bugün

yer yüzündeki en beceriksiz, kabiliyetsiz ve iş güzar kurye firması. idris naim şahin kurye firması açsa bu kadar kötü yönetemez. hala bankaların ısrarla bu adamlarla çalışıyor olması da ayrıca ilginç. ulan kaç kartınız bu kurye yüzünden iptal ettirildi bir istatistik çıkarın.
kartımı teslim edecek şirket olduklarını duyunca, şöyle bir hüzün kapladı içimi. bir bunalıma girdim, dertlendim. nba 2k13'i de artık 1 ay felan sonra alabilirim. tabii kart gelirse 1 aya. hadi bakalım.

edit: bugün getirdiler. eh, internetten duyduklarımdan sonra kısa sürede geldi sayılır.

edit 2: yapı kredi kartımı getiren şirket aktif ileti'ymiş. teb kartımı bunlar getiriyormuş. ve doğal olarak bir kuryenet fail'i: kartım şu an adana'da ve ben izmir'deyim. ne zaman getirirler allah bilir.
Elerine düşenin allah yardımcı olsun.Bir kredi kartı tam 6 ayda gelmezmi. Nitekim başımdan geçen olay şöyle ;
-Alo sizde bir adet paketim olacaktı, bugün geleceği söyleniyordu ama gelmedi.
-tabi beyfendi barkod ya da takip fiş numaranız varmı ?
- Var tabi veriyorum 3256Xxxx5
-Adres verebilir misiniz ?
- Adres verilir
- Falanca kişi ilemi görüşüyorum
-Evet
-heaa beydendi kuryemiz bugün uğrama yapmış yalnız adreste bulunmadığınız tespit edilmiş
-Nasıl olur hanımefendi gün boyu buradaydım.
-Biz tekrar acil yönlendirme yapalım
-olur tamam. Derim ve her aramamda bu senaryo karşılaşırım. Tabi bahaneler her zaman aynı olmuyor. Verilen adresde bulunmadığım, adres yetersizliği ya da kurye uğrama yaptı ben orada olmuyormuşum gibi...

En son aramamda olay şöyle gerçekleşti ;

Çileden çıkmış bir mağdur : Alo sus lan cevap verme fena söverim !
-alo beyfendi
-lan sus al barkod numarsı bu, adres bu ! Paketim nerde ? Ben cevap vereyim verdiğim adresde yoktum.
- hayır beyfendi
-O zaman bu oluyor adres yetersiz
-pardon beyfendi
-hee en klasik yalan o adreste ben yoktum değilmi vay bee
Sizin hiç hasiyet şerefiniz yokmu gibisinden bi dünya fırça attıktan sonra telefon görüşmesini yüzlerine kapattıktan sonra cep telden arandım.Kartımın yarın geleceği söylenmesi üzere ikinci bir öfe fışkırması yaptım. inanılması güç ama 8 ay sonra kart elime geçti. Getiren kuryeye çay ısmarlamak istedim kabul etmedi. Adam efendi olduğu kadar yaptığı işinin vebalini üstleniyor. Adamla aramda geçem kısa konuşma ;

- T.c kimlik o alayım

- Ya abi seni allahmı gönderdi öl de öleyim bi sen getirdin kartımı

-yok abi daha önceleri sordular bu tarafı bilen varmı diye kimseden ses cıkmadı ben aldım sonra. Diğer arkadaşta işten cıkınca iyice yavaşladı.Normalde bu adresler bana ait değil ama ben aldım. Zaten senin gibi mağdurların kartlarını dağıtıyorum demesi üzerine kurye acentasında işlerin az çok nasıl ilerlediğini gördük...

Son olarak kuryenet adına calısan olup bu yazımı okuyorsa...... Anladın sen onu '
kendileri yurtiçi kargo vol.2 olarak tanımlanabilecek kurye şirketi. sözde kartımı 1 ocakta getirmiş de beyefendiler evde bulmammışlar... lan o gün evde 7-8 kişi takılıyordu mutfağından çeşitli odalarına kadar. zilin, sözde çalınıp da duyulmaması kadar saçma şey olur mu yahu?
en iyi kredi kartı dağıtım firması. bir diğeri aktif ileti zira.
en iyi olduğu söylenen ancak ayazağaköyü'nde ki en büyük bina olan MNG KARGO istanbul bölge müdürlüğü ve aktarma merkezini bulamayarak 3 ay boyunca getiremediği banka kartım yüzünden maaşı her ay bankadan çekmeme neden olan, yol - iz bilmez çalışanları deli eden dağıtım firması.
yarrak gibi adres verip sonra da kartım gelmedi diye ağlayanların eleştiri tahtası.
kütahya'da dağıtım görevlisinin aracı olmayan kurye şirketi. adam bildiğiniz otobüse biniyor, yürüyor. sonra bizim sinirlerimiz zıplıyor yok gecikti, yok evi bulamadı diye. velhasılkelam dağıtım yapmaya niyeti olan şirket bisiklete bile gps takar o adamı öyle dağıtıma gönderir. ama yok. önemli olan niyet.
izmir çiğlideki ofisinde cömert bi abla çalıştıran şirket. şaşı etti memeleriyle.
hemen her kuryesinin aracı yoktur. kadrosunun % 80'ini yaya kuryeler oluşturur.
6 ay bir kredi kartını getirememiş firma.
10 yıldır yüzlerce ulusal-yerel-uluslar arası firma ile çalışırım, sektör ayırdetmeden söylüyorum bu kadar boktan, dandik, saçma sapan bir firma daha yoktur.

bak bu saydığım firmalar arasında marks & spencer gibi mükemmel firmalarla birlikte küçük sanayiden demirci ihsan usta, kataforezci nail, okuma yazma bilmediği için faturaları yeğenine yazdıran kaynakçı ali abi falan da var. yemin diyorum okuma yazma bilmeyen abinin çalışma disiplini, iş ahlakı, firma düzeni ve kalitesi kuryenet adlı merdiven altı kuruluşa fark atar...
ulan ne zaman arasam efendim randevu kaydınızı oluşturalım yarın adreste olursanız kesin uğrarız size. gelin lan artık ölüyorum lan iliği kurudu param kalmadı getirin artık şu allahın belası maaş kartını.

bir de randevu ne lan doktor musunuz? olm kuryeci kargocu getir götür işleri yapan adamlarsınız adam akıllı 2 tane call center tutun adamı ayar etmeyin.
çok afedersiniz, sikimsonik dağıtım firması. böyle bir şirketimsi daha önce görmedim. garanti bankası gibi bir bankanın bunlarla çalışmasını da ancak aralarında dalavereli işler dönmesine bağlayabilirim. bu firma benzeri kuruluşla çalışan bankalardan kredi kartı maaş kartı falan almayın, aldırmayın sinirlerinize yazık etmeyin.
kısaca;

(bkz: amlarına koyayım ben onların çok ayıp ediyorlar)
1 haftadır kredi kartını getiremeyen dandik firma.
Sadece adında kurye geçen firma. Yoksa ürünleri taşımak müşterilerine ulaştırmak için kurulmuş falan degil. Amk bir aydır halen ulastiramadilar bi kargoyu bana.
Türkiye'nin en kötü kargo şirketi. Allah düşmanımı onların eline düşürmesin.
süper beddualarımı almış kargo şirketidir.
rezil ötesi bi kurye sirketi, şirketin ticaret sicil gazetesini bir ayda ellerinden zorla aldık.
2000 li yıllarda çalıştığım şirket.
ne biçim firmaysa bilmem kaç sene önce terkettiğim yere gönderiyor, elemanımıdır ne zıkkımsa

adama o adreste yokum boşuna gelip gidip vakit harcama belki bekleyenler vardır onların

işini görmüş olursun demeye kalkıyorsun ama adamın dinlemeye bile niyeti yok

sanırım kahvelerden ne kadar işsiz varsa toplayıp part time falan işi sabunluyorlar.
hayatımda gördüğüm en boktan kurye firması. telefonda şu gün getireceğiz diyorlar, getirmezseniz şubeden alırım diyorum tamam şubeye teslim ederiz diyorlar. 1 hafta sonra şubeye gidiyorum kartın esamesi okunmuyor hala kuryede diyor bana şube. kuryeneti aradığımda bana yarın getirelim diyorlar, yarın evde yokum, cuma getirin diyorum. tamam diyorlar. bugün cuma. az önce aradım, dün adresinize gelmiş dedi bana kadın. iyi de ben dün istemedim diye özellikle belirttim cuma gelsin dedim diyorum. kıvırıyor, adeta bir dansöz. yarın sabah sözleştik, muhtemelen pazartesi getirecekler ve beni evde bulamayacaklar.
Kartımı 3 haftadır bekleten firma. 2 gün içinde gelecek diye telefon ettiler 2 hafta geçti üzerinden. 2 gündür defalarca aradım ama çağrı merkezi cevap vermiyor. şubeye gidip sorgulamasam kartım yanacak. sözde gelip bulamamışlar da geri göndermişler.
Bankadan iki gun icinde onay geliyor kart basiliyor ama bunlar bir haftada tarafima ulastiramiyor firmasidir.

Lutfedip aramiyolar bile. Telefonu eline alip sen ariyorsun bir de. ustelik her gun ariyosun bunlari.Aradiginda da muzik dinletiyorlar. Artik sinirler gerildiginde soze "siz dalga mi geciyorsunuz benimle?" diye basliyorsun. Kisacasi musterisizlikten yok olun insallah denilesi bir firmadir kurye net.
güncel Önemli Başlıklar