Bizim sülalede hoş karşılanmaz. Kardeştir çünkü.
görsel
ensestçidir. ıslah edilmelidir.
trakya'da intiyar etmek gibi bi şeydir. eskiden burda biri sevmiş kuzenini kaçırmış kızı ama dayısı gelmiş alnına baltayla vurmuş beyni felan akmış sonra kız diyer kuzenine kaçmış babası gitmiş o kuzeninin ağzına bonba atmış ağzı patlamış sonra kızı da balkondan aşağı atmış ama ölmemiş kız sakat yaşamış bi süre, sonra emmi oğluna kaçmış ama babası hapisten kaçıp emmi oğlunu da taramış ne biçim adam yav sülalesinde insan bırakmamış falla, kız şimdi halasıyla kaçmış onla yaşıyomuş.
Kuzenlerimdir. Görünce midem bulanıyor açıkçası.

Hani anneannem ve dedem de kuzen ama onlar 55 yıl önce evlendiler, 15 yaşındalardı. Olayları bile idrak edemediklerini söylüyorlar şimdi. Günümüzde bunu hiç yadırgamadan utanmadan yapıyor olmaları yüzsüzce ve saçma geliyor. Evlenmeye de ne meraklıymışsınız anacım işiniz gücünüz yok ailelerinizin eline baka baka evleniyorsunuz resmen. Yok, ben insanları anlamıyorum sözlük.
Yokluktan, çaresizlikten dağlara taşlara tırmanmış insandır.

4 milyar kadından/ erkekten bula bula kuzenini mi buldun?
Günümüz de nadir görülen bu evlilik türü genellikle doğu anadolu bölgesinde olup orada da azaldığı görülmektedir.
annem - babam amca çocuğu, biz 4 kardeşiz hepimizde sıkıntı var. zihinsel ya da bedensel değil. psikolojimiz bozuk amk. abim dayımızın kızıyla evli yeğenler de hep değişik lan. okulumdaki öğrencilerinde çoğu akraba evliliğinin ürünü. ailelerinde zihinsel ve bedensel engelli sayısı normalin çok üstünde.

yine de siz bilirsiniz.
ahlaksız insandır.
Sonra çocuklar sma lı doğunca ağlıyorlar. Görünen köy kılavıuz istemez.
Bizim buralarda baya sapkınlık olarak görülen durum. Kardeştir o kardeşim, evlenemezsin, o gözle bakamazsın bile. Abindir, ablandır.

Ama gayet yasaldır, 3.dereceye kadar evlenebilirsin, hatta boşansan da kayınlarla evlenemezsin ama kuzeninle evlenirsin.
Kanun koyucunun mantıklı bir düşüncesi vardır, ucu da bizim saçma geleneklerimize dayanıyordur.
kuzenci tayfa was here.
Kardeş gibi büyümediyseniz sıkıntı yoktur bence.Gönül sonuçta ota da konar boka da.
kardes gibi buyumediyseniz hic bir sakincasi yoktur. turk medeni kanununda da engel yok islam hukukunda da engel yok buna. ha ben evlenmem diyorsan evlenme. sana bir sey diyen yok zaten. ama evlenmis mutlu olan insanlara da laf etmene gerek yok.
babaannem ve dedemdir.

dört tane oğulları oldu ilk oğlan bebekken öldü -nedenini bilmiyorum, gerçi o zamanlar hep çocuklar doğarken ölürdü mesela annem dokuz kardeşti üç tanesi ölmüş- diğer oğulları amcamgil ve babam sağlıklıdır. şartlara göre değişiyor doğan çocuğun engelli olup olmaması.