bugün

dangalak yazar tespitidir.

Aslen tam olarak şu şekilde yazmıştır.

"kürtler faşizm yapmaz, faşist türkler kürtleri dışlar."

Ben demiyorum ki sürekli milliyetim şu diye sen diyorsun ama ben faşist oluyorum senin milliyetini sorgulayan olmadığı halde sen kendin ben kürdüm diye yırtınıyorsun e bende diyorum ki "bir imtiyaz istiyor bu tipine .oktuğum", sonra duruyorumulan bu ülkenin adı ne? Türkiye cumhuriyet imtiyazlar kalkalı olmuş 90 sene yani neredeyse 1 asıra dayanmışız ve bu kendini bilmeze gelene kadar bin atne sade türk vatandaşı bekliyor sırada " de get lan" diyorum başlıyor faşist diye. Ben sana o de get lan lafını kürtsün diye söylemiyorum ki imtiyaz istiyorsun diye söylüyorum.

Aynı din gibi sen bana bir nev dinsiz diyorsun sonra senin gibi hıyarları sevenlerin pompaladığı bunlar eziliyor mantalitesi ile mazlum edebiyatına kanan türk milleti beni faşist kafa tasçı ilan ediyor.

Ve biliyorum sen bunları okuyunca ağzından köpükler saçılıyor çünkü beynin algılamıyor aslında benim seni kendimden ayrı tutmadığımı ve asıl sorunun senin kendini bir bok sanman olduğunu.

Türkler bu dünyanın en mütevazi milletidir senin gibi her yerde ben şuyum ben buyum demezler sırf türk oldukları için ayrılcalık beklemezler senin sırrf kürt olduğun için beklentin olmasına karşın.

Ha şunu da anlatayım kürtçe bir isme sahip kız arkadaşım var ve ben ne zaman onun adını telafuz etsem kız arkadaşımla kürtçe konuşmaya yeltenen bir gerizekalı oluyor fakat kız arkadaşım kürt değil. Ha olması benim için sorun yaratmazdı ama ne lan bu? Size her türlü özgürlük verildi bu ülkede hala görmemişlik yapmanın sanki sindiriliyormuş gibi atlamanın mantığı ne koduğum? Madem oyle bende adı orhan yada ertuğrul olan biri görünce boynuna atlayayım nede olsa öztürkçe isimler bunlar. Bu mu sizin faşist olmayan kürt kavramınız?

Yok arkadaş bu ülkede faşist olan bir kesim varsa onlarda kanımca kürtlerin büyük çoğunludur. Hepsi demiyorum ama %90 ı faşisttir. ger kalan %10 uda terörist.

Bu konuda aldığım her ekşi oy kendi nazarımda artı oy olarak kabul görecektir.Çokta umrumda değil yani ne oy verildiği. sadece sizin ve sizi destekleyen hıyarların ne olduğunu bilen kişilerin olduğunu bilmeniz bana yeter.
şu anki konumları itibariyle bunu yapmaya zaten güçleri yetmezdi.
ne hadlerine efendim.gidin bakalım diyarbakira.
neymiş faşizm görün..
şu sıralar türk-kürt kardeştir sloganına ve içeriğine o kadar ihtiyaç varken saygı değer sözlük yazarları olayı müslüman-yahudi kavgasına çevirmiş durumdalar? kardeşim noluyor yahu? bahsettiğin kişide türkiye cumhuriyeti vatandaşı.. sen kendi vatandaşına bu kadar ırkçılık ile yaklaşabiliyorsan ne denilebilir ki sana? türk faşistliği, kürt faşistliği bilmem ne oldu olacak alalım silahları çatışmalara girelim.. allah akıl fikir versin diyor ve bu kadar kolay oyuna, dolduruşa gelmemesini diliyoruz yazarlarımızın.
halklara yapılan iğrenç bir yakıştırmadır. toptan red, toplumları kaosa sürükler. hele verilen oran ziyadesiyle komiktir.

bahsi geçen yüzde doksan içinde, türk tarihini , türk dilini, mustafa kemal'i okullarda öğrencilere öğretenler; türk yasalarının bekçisi hukukçular, iftar sofraları kuran lokantacılar, hastalıklarını iyileştirmiş doktorlar, terörde yitirilmiş canlar, ülkeni yönetmiş cumhurbaşkanı, buğdayını ekmiş, fındığını toplamış garibanlar var. ama onlar çıkıp da sana bunu söylemez. çünkü onlarda bir de utanma duygusu var! şükran ve minnet hissi var!

ayrıca faşizm yapmak nedir ya? bu nasıl bir türkçe'dir?*
türk olmaktan gurur duyan bir insana nasıl faşist denilerek genelleme yapılıyorsa ve insanlar türk olduğu için övünmekten korkulacak bir duruma getirilebiliyorsa aynı şekilde genelleme yaparak türk vatandaşı olarak yaşayan ve bundan rahatsız olmayarak hiç bir yerde ben kürdüm deme ihtiyacı bile duymayan kürtler ( ki bu yazı dışında kürt demem onlara, ben neysem onlar da odur)var diye kürtler faşizm yapmaz demek aynı şeydir. aptalcadır, yaşamamışlıktan kaynaklanan bir bilgisizlik sonucudur. dolmuşta bir önümde oturan adamlar kürtçe konuşup başkalarından öfkeyle "türkler" diye bahsediyorlarsa ayırımı gerçekleştiren bu insanlardır. sözlüğe yazı yazmadan önce sokaklarda, her türlü sokaklarda biraz zaman geçirmek ve yaşayıp gördüklerinden sonra ahkam kesmek daha doğru olacaktır. o bahsedilen ve toz kondurulmamya layık kürtler zaten kürdüm demez bile. buranın ekmeğini yiyip suyunu içer ve türküm der, kürtlükten utandığı için değil ama öyle olduğunu düşündüğü için. bu faşizmi yapanları gördükten sonra hissettikleri utanma değil sadece öfkedir kendi atalarının adını kötüye çıkardıkları için. doğuya ordu gitse başta gidecekler arasında onlar yer alır. yaşamadan, görmeden yorum yapanların dikkatine.
%10 tespitim doğrulanmıştır.

(bkz: #2355690)
garip durumdur bu efendim bunlara kürt dersiniz sonra sen ayrımcısın bölücüsün beni aşağılamaya çalışıyorsun derler; halbuki bu aşağılık kompleksi değil de nedir?

tam aksini yaparsın kürt kelimesini dahi yasaklarsın, bu kez de etnik maskeleme yapılıyor, kimliğimiz maskeleniyor kürt olarak yaşama hakkımız elimizden alınıyor derler!

ne yapalım ulan?

teorik değil pratik anlamda ayrımcılık nerede yapılmış acaba; ezilen kürt var da türk yok mu?

kaldı ki ben bu üklede aleviler başta olmak üzere bir çok dini azınlığa baskı yapıldığını düşünen biriyim, ama etnik ayrımcılık denen şu sallama teoriyi apo nun saçmasapan devlet düzeni teorilernden bile daha zayıf temelli buluyorum.
genelleme yapılarak tamamı denilemese de en azından yaşadığım yer olan izmirde daha çok birbirlerinin yaşadıkları yerlerde yaşayıp, daha grupsal olarak iş yaptıkları için her zaman dışarıya kapalı olmaları ve saldırgan tutumları nedeniyle insanların aralarına karışmaya çekindiği büyük bir kürt yüzdesinin olduğu bir gerçektir. ama şu da unutulmamalıdır ki faşistlik yapmıyanlar ne dışa kapalı bir tutum sergiler ne de çoğu zaman kürt olduğundan bile haberiniz yoktur, bu toprakta yaşarsınız, türkiyede yaşarsınız ve buna şükredersiniz. o kişi kendini önce türk olarak görür; türkiye cumhuriyeti içinde yaşayıp bu ülke menfaatine çalışan tüm insanların adlandırıldığı gibi. geriye kalanlar ise faşistlerdir bu nedenle kürtler faşisttir denilebilir. en azından izmirde.
bu sözden ortaya çıkan kürtlerin faşist olmadığı genellemesi doğru, tüklerin faşist oldukları genellemesi yanlıştır. zira kürt halkı ve ezilen tüm türkiye halklarıyla omuz omuza mücadale eden türk asıllı yüce insanlar unutulmamalıdır. zaten dikkat edilirse türkiyede asıl faşizmin uşakları olanlar aslında türk değillerdir. feci asimileye uğramış başka bir halka mensup birisidir. ben örnek vermeyeceğim ama faşistlerin kalesi olan şehirlere ve tarihlerine bakılırsa söylediklerim net anlaşılır.
-lincoln köleliği kaldıralı 150 sene oluyor ama hala kendilerine gelemediler.

(bkz: american history x)

sorunu ırki açıdan ele almak işin kolayına kaçmaktır. ama hadi öyle yapalım, ırki alalım, dediğimiz gibi olsun.

türkiye'de kürtler sorunlu, faşist, çoğu suçlu, cahil, -size göre- bütün hakları verilmesine rağmen hala astarını isteyecek kadar yüzsüz aşağılık insanlar ve bunun da nedeni genetiksel, açık konuşursak kürt ırkı'nın kanındaki bozukluktur neden.

bi an için türkiye'den çıkalım ve almanya semalarında dolaşalım. almanlar'ın gözünden; almanya'da yaşayan türkler sorunlu, faşist, çoğu suçlu, cahil, -size göre- bütün hakları verilmesine rağmen astarını isteyecek kadar yüzsüz aşağılık insanlar ve bunun da nedeni genetiksel, açık konuşursak türk ırkı'nın kanındaki bozukluktur neden.

iki cümle aynı di' mi? ikinci cümlenin bir farkı var ama, bunu söylediğiniz zaman çok büyük itiraz alırsınız, kimisi küfürü basar kimisi argümanlarla çürütmeye çalışır, bilimsel olarak böyle bişeyin mümkün olmadığını size gösterir. peki kim yapar bunu? sizin suçladığınız türkler, ki bu çok da doğaldır, ortada bir haksızlık vardır, haksız bir suçlama vardır. türkler'e almanlar tarafından haksız bi suçlama olduğunu düşünen, zerre kadar empati yeteneğine sahip türkler'e kendilerini bir kürt'ün yerine koymalarını salık veriyorum, o zaman daha sağlıklı düşüneceksiniz inanın bana. ve hatta durumu ekonomik tabanlı inceleyebilme başarısına sahip arkadaşlar üstinsan mertebesine ulaşmassa ameliyatla kadın olup domalacağım karşılarında, söz.

gelelim türk meselesine, bu sözcük ilk çıkışında(cumhuriyetin kuruluşu baz alınan) ırki bir tarih yapılandırmasına girmeseydi anayasanın 66. maddesi uygulanabilirdi. neden? çünkü okullarda okutulan resmi türk tarihi ırki esaslara göre orta asya'dan başlatılıyor. hatta bokunu çıkardığımız dönemlerde (güneş dil teorisi gibi) hititler'i ve truvalılar'ı dahi dahil etmişliğimiz vardır (şimdi anadolu tarihi'nde geçer bu yalnızca). ayrıyetten mustafa kemal'in ne mutlu türküm diyene gibi birleştirici sözleri vardır evet ama manevi kızı afet inan'a kafatası ölçtürmüşlüğü de vardır, güneş dil teorisi gibi tüm dillerin türkçe'den türediği şeklinde ütopik icraatları da, orta asya ve hatta mayalar'ın tarihini araştırma çabaları da. bu belki bir ulus devlet yaratmak için ''o dönem'' diğer ülkelere de baktığımızda elzem görünen şeyler ancak siz aradan 90 sene geçtikten, sizinle benzer söylemler ortaya atarak ulus-devlet oluşturan faşist italya ve nazi almanyası'nın ebesiyle münasebete girildikten, ulus kavramının ırki bağları kopartıldıktan sonra ve hatta ulus kavramlarının bile anlamını yitirmeye başladığı bir dönemde siz hala resmi devletin 80 yıl önceki sözlerini temcit pilavı gibi tekrarlarsanız, o dönem normal karşılanıp günümüzde adı alenen asimilasyon ve soykırım olan icraatlere devam etmeye çalışırsanız çüş derler, çüş yeğen, hele bir otur, soluklan.

işte tüm bu nedenle, geçmişte öyle olmuş, şu böyle demiş, bu böyle yapmış geçelim bi zahmet. mustafa kemal önce kendisini tanrı olarak addetmemişken, hata yapmış olacağını öngörerek benim mirasım tabu sözler, dogmalar değil akıl ve bilim ışığında hareket etmektir demişken şu an ''ne mutlu türküm diyene'' sözü gibi en basit sözleri dahi dile getiren, türkiye'de herkes türk'tür diyen her türk potansiyel ırkçıdır, faşisttir, evet.

kürtler'in ırkçılığı hakkında;

(bkz: ezilen bir milletin ırkçılığı olmaz/@zedx)
"faşist türkler kürtleri dışlar" kısmı doğru olan önermedir. çünkü faşist türk* yunanıda, çerkezide, boşnağıda hatta ve hatta azeriyide dışlar. faşist adı üstünde. dünya onun çevresinde dönmeli..
+ kurtler fasizm yapmaz fasist olan turklerdir!
- rocco sikmez, kendini siktiren o kadınlardır!
/ nuri alço tecavüz etmez, kendilerine tecavüz edilmesini isteyen o kadınlardır!
* amerika işkence yapmaz, kendilerine işkence ettiren ıraklılardır!
+ ne pis bi arkadaş grubuymuşsunuz siz yeaa! götümüzden bi öneri atalım dedik ortaya, benzerlerini türettiniz 2 dakkada lan!
- hepsi aynı kapıya çıkıyor ama kabul et!
+ ehh sayılır.. en azından zeka parıltısı olarak hepsi aynı! hiçbiri 1 adım daha ilerde değil!
- ha şunu bileydin.. öpüjem!
(bkz: gupbidigupbidigupbidi)
(bkz: take it easy).
sanırım güneydoğuda yaşamamış ya da faşizmin ne demek olduğunu bilemeyen insan tezidir.
(bkz: fasizm yapmak)
(bkz: Anlamsiz baslik acmak sanattir arkadasim)
pkknın yaptığını faşizmin en uç noktası olduğunu görememe basiretsizliğidir.
açılan başlığın dikkat çekici yönünü kullanarak altını tam tersi beyin kusmuklarıyla doldurma modasından esinlenmiş bir yazarın çırpınışları. daha önce de belirtmiştim. uludağsözlük kürtlere hakaret edilebilen ender normal sitelerden. normal site diyorum çünkü kendini öyle tanımlıyor. hah bu sınıflandırmayı yaparken köküne kirbit suyu sıktığım türkçü-faşist siteleri saymıyorum. onları sikleyen yok zaten. bu yazarımız da bunu farketmiş olacak ki klavyesini ağlatıp bir takım fikri hür vicdanı hür kusmuklar yaymış etrafa. bir insan kürtleri sevmek zorunda mıdır. hayır. mesela ben arapları sevmem ama akalkıpta sağa sola yazı sıçıp araplara hakaret etmem. bunu yaparsam bunun adı faşistlik olur. bu bir örnektir. ancak görüyorum ki kardeşimiz yıllardır ülkede birlikte yaşadığı bir halkı "ülkemizde istemiyoruz, zaten hepiniz faşist veya teroristsiniz aranızda doğru dürüst adam yok" diyerekten kovmaya çalışıyor unutmasın ki türkler kadar kürtler de bu ülkenin sahibi ve onlar da bu arkadaşa sürekli ortalığa sıçtığı için "siktir git seni istemiyoruz bu güzelim ülkede, ortalığa bok atmaktan başka bir bildiğin yok" deme hakkına sahiptirler.

zaten son dönem moda hareketi kürtlere saldırıp prim yapmaya çalışmak ve karmasına bakarak masturbasyon çekmek olmuş. ancak unutulan bir nokta var ki doğacak bir kürt-türk savaşında ilk geberecek olan bu tür kin ve nefreti oluşturanlardır.

(bkz: içimdeki faşizm aşkı bambaşka)

günde iki kere uludağsözlüğe sıçmadan duramamak bu olsa gerek. ne zaman işten gelip sözlüğü açsam bu dangalak başlıklarla karşılaşıyorum. bu durumda yönetim ne yapıyor. bu duruma müsade ediyor ve işin boku çıktıktan sonra başlığı siliyor. iyi o zaman her gün 10 sayfa küfür ve nefret saçalım sonra da "ya mod abi hadi bunu sil sıkıldım" yapalım. ne ala memleket. velhasıl sözün özü yetti sol frame'yi siktiğiniz. biraz adam gibi şeyler yazın. yok yazamıyorsanız siktirin gidin ki kimsenin huzuru kaçmasın.
yanlis bir belirlemedir. pekala kürtlerin bazıları da faşistlik yapabilir. faşizmi kim yaparsa yapsın mahkum etmek, elestirmek ve siyasal alandan tecrit etmek gerekir. fakat Kürt milliyetciliği ile Türk milliyetciligini aynı kefeye koymak yanlıs tespitlere yol acar. zira Kürtlerin yaptıgı ezilen ulus milliyetciliğidir. bu milliyetciliği desteklemekte yanlıstır. cünkü milliyetcilik özünde kötü birseydir.