bugün

--spoiler--
ahah polat'ın kızı hristiyan oldu dizinin bu temposuyla büyüyüp babasıyla da cenk eder bu battal gazi filmleri gibi
--spoiler--
e şimdi allah aşkına bizim alemdar mı kazandı ? skender bey polatcığımın gelmişini geçmişini soyunu sopunu öldürdü en sonunda bizim esas oğlan kavuştu skender beyine öldürdü, şimdi bizim oğlan mı kazandı.
polat'ın kızının da polat'ın kendisi gibi çocukken kaçırıldığı dizidir.
hatırlarsanız aslan amca polat'ı babası karahanlı'dan çocukken kaçırmıştı. bir de elif'in yüzünü değiştirdi miydi tamam.
bol aksiyonlu ve bol duygusal bir sezon finali yapmışlardır. en azından 3 ay kafa rahat polat, memati, abdülhey ölüm döşeğinde değil.
bu dizinin sonunda polatın kızı polatı öldürür.
iskendere yazık oldu valla. polat sende ne pis adamsın iskenderciğim sana iyilik etti seni o karıyla o kaynanadan kurtardı sen git dağ gibi adamı kıytırık bir iple as. madem adama kızgınsın bari daha otantik bir bitirişle fatality yapsaydın.
artık gittikçe aşağı kayan reytingleri kurtarmak için diziye girdiğinden beri sevil(e)meyen ebru isimli odunumsu karakteride öldürdüler.

Sırf bu şahısı öldürdüler diye önümüzdeki sezon belki kendilerine eskisi gibi bir şans verip izleyebilirim. kadın giderayak yapmacık ağlaması ile bile insanı televizyondan soğutuyor.
sezon finali sona ermiş, yaz tatiline çıkmış dizi...

öyle ya da böyle severek izliyoruz senelerdir.

bu arada aron feller yahudi değil miydi? bu hristiyan vaftiz olayı ne iş?
--spoiler--
iskender büyük "öldüreceksen asker gibi öldür, kurşuna diz" demesine rağmen polat astı iskender'i ve bu karakterin dizi ile olan sözleşmesini bitirdi. ölmeden önce son kazığını da atmış bulunan iskender büyük'ün ölüsüne polat öfkeli öfkeli bakarken, biz seyirciler de iskender'in çektirdiği acıları kısa film kareleri halinde hatırlayıverdik. güle güle iskender büyük. gerizekalı! kötü karakterdin ama seni canlandıran musa uzunlar çok başarılıydı. güle güle musa uzunlar.
--spoiler--
"muhteşem bir sezon finali yapmışlar" demek isterdim ama yok öyle bir şey.

yapılmışı için (bkz: battal gazi)
en azından geçen sezon finalleri gibi polatın öldümü yoksa sağ mı sorunsalını yaşatmayarak bir klişeden kurtulmuştur ki bu artı bir durumdur.sikender beyin ölmesiyle dizinin boyutu umarım seneye değişik ve eskisi gibi ilgi çekici bir hal alı yoksa sadık izleyicisi sırf elifin olayı ne diye diziyi takip etmez.sonu iyiydi kısaca isteyince mantıklı işler yapılabiliyor demekki.
sezon sonu temizliğini yapmış dizi, birçok karakter öldü.
bu dizi film önümüzdeki sezon "x yıl sonra" formatıyla başlayacaktır.

hani efe küçükken kaçırılmış, karşı adam kullanılmıştı mafyaya karşı felan. başa döndüler lan resmen. ayrıca giderayak pazarlık kitabının da reklamı yapılmıştır dizinin finalinde.
"bu iskender neler yapmış polat gile?" dedirtmiştir. elif, anasız kalmış, üstüne bir de din değiştirmiştir. polat, kızının böyle bir şey yaptığını duyarsa, evlatlıktan reddeder. demedi deme ibrahim.*
ya kardeşim ben bunun reklamını görmekten bıktım artık televizyonda, siz izlemekten bıkmadınız. yapımcılarda çekmekten bıkmadı. para sıcak tabi, ülkede ne olay var hemen onla ilgili yaz bir şey hemen çek ondan sonra. pusuyu hiç izlemedim izlemeyeceğim de. her diziyi belli yerden sonra bitirmek lazım arkadaş. lost bile bitti be. sende ne güzel filmini de çektin, ondan sonra bitir işte. kurtlar vadisi denince herkesin aklına o eski bölümleri gelsin dimi.
kurtlar vadisinin bir nevi 2.serisidir. bu seride ailemizin ve halkımızın kahramanı polat alemdar herotürklükten immortal polat alemdar versiyonuna geçmiş bir nevi çağ atlamıştır ve sincanlı gençlere de çağ atlatmıştır. 3 kişiyle 2 düzine adamı öldürebilen süpersonik elemanların ülkeyi kurtarmasını konu alan dizide güncel olaylar yakından takip edilerek senaristler tarafından değişik iddialarla süslenerek dizide anlatılır.
polat alemdar'ın kızı kilise korosunda * ilahi okurken birden sordum sarı çiçeğe 'ye geçiş yapar,olaylar gelişir.
--spoiler--
ben ''aha bu sefer de ömer baba'yı, ne bileyim jr. Memati'yi felan rehin aLacaklar. Gene ölmeyecek skender bey'' diye düşünmüştüm. Alışılmışın dışında bir final oldu. Ölen belli, kalan belli. Aradaki kurtlar vadisi filistin saçmalığını saymazsak seneye daha sağlam senaryo ve kurguyla geleceklermiş gibime geldi.
--spoiler--
dizinin son anlarında polat alemdar'ın kızı elif alemdar'ın bedavadan green card kaptığını gördük.
büyüyünce falan babasına silah çekerse o eller taş olur taş.
sözüm sana nazife anne aha oldu mu şimdi ? rahatladın mı ? polat'a evlen evlen diye beyin a.cıklaması yaşattın bölümlerce , aha evlendi gördü.

umarım bundan sonra akıllı olursun.
yeterince iyi senaryo bulunmadığı için battal gazi'ye dönmüş dizi.
Dizi kesinlikle Cüneyt Arkın'ın eski fimlerine benzedi.
bu dizideki zero karakteri, feci şekilde red alert serisindeki yuri'ye benzemektedir. *
dikkat edilirse eğer, her hafta ömer baba adlı karakter tarafından izleyicilerin bilinç altına hükümeti destekleyen fikirler enjekte edilmektedir. örneğin önceki bölümdde ölümün kaderle ilgili olduğunu falan anlatıyordu. dizideki ümmetçilik propogandasından bahsetmeye gerek yok zaten. yine de fantastik yapımlardan hoşlanan beni, perşembe akşamları için eğlendirmeyi başarmaktadır.
'evet sevgili izleyiciler gün geçmiyor ki kurtlar vadisinde bir garipliğimiz daha yaşanmasın' demektir.

vurulup vurulup ölmeyen adamlar, mermi saydırıp hiç mermi kovanı atmayan kalaşnikoflar, saçma sapan hareketler yapan özel timler... kurtlar vadisi müthiş para getiren bir fenomene dönüşmesine rağmen hala prodüksiyonda akıl almaz saçmalıklar mevcut. çatışma sahneleri evlere şenlik. hele son bölümde alper'in elini kolunu sallaya sallaya çatışmanın ortasına dalması yok muydu...

ayda-yılda bir kere izliyorum bu diziyi ve izleyince pişman oluyorum. oysa ki bu sezonun başında ne güzel başlamıştı. gerisini batırdılar malesef. arkadaş israilin adamıyla amerikanın adamı arasında geçen muhabbet neydi öyle! saçmalık.