ya da sahibi. amma abarttınız amk soya fasulyesi ile harmanlanmış düşük maliyetli hızlı servisli glutenli köfteyi. birisi sevdimi sevme hastalığının örneği gibi. köfteci yusuf-yengeç burger ötekiler plankton sanki.
nasıl bu kadar batıl inançla bağlı kalıyorsunuz bir ürüne yehu.
köfte işte.
Çok lezzetli köfte ve tavuk yapan ekmeği bol koyan ama sonra tuvalette cırcırla mücadele ettiren yine de buna değen köfteci.
izmir'de ki bir şubesinde günlük 3,5 ton eti geçtiği söylenilen köfteci.

tüm ürünlerini kendi üretmesi büyük avantajdı.

ancak sonrasında çin tuzu ile ete lezzet katmaya çalışarak bozduğunu gösterdi.
50-60 liraya 4 kişi doyabileceğiniz bir yerdir. fiyat açısından gayet uygun bir mekan.
tamamen karın doyurmak üzerine kurulu bir işletme. hesaplı, servisi hızlı ve leziz. zenginler bilmez buraları.
köfte yemeye değil de ekmek kadayıfı yemeye gidilen mekan. en kral tatlıcıların ekmek kadayıfından daha başarılı.